thelastbonbona 73 #1 Posted March 29, 2023 Здравейте, След 6 години на сивик 8, бях напълно свикнал да нямам задна чистачка и не ми пречеше факта. От скоро съм горд собственик и на Сивик Х, хечбек, който има задна чистачка, НО.. тука идва голямото но... чувствам се като идиот - не мога да измисля как да я пусна тази чистачка, освен като дам на заден ход с пуснати предни чистачки... гледах ръководства и лостчето там има и секция за задните, докато моето, както се казва на чист български език - Йок... Възможно ли е различните нива на изпълнение да имат и съответно да нямат възможността да си управляват задната чистачка? Много ми е странно.. p.s. колата е 1,5Т автоматик, изпълнение престиж... Благодаря и не ме замервайте с камъни ако е нещо тъпо Share this post Link to post Share on other sites
peyton22 40 #2 Posted March 30, 2023 https://www.hondainfocenter.com/2023/Civic-Hatchback/How-To-Videos/Sport/Comfort-and-Convenience/How-to-Use-the-Windshield-Wiper-Washer/ Ето клипче. От средата почва да обяснява за задната. Гледай внимателно! Кратко и ясно е. ПОздрави! Share this post Link to post Share on other sites
thelastbonbona 73 #3 Posted March 30, 2023 Привет колега, благодаря за видеото! Всичко точно, но при мен нещо липсва LOL 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4 Posted March 30, 2023 За причините няма да гадая, но да не е сложено лостче от седан, който няма задна чистачка? Share this post Link to post Share on other sites
thelastbonbona 73 #5 Posted March 30, 2023 Ами ще звъня в представителството, откъдето съм я закупил да си питам.. Благодаря! А какви чистачки ползвате когато им дойде време за смяната? Говоря за предните - оригинални или има заместител на бош както за 8ма генерация? Share this post Link to post Share on other sites
Honda_Z 1632 #6 Posted March 30, 2023 Първо - честито! Много странно е това с лостчето. Всичките хечове са правени в Англия, но "Престиж" ми звучи, като европейска модификация. Аз съм почти сигурен, че имам превключвател на хеча, или поне щеше да ми направи впечатление, ако няма. Нещо такова май беше: Те оригиналните чистачки не са много по-различни от афтърмаркетите, но все пак винаги можеш да смениш само гумените вложки в перата. По спомен са около 22лв парчето. 1 Share this post Link to post Share on other sites
aleksandur 297 #7 Posted March 30, 2023 Вече са 29лв. в БТ Share this post Link to post Share on other sites
thelastbonbona 73 #8 Posted March 30, 2023 Благодаря! Помня че на 8ма-та генерация беше голям зор да се сменят само перата, та се чудех дали да възлагам на брат'чедите от хонда да ги сменят или директно да си купя афтърмаркет? Попринцип съм си много доволен от Бош-а на другата Колкото до престижа - колата е закупена от Хонда в Нидерландия, където ме увериха, че престижа бил новото име на екзекютив, видиш ли.. Иначе си е най-високото изпълнение. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #9 Posted March 30, 2023 Да, престижът е с най-високото ниво и най-дълбокия багажник (гърнето не е по средата), та честито! Да се похвалиш (на подходящото място) и да споделяш с времето. Иначе, база данни (само от питащи с проблем) не се получава. 1 Share this post Link to post Share on other sites
thelastbonbona 73 #10 Posted March 30, 2023 Разбира се, стремя се да съм полезен колкото мога Свързах се с представителството и ми пратиха снимки от обявата където го има лостчето, аз също имам снимки от тест драйв-а където го има.. после влезе за обслужване преди да си я взема и сега забелязвам, че липсва.... та очаквам да ми кажат - ми ти си си го махнал.. Share this post Link to post Share on other sites
Honda_Z 1632 #11 Posted March 30, 2023 преди 8 минути, thelastbonbona написа: после влезе за обслужване преди да си я взема и сега забелязвам, че липсва.... Ниска топка от ниската страна... Поне знаеш, че само трябва да си купиш лостче и ще стане. Довечера ще се опитам да сканирам брошурата с информация за изпълненията и да я кача в раздела. 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #12 Posted March 30, 2023 Споделяй развитието на казуса, кое е представителството, както и дали колата е била другаде Share this post Link to post Share on other sites
