Jump to content
emdless4

Защо загиват по 8 души дневно

Recommended Posts

Защо по пътищата загиват по 8 души дневно

 

 

Работното ми място се намира близо до железопътен прелез, регулиран с бариери, звуков и светлинен сигнал. Улицата, макар и малка, е доста натоварена и през прелеза минава огромен поток от коли. Когато падне бариерата се образуват прилични опашки и някой път чакането е "подобаващо".

Да не би да работиш и ти на Кукуш? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на въпроса ти -до кога ????аз ще ти отговоря докато има хора ,защото простотията ходи по хората и в гората да идем и там ще ни намери.за съжеление :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sharki - радвай се, че тъпака е жив, щото ако се беше размазал, представи си как тук щеше да четеш 5 страници съболезнования, само защото бил карал хонда...а иначе - ако питаш мен - по-добре оня да се беше размазалтова е единствения начин да намалее простотията по пътищата

Редактирано от XapBu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Concerto

Абсолютно подкрепям Харви, както и Шарки за темата!

 

Това ще бъде дотогава, до когато спрем да мислим, че карайки със 180 км/ч при евентуален инцидент КАТ, дупките, пътищата, острия завой и тн. са ни виновни!

Четох една статистика преди година, в която пишеше, че за над 80% от катастрофите виновни са шофьорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе селяни сме си и т'ва е !едит : сори за поредният пост , ама предишната версия на форума добавяше към предния , ако пак си е мой.

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rust, просто глобите в Гърция, както и навсякъде в Евросъюза са жестоки и няма прошка за никой. За това тук в БГ автобусите се карат със 140 км/ч, но идат ли в Германия или Франция същите тези рейсъри не смеят с 2 км/ч да надхвърлят разрешената скорост. Във Франция особено хвърлят в панделата директно за провинения, където в БГ 20 лв. ще те "оправят".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rust, просто глобите в Гърция, както и навсякъде в Евросъюза са жестоки и няма прошка за никой. За това тук в БГ автобусите се карат със 140 км/ч, но идат ли в Германия или Франция същите тези рейсъри не смеят с 2 км/ч да надхвърлят разрешената скорост. Във Франция особено хвърлят в панделата директно за провинения, където в БГ 20 лв. ще те "оправят".

за какво говориш ... хах просто няма смисъл в Австрия си приближавах тунел на който със светещо табло изписваха ограничението, доближавах го с примерно 15 км/ч повече от ограничението, при което на 150 метра от тунела, светлинния знак се промени в текст в който ми се казваше че карам с 15 км/ч повече и че има радари :)при което почнах да мигам на парцали :)не съм се правил на състезател просто в този участък се намаляваше от 120 към 90 км/ч ...просто навсякъде в европа ще ти спукат гъза от глоби, за това там рацерския стил на каране е много добре изкоренен от масовите шофери :)относно колегата със синио-зеления сивик, нямам коментар, той си е поел риска, надявам се поне да е имал основателна причина ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи навсякъде в света има шофьори с по-висок адреналин. В САЩ, където глобите също са жестоки, един приятел ми разправя, че като искаш да си начешеш крастата, отиваш на някоя писта (той живее в Орландо) взимаш някой дзвер под наем и цял ден ръчка по пистата. Кеф ти Мустанг, кеф ти Кобра, кеф ти Додж Вайпър и това е.Лошото е, че в БГ няма все още подобна алтернатива. а желаещи би имало доста, предполагам. Бързото и рисковано шофиране се прехвърля по пътищата, където става голямата касапница.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи навсякъде в света има шофьори с по-висок адреналин. В САЩ, където глобите също са жестоки, един приятел ми разправя, че като искаш да си начешеш крастата, отиваш на някоя писта (той живее в Орландо) взимаш някой дзвер под наем и цял ден ръчка по пистата. Кеф ти Мустанг, кеф ти Кобра, кеф ти Додж Вайпър и това е.Лошото е, че в БГ няма все още подобна алтернатива. а желаещи би имало доста, предполагам. Бързото и рисковано шофиране се прехвърля по пътищата, където става голямата касапница.

