Jump to content
martinhristov

Грешка P0985 (63-1) при стартиране

Recommended Posts

Здравейте на всички,

 

Надявам се темата да не препокрива друга или поне аз не успях да открия подобна!

 

Детайли за автомобила:

Хонда Акорд 2.4 2003г. комби

Двигател: K24A3 

Ск.кутия: автоматична

Шаси: CM2

Номер на рама: JHMCM28803C202835

 

Вече няколко пъти се случва следното при запалване на автомобила, след като е престоял кратко време без да е работил, времето варира от 15 мин до няколко часа. 

При запалване двигателя регистрира грешка P0985 или по Хонда спецификация 63-1 която по дефиниция е следната:

P0985: Shift Solenoid “E” Control Circuit Low OBD-II Trouble Code

- Светва Check Engine

- Индикатора на скоростите започва да мига, което индикира, че кутия влиза в авариен режим (не съм сигурен, може да греша)

- Светват VSA и ABS индикаторите.

 

При изгасване и запалване отново на двигателя (в рамките на 10 сек), ABS и VSА индикаторите изгасват и кутията излиза от авариен режим, единствено Check Engine остава да свети, но след няколко километра изгасва и той.

 

След като свързах HDS за да прочета грешките от кутията и ABS модулите (грешките от двигателя ги прочетох с китайски bluetooth адаптер), отчетената грешка за двигателя и кутията е вече споменатата, а за ABS модула е 83-1 по спецификация на Хонда (не мисля, че има OBD аналог, може да греша).

Не съм сигурен, но двете грешки в управлението на компютъра и в управлението на ABS би трябвало да са свързани, щом се появяват по едно и също време при стартиране. 

 

HDS предлага опция за тестване на Solenoid E, за който индикира грешката, това и направих, теста трае 30 секунди, като HDS включва и изключва този solenoid. При теста се чува включването и изключването на solenoid-а от кутията, не забелязах нищо нередно.

 

Проблема се появява почти хаотично, не мога да забележа никаква закономерност за появяването му.

Понеже грешката е свързана с напрежение, генератора и стартера са рециклирани, зареждането на акумулатора е 14.4V при празен ход.

 

Прикачам и снимки от HDS, извинявам се, че не са screenshots, надявам се да са четими.

 

Поздрави!

IMG_20240329_111657.jpg

IMG_20240329_111838.jpg

IMG_20240329_113646.jpg

IMG_20240329_113651.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

83-1 ти се е появила, защото си търкал грешки с китаеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...