Jump to content
baju

Индикатор ДПФ с"!"

Recommended Posts

Здравейте! Накратко на 3ти юни ми светна чека с "!" знак за проблем с ДПФ, съответно ме вкара в авариен режим. Звъннах на моя човек, направихме и принудителна регенерация, всичко ОК, но днес връщайки се от работа при опит да изпреваря отново същото съобщение, което ме изненада доста при положение, че всяка седмица я изкарвам на извънградско 70-80км поне и я натискам, за да избяхвам подобни драми. Тази година два пъти сме правили принудителна регенерация, като предния път беше началото на Март. Откакто закупих колата първоначално влизаше в по-лекия режим и след извънградско каране се оправяше сама, но последните 4-5 пъти се налага намеса и вече почвам да се чудя, дали аз правя нещо грешно? Дайте съвети колеги какво да правя? Да го чистя ли ДПФ-а или директно да го махам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махай, да ти е мирна главата!

Тоя филм го играх със Сивика на дъщерята.

 

П.П. Почнах като Цецо със "синковеца"....:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под махане кое е по-добрия вариант, премахване изцяло или само софтуерно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контра мнение - свалете го и го почистете. 

Има тема, малко по-нагоре и ако я прочетеш, ще си отговориш на много въпроси, а и ще си вземеш решението сам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, baju написа:

Под махане кое е по-добрия вариант, премахване изцяло или само софтуерно?

Изцяло - механично и софтуерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Emicha написа:

Контра мнение - свалете го и го почистете. 

Има тема, малко по-нагоре и ако я прочетеш, ще си отговориш на много въпроси, а и ще си вземеш решението сам. 

Може ли линк към темата или накратко да ме посъветваш какво да направя в случая? Не искам да вземам прибързано решение, защото от такова може имам последващи проблеми. Искам просто, който е минал през тоя път да ми подскаже какво е най-правилното за самия автомобил без да влизам в излишни драми в последствие...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пробвах на извънградско на D3 да я отпуша, но никаква промяна. Карах си ей така 10-15 минути и никакъв резултат:
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://forums.hondabg.com/profile/20738-emicha/

Казах ти няколко теми по-нагоре, ама ето ти я. 

Индикация с (!)  с каране няма да се оправи. 

Както и да е - чети и прецени. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...