абе в българия просто няма уважение както между шофер-шофер така и м/у шофер-закон просто един прави някаква простотия, и другите за да не излезе че са много по-назад и те я правят за да покажат че и на тях не им пука за законите и че са много смели и т.н :)другото е че няма сериозна държавна организация която да ни пази от простотиите ... да не давам и за пример как си седя кротко на светофара при което от двете ми страни автобус и камион, на които димящите ауспуси бълват точно през прозореца ми или в двигателя ми и в последсвие влиза и в колата цялата смрад .... това е защото все още цялата администрация и проверки се правят с шуро-баджанащина ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не спрем да се правим на велики,дотогава!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

трябва освен глоби да се отнемат и книжки за превишена скорост да речем за по 6 месеца, така ще останат 3/4 от колите на трупчета и ще рахатясаме :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

трябва освен глоби да се отнемат и книжки за превишена скорост да речем за по 6 месеца, така ще останат 3/4 от колите на трупчета и ще рахатясаме :o

интересното е че познавам много хора които карат дори с отнети , или дори още не са ги изкарали 0_оно все пак си прав

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва освен глоби да се отнемат и книжки за превишена скорост да речем за по 6 месеца, така ще останат 3/4 от колите на трупчета и ще рахатясаме :o

интересното е че познавам много хора които карат дори с отнети , или дори още не са ги изкарали 0_оно все пак си прав
ееее и затвора е за хора, нали? :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A be то е за хора ама ще се препълнят а и няма да има кой да работи за да ги изхранва :( за наща простотия няма оправия на пътя се избиват комплекси много яко а и нерви така че няма скоро да се оправим към добро за жалост :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте на всичкиДокато има тази шуро-баджинащина тук- в България, няма да се оправим никога.Не може за някакъв мухльо- син на някакъв прокурор, полицаите да му напишат акт, и след това шефът на полицията да нареди акта на този мухльо да му бъде на бюрото до 1 час...Ето за това все още има идиоти по пътищата- за съжаление на полицаите при такава система не им се работи много- много, аз лично ги оправдавам. Сред полицаите има и хора, които си вършат съвестно работата, но системата Жоро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички тука пишете за закони и за ограничения, но нито един от вас като излезе извън града не кара с 90км/ч. Да не говорим за ограничение от 60км/ч, където има отбивка по пътищата, завой или кръстовище. Аз също много често не спазвам ограниченията, но се опитвам да карам разумно и с резерви, а напоследък гледам да увеличавам резервите. А относно изказванията на колегата XapBu - От една друга тема ти следя мисълта и братле, не можеш да избиеш всички на пътя, само за да си караш джипката на спокойствие. Помни, че и ти си трън в нечии очи на пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички тука пишете за закони и за ограничения, но нито един от вас като излезе извън града не кара с 90км/ч. Да не говорим за ограничение от 60км/ч, където има отбивка по пътищата, завой или кръстовище. Аз също много често не спазвам ограниченията, но се опитвам да карам разумно и с резерви, а напоследък гледам да увеличавам резервите. А относно изказванията на колегата XapBu - От една друга тема ти следя мисълта и братле, не можеш да избиеш всички на пътя, само за да си караш джипката на спокойствие. Помни, че и ти си трън в нечии очи на пътя.

