Jump to content
Ivanov.zh

Избор на газов инжекцион

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги, 

Закупих колата от нов внос с поставен инжекцион. В последните месеци започна да си прехвърля автоматипно на бензин в по високите обороти и после на газ. В един момент отказа тотално да работи на газ, като светна чек и директно загуби мощност. Оказа се, че няма възможност за включване към диагностика, самата марка е някаква куча марка. Газаджия та ми предложи цялостна смяна на цялата система и ми предложи Романо като марка. Може ли отзиви

Благодаря

Редактирано от Ivanov.zh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Романо, какво те интересува? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддръжка, сервиз, някакви проблеми до сега. Колко време караш на Романо. Капризна ли е, или стандартна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Некомпетентен или хитър и нагъл газаджия, с желание да изкара някой лев, със сигурност би предложил смяна на уредба. Такъв с малко желание би сменил я някое клапанче, би погледнал сондата, би сменил я филтри, би обърнал внимание на тва какво се случва, дали пък изпарителя не държи налягане, абе кво да обяснявам… Такова нещо като няма възможност за диагностика не съществува, просто няма софтуера и кабела,

 

Предлагам като ще те праят балък, да се пробвам и аз, дай ми 500 лв и ще ти оправя газовата и кабел ще ти подаря и програмата, каквато ще да е, дали за толко ще ти сложи прословутото романо?

 

Мислете, позаинтересувайте се повече по нещата, марка, кой ги поддържа, отидете питайте някой друг, срамота е да се дават пари ей така, на първия самозванец… няма как магически да се случват нещата без никви усилия.
 

Успех, ако не, да живеят Романо и шараните.

Редактирано от sashua
  • Хаха 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сподели каква е марката  газово или поне какво пише на компа на газовата,може някой колега да се е сблъсквал с твоя проблем.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходил съм общо при трима газаджия, първият директно ми каза, че всичко трябва да се изръчка и да се сложи нова. Вторият ми каза, че първо трябва да си оправя клапаните, да се регулират, след това ме прати да ида в София газ комерс на Х Димитър, също така ми каза, че според него е някаква разновидност на Брц А третия ми каза, че може да се опита да се смени изпарител, защото е в лошо състояние, но като не може да се направи диагностика, тъй като и за него няма марка или е неизвестна, по добре да се смени всичко. И не знам какво да правя. Исках поне някой да се опита да ми смени филтъра на изпарител, ама никой не се навива, не знам защо 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимай компютъра,снимай изпарителя,може се направи нещо като се види.

Кога е слагана газовата,ако наистина е морално остаряла тя повече вреди ще нанесе на двигателя.

За клапаните нистина трябва първо да се регулират,като незнаеш какво ставало при предишния собственик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това, компютър и изпарител 

IMG_20220709_140637.jpg

IMG_20220709_140624.jpg

IMG_20220709_134021.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да си проучиш какво точно ти трябва да си ги поръчаш онлайн и да ти ги сменят в някой сервиз. По-добре си купи втора ръка авточасти , иначе за газовия инжекцион никаква представа си нямам, стара технология, аз карам електрическа вече стана 3 годни и съм много доволен не се занимавам с глупости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@Ivanov.zh

Противно на всички мнения тук във форума относно Романо. За 70к км 2 протекли изпарителя (теч на антифриз) и вероятно не коректно работеща сонда в бутилката. При пълна бутилка дава странна индикация вътре, като поизгоря малко газ се оправя и дава пълна бутилка. Иначе останалото е смяна на филтри и смяна веднъж на всмукателния  маркуч на сондата вътре в бутилката, беше се насъбрала ръжда. На 65к на газ се подмениха всички маркучи и тройници с нови, старите се бяха опекли. Около 100к на газ вероятно ще трябва да се смени това онова още по газовото. За момента е това.  А-а, щях да забравя, на всеки 25к проверка на клапани. При мен на първа проверка бяха ок, без нужда от регулиране, на втора бяха на 0.18 изпускателните, скоро ще се прави третата проверка, на 75к на газ. Няма допълнително мазане на клапаните. 

Редактирано от tanas4o_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
5 hours ago, Ivanov.zh said:

Ето това, компютър и изпарител 

IMG_20220709_140637.jpg

IMG_20220709_140624.jpg

IMG_20220709_134021.jpg

На първата снимка е кабела за диагностика.

На втората нищо не се вижда от изпарителя,търсим надписи и марка.

На гретата снимке е един от клапаните  които е на изпарителя .

Нищо не си снимал което да помогне.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Той се е изпекъл изпарител, не знам какво да търся като надписи. 

Редактирано от Ivanov.zh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Търси си нова газова,да не е куча марка,и да не е сбирщан от различни марки.

Избор имаш на пазара,искай да ти кажат какво слагат ,марката но всеки компонент.

Комп ,дюзи ,рейка и изпарител поне да са от една марка.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих нещо на талона G 1 evolution, но не съм сигурен дали е това 

IMG_20211127_144606.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди време имах същата дилема (смяна с нов или ремонт на стария ГИ). Стария беше AG Teleflex - висок клас, но без подръжка в България (само в Пловдив и в гр.Елхово имаше хора със софтуер). Трябваше за се сменят две дюзи по 200 лв едната, та реших направо нов. Смяната ми струваше около 850 лв и сложих LPG Tech с OBD за тези пари (без бутилка). Това ми е 3-ти или 4-ти ГИ с тази марка. Общо взето безпроблемна газова уредба. Евтини части. Безплатен софтуер на български език. 

Та моя съвет е вземи нещо масово и оптимално като цена/качество !

Успех с намирането на правилното решение за тебе!

Редактирано от bogomildimov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изхвърляй предния кит и слагай нова. Не ги слушай , че всичко трябва да е на една марка.... Бих ти препоръчал електроника Stag,KME . Изпарител KME Silver S6 , дюзи baracuda или hana. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз система едва ли някой може да я прочете, още по-малко и да я настрои. G1 е изпарител, без мембрани с мап сензор в едно. ЕКУ-то е някакъв ребрандиран поляк, или китаец. Такъв изпарител много газаджии не са виждали, предполагам и чували дори, че съществува.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

романото поне се поддържа от доста адекватни хора в София. Преди бях с ланди и избора ми беше два сервиза, в единия ми взеха към 50 лв за да ми кажат че проблема не е от газта

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...