Jump to content
benitoburgas

Съединител, комплект ,на каква марка да заложа?

Recommended Posts

Здравейте колеги предстои ми смяна на съединител,автомобила е Акорд 2.2 дизел 2012год, бихте ли ме посъветвали каква марка да е комплекта и евентуално добър майстор в Бургас 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както колегата те е посъветвал слагай оригинал, на бензинките мисля беше LUK, иначе колеги залагат и на Exedy, тук трябва да е по-скъпо, но не знам дали е основателно.

Редактирано от galin_k

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сменях маховика и лагера беше на LUK, съединител успях само ОЕМ да намеря който вътре беше Valeo ако не се лъжа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай само оригинал колега,за да не се вкарваш във филми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@galin_k, на бензините е Exedy. Иначе е добре да е от стандартните марки маховик и съединител за дизела - Luk, Sachs. Важен е и монтажа съответно, че после майсторите обвиняват и частите, че били ментета. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така се вкарах в приключение след смяна на съединител. Сложих оригинален съединител и маховик Luk, навъртях 5000км и си беше всичко ок. Сега ми приплъзва при рязко подаване на газ,само между 2000-3000оборота на 3,4,5,6. Майстора който ми го смени сега ми казва че това приплъзване може да е от някоя от помпите,горна или долна. А двете струват 1000лв оригинал,не стават други. А и ако не се оправи пак се връщаме към съединителя. Това приключение може да ми излезне доста солено 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със смяна на хидравличната течност в системата евентуално може да даде някаква насока дали са помпите. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/2/2023 at 12:55 PM, Влади 39 said:

Аз така се вкарах в приключение след смяна на съединител. Сложих оригинален съединител и маховик Luk, навъртях 5000км и си беше всичко ок. Сега ми приплъзва при рязко подаване на газ,само между 2000-3000оборота на 3,4,5,6. Майстора който ми го смени сега ми казва че това приплъзване може да е от някоя от помпите,горна или долна. А двете струват 1000лв оригинал,не стават други. А и ако не се оправи пак се връщаме към съединителя. Това приключение може да ми излезне доста солено 

 

Screenshot_20231104-144601.png

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се казва сайта. Тук в който и магазин да отида по VIN ми дават само оригинални. А и двете заедно са си скъпи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AUTODOC е сайта, изтегли си приложението. Звънни на намалени авточасти за тая горна помпа, и Аутофикс може да пробваш. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Редактирано от niko75

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че откриха проблема при мен колеги. До колкото го разбрах майстора май е объркан съединителя. Маховика е с дълбочина 10мм и притискателя не може да притисне добре феродовия, и от там се получава това приплъзване и леко твърдия педал. Сега издирваме или по плитък маховик 0,8мм или друг съединител,защото не знаем кое е объркано (маховика или съединителя)

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че майстора е обърканият в случая. Търси компетентен човек да не купуваш всичко 2-ри път.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да тук си прав. Това е друг майстор,не първият който ми го смени и за съжаление ще трябва да си платя за втори път 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се вкарал в същия филм. В магазините за авточасти, по ВИН номер им излиза съединител за Акорд 7 и ти го дават за Акорд 8. Отиваш, слагаш и започват проблемите. За това съединител задължително се взима оригинал, за да ти е мирна главата. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...