Емко е прав , колко са тези от вас , които спазват точно тези ограничения ??? Искам да ви кажа , че последните пъти когато карах извънградско и за това , че съм навлезнал с 14 км/ч по-висока скорост от ограничението 60 км/ч ме спряха , аз им обясних , че намалявах , но това изобщо не ги трогна !!! Все пак се разминах с каквото и да е било , защото на полицая му стана ясно , че не е умишлено и ме пусна :huh: След това спиране обаче до Варна ( спряха ме към Троян ) и обратно спазвах всяко едно ограничение и ви казвам , че такива псувни му теглиха постоянно , че гъза бая ме сърбеше :( А колко от вас спазват ограниченията по големите булеварди в градовете ??? или пък паркират колегиялно и на позволеното място ??? Колко от вас пускат и спират на пешеходна пътеке и изтръпват виждайки как хвърчи говедото зад вас докато чакате човечеца да пресече ??? А колко от вас се опитват да респектират шофьорите каращи зад вас или до вас ??? Колко се опитват на следващия светофар да му го върнат ??? Колко от вас се обръщат да видат кой е тоя мухльо дето ви стои зад бронята и ви светка късо дълго докато карате с позволената скорост ??? Айде стига критика , че бе заболяха пръстите , а вас очите :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мога да ви уверя, че спазвам както ограниченията за скоростта, така и правилата за паркиране. Да не говорим колко накладки пиля, за да не минавам на червено.Поради тези причини непрекъснато някой се опитва с мръсна газ да ме изпреварва или да ми пуска дълги в огледалото. Това е повсеместното лице на простотията. Често псувам такива лайна по пътя. Че и на мен ми е малко акъла и лесно слизам от колата..И аз мога да карам бързо и който се прави на гъзе нека се качим в картовете на някоя писта и да се пробваме, ама това не мога да им го обясня в движение по бул. Сливница, например..Ядосвам се, защото ежедневното ми каране се превръща в борба за оцеляване и поредица от критични мерки да се предпазя от "таланти" по пътищата. :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
"Защо толкова хора слушаха сръбско ,а сега чалга ? , защо цялата страна е в ръцете на бивши служители на Държавна сигурност ?, защо те карат черни джипове с големи гуми и са нагли говнари ?, защо има толкова много педерасти ? , защо тъпата тълпа продължава да гласува zа червените чиито бащи лизаха руските гъзове и премахнаха частната собственост ,а сега са работодатели ?, защо в Пловдив 95 процента от шофьорите тръгват без мигач ? Редактирано от F18 Hornet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно изказванията на колегата XapBu - От една друга тема ти следя мисълта и братле, не можеш да избиеш всички на пътя, само за да си караш джипката на спокойствие.

явно нещо си ми изпуснал мисълта - аз никого не избивам, но когато разбера,

че някой се е размазал в "наточената си резачка" ми олеква - един убиец по-малко!

който иска да се прави на шумахер - да го прави на писта!

пътната мрежа е за транспорт, не за състезания

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно изказванията на колегата XapBu - От една друга тема ти следя мисълта и братле, не можеш да избиеш всички на пътя, само за да си караш джипката на спокойствие.

явно нещо си ми изпуснал мисълта - аз никого не избивам, но когато разбера,

че някой се е размазал в "наточената си резачка" ми олеква - един убиец по-малко!

който иска да се прави на шумахер - да го прави на писта!

пътната мрежа е за транспорт, не за състезания

 

на пистата, пистатаааа... отговорило ехото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СИСТЕМАТА НИ Е ОПЛЕСКАНА ОТВСЯКЪДЕ ЗА СЪЖАЛЕНИЕ от самото начало че чак до края :P :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно изказванията на колегата XapBu - От една друга тема ти следя мисълта и братле, не можеш да избиеш всички на пътя, само за да си караш джипката на спокойствие.

явно нещо си ми изпуснал мисълта - аз никого не избивам, но когато разбера,

че някой се е размазал в "наточената си резачка" ми олеква - един убиец по-малко!

който иска да се прави на шумахер - да го прави на писта!

пътната мрежа е за транспорт, не за състезания

 

:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте обвинявали само системата. Тя не е виновна за това, че "шоферите" обичат да летят толкова бързо, колкото им тежи кракът, а не умът. Вчера по пътя Варна-Габрово едно кавалче със Civic Hybrid ме натискаше, натискаше, па накрая хукна да ме изпреварва из S-об

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма шофьор в света, който да кара 100% по правилата, но това не е повод да не ги спазваш. Става въпрос, че хамалското каране не трябва да се толерира. Под хамалско каране разбирам, да караш със 160 км/ч при разрешени 90км/ч, със същата скорост да правиш изпреварвания отдясно по натоварена магистрала при почти нулева видимост (както м/увпрочем направи един един червен сивик 5т г на магистрала "Хемус" миналата неделя), да минаваш демостративно на червено, да изпреварваш образувала се колона в забранени (често пъти опасни) участъци от пътя, да засичаш, да пререждаш на натоварено кръстовище, да караш пиян и тн. За всичките тези неща нито системата е виновна, нито Бил Клинтън, нито курса на $, а самия шофьор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като наскоро обиколих всички затвори в България (по работа) ;) мога да ви уверя, че има доста място вътре (е има и позапълнени, но ще се намери) ;). Също така е много неприятно там, така че попадне ли някой шофьор вътре за безрасъдно шофиране, било то и за една седмица, ще му дойде акъла в главата. За да придобиете по-добра представа - вътре е пълно с татуирани цигани, в една килия има до 20 души! понякога, голяма част от затворниците блъскат с щангите, защото просто няма какво да се прави там, от което не поумняват :lol: бъдете сигурни. Самият аз не съм абсолютен пример за поведение, но се старая поне в повечето случаи да спазвам правилника, а на извънградско много рядко надвишавам ограничението с повече от 10 км/ч

Редактирано от Garrett

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"..........защо в Пловдив 95 процента от шофьорите тръгват без мигач ?

