Jump to content
jivetz

Моточасове

Recommended Posts

Някой наясно ли  е на акорд 2.2 2006 , дали и  как се зануляват моточасовете на таблото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с дизеловия вариант, но на 7-ма генерация бензин, няма такава екстра

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли това меню по принцип което показва моточасовете?

20230904_083806.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се чудил какво точно показва, тъй като между моточасове и часове през, които е работил двигателя, има съществена разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blink: странно... и каква е тя?

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При изчисляването на моточасовете се отчита натоварването на двигателя.

Не е все едно дали работи 1ч. на 1000 или 3000 оборота.

При другото палиш и пускаш хронометъра.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен показва преди, колко време съм запалил мотора. При всяко палене стартира от 0. Така ме устройва и не съм го джуркал.

Редактирано от Ivan_Ch
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rakeem

Да, логично е от гледна точка на износването на двигателя. Но този акорд едва ли има електроника тип "изкуствен интелект", че да смята сложни алгоритми.

Тук на таблото показва часове работа на мотора, според мен.

 

@jivetz

Tова трябва да е менюто. Показва 91часа и 08 минути. Занулява се при смяна на маслото, но точно как, не съм много сигурен. Предполагам като натиснеш и задържиш за няколко секунди "врътката" за смяна на менютата, но виж и в книжката на колата какво е описанието.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, показва колко време колата е била в движение, а не колко време е работил ДВГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това не е ли равно силно доло горе на моточасовете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не.

Би било сравнително близко, ако колата се кара на дълги разстояния - палиш, минаваш Х стотин км и гасиш.

За евридейка, градско, с пали/гаси 100 пъти, е далеч от точно.

Но все пак е някакъв ориентир за време и натоварване на ДВГ, ако се кара нормално.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, ceco_accord написа:

пали/гаси 100 пъти,

Не са 100.

Само един път е, при първото спиране. След това системата не работи, ако не вдигнеш над определени км/ч. Значи, ако в задръстване се местиш 2-3-5м системата не работи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е така, но не съм изследвал.

Странното е друго: Паркирам след извънградско пътуване и не гася мотора. Отварям гаража - вкарвам колата (това е минутка - две) и гледам средният разход за пътуването се е качил с 0,1л. а средната скорост по трипа за деня спаднала. Значи системата е активна, въпреки че колата не се движи и си дели минати минути на минати км. за да смята среден разход и средна скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Krasi-mir  Значи може да се ползва примерно за измерване на моточасовете след като съм сменил маслото да кажем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което ми напомня защо европейските акорди нямат меню ойл лайф?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен, на Акорда, фейс '07-ма, моточасовете се нулират автоматично при всяко гасене на двг. Менюто на компа се сменява от бутон " i " на волана. Врътката, дето стърчи от таблото, сменява и нулира дневния километраж. Респективно се нулират средната скорост, и средния разход. Също така, дневният километраж "А" се нулира автоматично при всяко пълнене на резервоара до горе.

 

Преди 2 часа, ceco_accord написа:

средният разход за пътуването се е качил с 0,1л.

Пробвах и това. За 6min работа на място разхода се покачи с 0.03л/100км., средната скорост не се промени, оставащите мили до празен резервоар намаляха с 1 миля :D.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен 06 фейслифта има опция и да не се нулира автоматично, само да си ги върти...elapsed time менюто  мисля е за това..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Акорд 2007 и след като заредя колата си преизчислява колко километра мога да измина с горивото което е в резервоара и съответно започва да си смята колко км. ми остават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това показва колко време е работил двигателя. Може да се настрои да се нулира при всяко палене и гасене. Може да се направи да се нулира като нулираш трип А или трип В. Може и да се настрои да не се нулира. Поразцъкай менюто - ще го видиш как се прави. Но има един съществен проблем - реших да го настроя без да се нулира, да го ползвам като приблизителен ориентир за мото часове. Оказа се, че отчита до 200 часа, мисля, че спря на 199. Не помня точно. И така си стоя доста време докато се усетя. После го настроих да се нулира с някой от труповете.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...