Jump to content
Nikolay Bobchev

Продукти за Пастиране и полиране

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам намерение да пастирам и политам джаза тъй като предишния Собсвеник не се е старал с добръжката на черната боя и има доста драскотини и оксидация . Въпроса ми е вие от кои продукти сте останали доволни при пастиране и полиране на вашия автомобил? Намеренията са ми да използвам полирмашина. Благодаря и хубав ден ✌️

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако искаш да стане като хората -дай я на добър автобояджия ,те знаят как се полира най-добре .Казвам го от личен опит ,купил съм две машинки за полиране ,едната като флекс с регулируеми обороти ,другата е екцентрик полир машина ,не съм доволен от резултата и с двете ,но като ми я оправи бояджията който ми боядиса предния капак и тавана -поръчах полиране и на цялата кола ,стана като чисто нова ,оглеждах се в нея като в огледало .

Допълвам : Да знаеш ,че като я лъснеш като нова ,все ще се намери някой педал да я надраска с ключ от цялата страна ,като при моята стана ,тоя гей дето ми я надраска мамицата му и копелдак ,резистентен към всичко Рак да го изяде данооооо.Остеосаркома да бъде -да види как болят костите с които ми е драскал колата грешника .

Слагай камера там дето държиш колата .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай координатите на майстора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като в много автомивки я предлагат услугата и нещо си повярваха с цените, та все повече хора се ориентират към занаята като хоби да си освежават колите сами. Ако изключа Грабо офертите, в Пловдив чух цени между 500лв и 1000лв за цялосто полиране на кола. Сигурно има и евтини все още, но пък идва въпросът щом има и за 1000 какво получаваш за 100?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е трудоемък процес, а освен качествените материали са важни уменията и отношението на майстора.

Колата ми от 2 дена е при 1 пич и по уговорка с него, вчера вечерта минах да си я взема, но ми каза че още не я харесва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, 😁🤷‍♂️(колеги)! 

Аз веднъж в годината си взимам два-три часа да полирам сам Хондата(и колата на жената😏) -И Да, не става огледало, като при, професионалЪ", ама като паркирам на улицата, и я разпознавам отдалеч.... 😁😜 ( ефекта е само за месец-два-в зависимост от времето😉🙈

Всичко на ръка! След това се чувствам, все едно че съм тичал маратон, и участвал в кръчмарски бой в село Сатовча... И имам една седмица мускулна треска.... Изпробвал съм няколко,, пасти" и течности , от четенето по немските форуми, и са средна ценова класа... Ако ще давам всяка година по 400-500 лева за полиране, ми то направо да я фолирам за 2000-3000..!?Шегата на страна- Естетиката е хубаво да не е,, прекомерна".... Иначе има достатъчно инфо и химия на пазара за всеки от нас, обичащ ❤️Хондата❤️ си! Нали? 🙋‍♂️😉

Хубав Ви ден на всички✌️🍹🚙

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в лъскането, а в холограмният ефект в лака, който лесно може да се получи при неумелост, но трудно се отстранява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, PiToMeN написа:

Тъй като в много автомивки я предлагат услугата и нещо си повярваха с цените, та все повече хора се ориентират към занаята като хоби да си освежават колите сами. Ако изключа Грабо офертите, в Пловдив чух цени между 500лв и 1000лв за цялосто полиране на кола. Сигурно има и евтини все още, но пък идва въпросът щом има и за 1000 какво получаваш за 100?!

За 1000лв надали ще е същото като за 100. Пък и сигурно в тези 1000лв е включено и от тези новите нано технологични неща. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз и от други хора съм чувал ,но сам се убедих ,че полирането го умеят най-добре автобояджиите ,знаят как да подходят към всеки вид боя и повърхност в зависимост от състоянието им .Емо се казва човека ,ама е в Добрич -далеч ви е ,работи в ситроен сервиз и боядисва  гаранционните автомобили ,след работа си има един хангар дето боядисва  на частно .Колата даже като е прашна отвсякъде и пак си личи че е полирана -това беше в началото на миналото лято .Полира ми и фаровете -още са добре ,пръсна ми и рамената на чистачките ,че бяха станали едни крастави такива с няква релефна черна боя -супер са сега .Знае си човека работата и това е .Надрасканията ще ги правим с него някой ден ,но сега чакаме да минат всички процедури с химиите и радиото и чакаме гадта да заспи в ремисия ,за да имаме време да търсим някакво друго лечение  ,пък после ще видим .

Фаровете съм ги давал 3 пъти досега на други да ги полират -не са били бояджии ,след някой друг месеци пак тъмно жълти ставаха ,Емо каза да не ги лакирваме ,идваш на 2 години и пак ги правим като нови ,мина година от полирането им от него и не са мръднали .Боядиса предния капак и тавана ,че се лющеше грозно лака ,така тонира боята ,че нищо не личи че е правено ново -всичко в еднакъв тон абсолютно -ей това е майстор бояджия .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 18.05.2022 г. at 9:25, mitaka0007 написа:

 Естетиката е хубаво да не е,, прекомерна"....

Абе хубавото си е хубаво, ама и скъпо, та всеки сам си преценява дали и колко да инвестира.

Аз се уговорих с момчето да направи минимум усилия с максимум ефект и цената да не е като за 2-3 годишните премиум коли които лъска и стават по-добре от нови. Огледа я и ми каза че ще му отнеме 2 дена и ще ми вземе 180 лв, обаче ...

Имаше много "паяжина и холограми", та я прави 3 дни, а аз от неудобство закръглих сумата на 200. Каза че сефте пипа Хонда, а лакът и е много мек (наложило се да си поръча най-меките падове) и я е минавал 3 пъти, а смяташе че ще мине само веднъж. Накрая е мазана с някаква паста - да пази от безконтактната химия. Освен това ми предложи да заличи "дзънките" от камъчета, ако му донеса малко боица, та си купих 50 мл по кода от табелката. Отбелязах му кое съм видял, но е оправил и нещата които съм пропуснал. Много уважавам занаятчии които надхвърлят очакванията на клиентите си и пак при него ще ида догодина, когато пастата вече отслабне.

Но всичко е временно - нямаше слънце за по-ефектни снимки, а след малко и заваля. :(

281823619_564244835037406_5943342841736951012_n.jpg

281054967_851994396193347_3784576249424794321_n.jpg

280737158_713291736654399_7644242459372726868_n.jpg

280694575_419196219690009_4370320519927175883_n.jpg

281550101_718416236021710_8561415085031163713_n.jpg

281297093_2209250672557643_7060236936422492805_n.jpg

281251247_752999082548173_1400094503846299576_n.jpg

281827008_1513060025796917_4710770322717648543_n.jpg

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@borko 30 Ама от бояджия до бояджия разликата е огромна. Има хора, които се занимават основно и само с полиране и пастиране на коли. Даже последните години се появиха повече такива. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off topic :

А, това е моя квартален майстор бояджия... 🙋‍♂️😜

 

IMG-20220521-WA0007.jpg

  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...