Не само в Пловдив е така, това важи за цяла България, :(

от време на време при изпреварване а при прибиране в лентата почти никога. :P

И на мен ми направи впечатление миналата събота като се прибирах от Бургас - като че ли само аз давах мигач като се прибирам след изпреварване... А на магистралата не дават дори и като тръгват да изпреварват, престрояването там е едно такова лежерно, за какво са им мигачи ... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Кало�н Кателиев

като че ли само аз давах мигач като се прибирам след изпреварване

И аз го давам, а разни хорица ми се смеят, като го правя ... ясно какво е всеобщото мнение за спазване правилата на безопасност. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак, голяма част от катастрофите с фатален край не са на магистралата, а по "първокласните" пътища. Там където имаш само една лента и влизаш в насрещното за да изпревариш - по такива пътища аз лично се опитвам да изпреварвам само когато е абсолютно сигурно, че няма да застраша никой. Точно на тези пътища на такива неща съм се нагледал... тръгва тъпака срещу камион ... очевидно е че няма къде да отиде и е много близо камиона - не той да изпревари, ако не му направят място след това хората ще ги изблъска от пътя... По магистралата ми се струва че опасността не е толкова голяма, стига да не караш като олигофрен ;). Аз поддържам постоянна скорост около 130-140 км/ч и не съм имал проблеми (за щастие) до сега. Вчера пътувах сам до Пловдив, на моменти като изпреварвах карах и със 170 км/ч, но в общия случай повече от 140 избягвам. Всъщност спомням си един случай преди няколко месеца когато си изкарах акъла, беше през дните, в които много валеше. На някои места по магистрала Тракия предполагам знаете, че се образуват едни реки напряко на пътя - на едно място след тунела даже е обозначено със знак. Та на такова едно място изпреварвам една цистерна - движех се с около 100км/ч, колата започна да се пързаля (аквапланинг му се вика на туй) и волана ми олекна, започнах със съвсем леки движения да противопоставям колата на това което се опитваше да направи (ту-наляво бягаше ту-надясно) и се разминах без последствия, но определено ми виси обица на ухото от тогава (надявам се да си виси там повече време). Въпреки че колата (опел астра на няма и 4 години) беше с най-добрите гуми на гудиър - нищо не може да те спаси от аквапланинга ;);) усещането не е приятно, не го пожелавам на никой

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво я обърнахте тая тема на протест срещу превишената скорост ? не разбрахте ли, че проблема не бил превишена а "несъобразена" скорост... демек: дупки , пясък , лед , каруци , ремонти и други подобни непредвидени неща на пътя на, които като налетиш дори с 90 след завой и или ти се вдига адреналина или просто казаш на някое дърво ... аз си признавам ,че не признавам ограниченията на скоростта по никакъв начин освен като предупреждения защото не е възможно трабант или запорожец със 15 годишен галош, който прилича повече на слик да има еднакво ограничение на скоростта като мен - защо се мисля за повече от него ли ? - оставям го за домашно на всеки който иска да ме пита това да си направи експеримента - един трабант струва 100лв , пробвайте !!! последната седмица ходих до софия-варна-софия два пъти , като и двата пъти минавам през плевен , че трафика е по-малък а пътя по-добър :huh: е 80кн повече е , но се компенсира ... нали ремонтират моста в Бяла и се прави едно хубаво 50 километрово кръгче от единия до другия край на града , което завършва с прелез на влаковата линия от дунав мост - е там понеже постоянно минават влакове , се образуват едни колони по 1-2 км в двете посоки и като си на влизане в бяла пътя е с много готини завои ... случката е следната караш си с 90км/че по тесния криволичещ път всичко е според правилника и след поредния завой попадаш на спрял ТИР с пуснати авариики ... имаш 30 метра да спреш , но ти не го правиш ами пътвите 10метра мислиш и реагираш после почваш и още 10 метра местиш крака от газта на спирачката и задължително се озоваваш в насрещното , където за щастие няма трафик ,защото е спрян на прелеза - готино и не толкова опасно , но днес едно момиченце на 20-тина години се нахака под тира защото се оказа достатъчно неопитно ,а колоната точно беше стигнала поредния завой ... няма пострадали , но кой е виновен ??? италианци ремонтират единствения мост в радиус 50км, голяма новина и поради тая причина се създава задръстване в планински район , където е изсипан целия трафик от дунав-мост !?! като говорим за европа и ограниченията на скоростта който не спазвме - ами то на някой места там дето сме се запътили няма ограничение на скоростта ... защо ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