thelastbonbona 73 #13 Posted March 30, 2023 (edited) Представителството е в Алкмар, Нидерландия - https://www.honda-welman.nl/ За съжаление, моят агент е в отпуска тази седмица и ще имам евентуално развитие другата седмица. Все още се чувствам като глупак, но вече не е поради незнание как да си пусна чистачката ами, че ме правят на маймуна и няма как да докажа, че не съм аз виновен. Първата ми снимка след покупката отвътре е 8 дни по-късно. И ако излезе така.. понеже имам 2 години гаранция при тях.. при всяко обслужване ли ще трябва да правя снимки/видео и да си броя лостчетата.. много непрофесионално. Дали колата е била другаде - след тест драйв-а, потвърдих, че ще я закупя и влезе за обслужване при тях. Другаде не знам да е ходила, не и в мое владение. Edited March 30, 2023 by thelastbonbona 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #14 Posted March 30, 2023 Непрофесионално е меко казано, но ако имаш доказателства за нерегламентирана намеса и подмяна на компоненти е подсъдно! Share this post Link to post Share on other sites
thelastbonbona 73 #15 Posted March 30, 2023 Доказателство щях да имам ако го бях хванал същия ден на сделката, ама 8 дни по-късно май няма да мине.. Share this post Link to post Share on other sites
viktor11 97 #16 Posted March 30, 2023 На всякъде където има човешки фактор трябва да се внимава , във всяка сфера ..... Чистачки можеш да сложиш каквито ти харесват захващането е обикновенно. Share this post Link to post Share on other sites
Honda_Z 1632 #17 Posted March 31, 2023 Обещаното продължение. В тази тема съм качил брошурата с модификациите. И да - има си превключвател за задна чистачка, както и помня: Share this post Link to post Share on other sites
thelastbonbona 73 #18 Posted April 3, 2023 Динг, донг.. Време е за ъпдейт - "откриха" какво се е случило, или по-скоро си признаха.. Имало друг клиент, който е имал проблем с лостчето и били взели моето докато била в сервиза, за да тестват и после ги объркали. Не съм изключително щастлив от развоя на нещата, въпреки, че и на мен ми се е случвало на работа (в АйТи бизнеса) да взаимствам части от друга машина, за теста за да диагностицирам къде е проблема, но не забравям да ги върна.. нито пък вземам от компютър, който вече е продаден и чака да бъде взет.. както и да е. Извиняваха ми се и имам записан час, за да ми я заменят с чисто нова, каквато трябва да си е. п.с. колата е закупена втора употреба от 2019, не чисто нова. 4 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #19 Posted April 3, 2023 Един вид са сключили споразумение с прокуратурата и ще минат с условно презрение. Приемливо и за 2-те страни, но твоите нерви и тяхното реноме вече са в канала, ама нейсе - хора сме / са. Признат грях - половин грях. 1 Share this post Link to post Share on other sites
NenormY 11 #20 Posted April 6, 2023 Относно гумените перца, мисля че най-добре да се сменят само те. Афтърмаркет чистачките ми изглеждат много грозно. Линк от където си купувам пера: https://www.aliexpress.com/item/4001110438333.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.16.d6291802Vrm2y1 2 бр за 12 - 13 лв по 700мм. Много съм доволен, качеството не отстъпва по нищо на тези от БТ. Изрязваш си ги сам и това е. 1 Share this post Link to post Share on other sites
aleksandur 297 #21 Posted April 6, 2023 Може обаче перцата са два вида тези са ОЕМ .Надявам се да се вижда разликата в профилите. 1 Share this post Link to post Share on other sites
NenormY 11 #22 Posted April 6, 2023 Тези десните не знам от къде са. Моите са като тези от линка, предполагам левите на твоята снимка. От единия край трябва да имат зъб-че! Моите чистачки са си заводски, Хеч произведен в Англия. Share this post Link to post Share on other sites
hristooo 0 #23 Posted April 6, 2023 Споделям мнение за Хонда-Апостолов, Не Ходете там, ще ви изгубят времето. Служителката е нагла и арогантна, лъга ме три седмици за поръчка за пистов, който така и не разбрах дали е дошъл, съща така, това не е лицензиран сервиз на Хонда. Не си губете времето. Share this post Link to post Share on other sites
thelastbonbona 73 #24 Posted April 17, 2023 Такаа, и финалната развръзка - смениха ми лостчето с чисто ново - и по-важното, такова каквото трябва да бъде, смениха ми предни и задни чистачки, смениха ми и предните накладки защото им казах, че издават неприятни стържещи звуци (казаха, че имало някакви боклуци, но ги смениха въпреки това) и на въпроса "колко ви дължа?", отговорът беше - "нищо, все пак още си в гаранция" о.О Не се оплаквам, но не очаквах чистачки и накладки да се покриват от гаранцията Как да е, аз съм доволен. Хубав ден и vroooooom! 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #25 Posted April 17, 2023 Дългосрочното реноме на Хонда трябва да е над краткосрочните интереси на дилърите, но те не са на загуба. Това е нормалната ситуация, с изключение на началния казус де. 1 Share this post Link to post Share on other sites