Jump to content
gab4o

Искам да си запазя фаровете.

Recommended Posts

Здравейте колеги

Предстой ми да си слагам протектори на фаровете и стоповете, защото фаровете са ми добри и искам да си ги запазя. Всичко си им работи и светят много добре ( с h3b крушки с Бяла светлина)

Понеже не съм минавал още по мъките със смяна на крушки и искам като ще се разглабя поне да се сменят всички крушки с такива който отделят много топлина. 

 

Искам да ви попитам какво ще е най добре да сложа ( като крушка) за да не опичам релектора от вътре и да си свети добре. (и за дълги и за къси) 

За крушките на мигачите и габаритите също искам да сложа крушки, който не греят.Ако можете да ми помогнете ще съм много благодарен. 

Приемам и съвети за нещо което оправдава цената като качество (надявам се да не се приеме като реклами) просто моля за съвет 

 

Благодаря предварително 

 

Поздрави 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не много ще разберат идеята на всичко това...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛЕД крушките не греят, колкото халогенните. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 hours ago, Ceco85 said:

ЛЕД крушките не греят, колкото халогенните. 

 

И затова има опасност от конденз и замръзнали фарове през зимата. Фаровете са си разчетени от производителя за крушките с които са и "изпичане" няма как да се получи, освен ако не се сложат крушки с повишен ватаж, както правят нашите умници. За мигачите бих ти препоръчал Osram Ultralife или Philips Ecovision - оригиналните с нажежаема жичка, с по-дълъг живот. Що се отнася до LED - можеш да прочетеш как го направих аз на моите фарове тук: 

Китайските изпълнения... Няма какво да ги коментирам, да не говорим че при нашите "търговци" гонят цените на оригиналния LED в Амазон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Legend91 написа:

 

И затова има опасност от конденз и замръзнали фарове през зимата. 

Конденз никога не съм имал се лед-а, ама виж замръзването, смисъл трупането на сняг/киша по фара си е закономерност. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с халогенни крушки. Може ли да ги сменя с LED? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mys7Ic Може, виждаш с какъв цокъл са твоите и вземаш LED със същия цокъл. Много е важно да купиш качествени лампи, а не някакви ментарлъци, за да си и ти доволен и тези срещу теб на пътя.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрите ЛЕД-ове имат реглаж. Върти се източникът спрямо цокъла, за да е вертикален във фара и да не заслепява.

Желателно е да имаш за сравнение свалена халогенка, за да прецениш и дълбочината му в рефлектора, за да е коректна и фокусната точка.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...