Jump to content
svemar

Нелоялна търговска практика на autodoc.bg

Recommended Posts

Здравейте колеги, От известно време ми се наби на очи, че аутодока послъгват с процентите, но този път се хванах в ръце и се задействах да ги докладвам. Грозно и обидно е към клиентите им, като не крия, че и аз съм от тях! До сега съм бил доволен от нещата които съм поръчвал от тях. На скрийншотовете  ще видите, че реалната отстъпка им е 17.25% на фона на рекламираната 40%. Интересно ми е какъв "гръб" имат за да рискуват с това след като се порових и намерих, че и в другите Европейски страни потребители са им "показвали" същия проблем. Попадат си под Директива 2005/29/EО, но да видим до къде ще стигнат нещата. Доста елементарен търговски "трик"! После да не казваме, че е балкански манталитет ;).

10_may_2023.jpg

11_may_2023.jpg

reklama.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то си е точно, какво те притеснява?

От 220 като извадиш 40% остават 132 тоест отстъпката е 88лв или аз нещо не разбирам за какво питаш колега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На 10-ти ( преди "Черния им Петък) цената  си беше 160лв./бр. съответно 320лв. комплекта ( първата снимка) На 11-ти вече цената е 220.67 и да, тогава свалят с 40% на 132.40лв или 264,80лв комплекта. Реално отстъпката от 160 на 132.40 е 17.25%, а не рекламираната 40%.

Редактирано от svemar
добавяне на пояснение
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ппследната ми поръчка от тях, цените в приложението бяха по високи и поръчах през експлорера. А постоянно рекламират, че в приложението цената е винаги по ниска. Въобще не са това което бяха преди.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, цените са променливи величини. И е тяхно право да си ги самоопределят, същото важи и за отстъпките - ако има такива.

:drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, svemar написа:

На 10-ти ( преди "Черния им Петък) цената  си беше 160лв./бр. съответно 320лв. комплекта ( първата снимка) На 11-ти вече цената е 220.67 и да, тогава свалят с 40% на 132.40лв или 264,80лв комплекта. Реално отстъпката от 160 на 132.40 е 17.25%, а не рекламираната 40%.

Разбирам, тоест никога цената не е била 220.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • Цената на стоките, особено от както има война, криза и тн...е променлива величина. Само ще дам за пример, че при мое питане за услуга ми казаха 3 различни цени в 2 различни месеца от 1 и съща фирма. Просто цените на материалите се менят постоянно. Не оправдавам autodata в никакъв случай но реалността е малко по-различна. Ще е интересно ако подадеш сигнал и да видим какво ще отговорят.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същите наблюдения имам и аз. Нормалната цена е една. Само че не тя се намалява с 41% а друга, по висока. Пак има намаление разбира се. Мен такова голямо намаление, ако беше реално, повече щеше да ме притесни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кауфланд? Това нещо със спекулата и уж "голямата отстъпка" идва от Германия. Печели държавната хазна от допълнителното ДДС и затова никой не прави нищо, а потребителите страдат. Лично съм бил свидетел как за 24 часа цената става двойна, и после, хоп, от дъжд - на вятър 50% "отстъпка"! Това ни доведе до ситуацията да харчим 75% от доходите си за храна като добичета, а шефовете на хранителните вериги да ни отминават с Ламборгини и Ферари.

Редактирано от Legend91
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неприятен опит с тях, по специално връщането на (несъвместими) продукти се обезмисля тъй като е за сметка на клиента (мин. 40лв е обратно до Германия) , освен ако не си закупите допълнително застраховка към доставката! Не се подлъгвайте от цените им Освен ако не сте на 100% сигурни във съвместимостта на поръчаните части за вашия модел!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...