табличките ти са много красиви , но не много реални :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До кога ли .... много неща ми идват и ако започна ще напиша твърде дълъг пост , затова ще опитам кратко . Вчера се върнах от Гърция , където бях 1 седмица . Та няколко пресни впечатления :1 - тунинговани коли има и то доста.2 - хубави пътища има , всъщност навсякъде.3 - полицаи не видях да дебнат никъде. 4 - ограниченията за скорост не се спазват , всеки ги надвишава.5 - никой не смее да прави рискови маневри , да навлиза в насрещното при наличие на задаваща се кола и т.н.6 - макар да има маломощни и високомощни коли ... всеки се кара в лентата и не се наблюдава рейсърски стил по улиците.С 2 думи макар условията за простотии да са много по-добри от тук , простотии просто липсват . Даже тези с БГ номера не смеят да си показват какво могат ! И в момента когато прекосиш границата , просто няма и километър и се почва. Всички в лявата лента. Да не говорим ,че и на самата граница са едни предреждания , ръчкания и т.н.

А дали си забелязал случайно, като даваш гьрците за пример, колко са паметниците по грьцките пьтища?Както и да е ШОФИРАЙТЕ РАЗУМНОДА СПРЕМ ТАЗИ ВОЙНА ПО ПЬТИЩАТАПомислете - 8 души на ден - колко деца сираци или майки в черно са това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според цитираната британска лаборатория времето за реакция е 2,8 секунди ... възможно е, ако си се заблеял някъде и не схванеш какво се случва пред теб, в нормална ситуация нееднократно моята реакция е под 1 секунда :rolleyes:, което пак се оказа недостатъчно веднъж - точно тогава сигурно съм реагирал за 0,5 с (под реагирал имам предвид от подаване на газ до натискане на педала на спирачката)

Редактирано от Garrett

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu

Garrett - прав си, ето тук се обяснява защо е избрано така

 

а аз явно снощи съм придремвал защото докато съм правил сметките съм гледал грешната таблица

както и да е - поправям се своевременно - и така - при 100 км/ч пътят за реакция е 42 метра

което събрано с 39те метра спирачен път на с новия сивик е 81 метра - малко по-малко от 117 :rolleyes:

 

между другото ако разрелим тези 42 метра на скоростта получаваме време за реакция 1,51 секунди...

всъщност всеки може да си поиграе с времето си за реакция ето тук:

http://www.phy.ntnu.edu.tw/ntnujava/index.php?topic=137

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледна точка от мястото на поредната трагедия по българските пътища линк:

Редактирано от blockhead

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

Току що по новините казаха следното-шофьора е с отнета книжка от 3 месеца за някакво друго нарушение и фирмата на която е камиона, е глобявана над 5 пъти за претоварване на камионите!Без коментар

А какво ще кажете за това какво е наказанието за контролните органи и закони и законотворци ;) контролиращи тези убийци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на четящите поста, аз ще добавя, че не карам разумно 'щот съм неразумен ;) , но се опитвам да се саморегулирам и след всяка простотия която правя се самосезирам и винаги се оказва, че не съм бил прав откъдето и да го вземе човек!! Има логично обяснение за това което става по пътищата ни, но за мен е прекалено сложно, за да го формулирам..... най-общо казано всеки който смята, че може да кара кола, самолет или лодка с гребла трябва преди това да уважава живота! Май-май тука в нашия климатичен пояс не са ни научили. Нито нас, нито хората от циганските гета, нито хората в парламента са научени да го почитат, на никой не му дреме за другия.Не искам да обидя нито малцинствата, нито пък мнозинството това е моето наблюдение.Чао!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...