Jump to content
wieen

След премахване на ДПФ

Recommended Posts

Здравейте колеги, преди около 1месец премахнах ДПФ филтъра софтуерно и физически, но забелязах някой неща. Колата почна да пуши бяло  доста когато я паля сутринта и се разтриса цялата докато загрее малко. Ако някой колега се е сбълсквал с този проблем аз си мисля, че може да не са ми настроели компютъра правилно, но не знам. Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно имаш изгоряла свещ

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белия дим е следствие на липса на горене на дизела, та най-вероятно имаш проблем с горенето при студен двигател. Свещта е най-безболезнената причина, въпреки че дори и при неработеща свещ, би трябвало да има запалване...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, ама пали като трактор, пуши и трака:crazy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще направя диагностика и ще пиша да ви споделя мъката си 😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че при не добре изключен ДПФ -не работеше подгрева и темпомата.Пробвай темпомата дали работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темпломата работи отлично това беше първото което пробвах 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, policeman написа:

Има, ама пали като трактор, пуши и трака:crazy:

Не споря, нямам опит с Хонда дизел, но мойта Ц-ка и при две неработещи свещи, зимата палеше и работеше без никакъв проблем, дори на 500К км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тук в Испания ние правим една голяма дупка или няколко по-малки(в моя случай 1 дупка 60мм) в DPF-a и отделно се анулира софтуерно, по този начин колата спира да прави регенерации на DPF-a.

 

След като направих процедурата на моя акорд, колата не пуши нито в спряло положение, нито когато я натискам яко, единствено в спряло положение мирише много на изгорели газове(преди процедурата не миришеше грам).

Също така е анулиран ЕГР-а и има stage 1.

 

При вас мирише ли на изгорили газове?

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мирише на изгорели газове моя дпф е премахнат софтуерно и физически

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

 

И преди съм коментирал за тоя ДПФ ма ето развръзката, за тея велики еко стикери.  Колата не пуши и върви много и харчи по- малко по мое наблюдение.

да опресним................Понеже си купих Акорд  8, с категория Евро 5, простаците в КАТ ми я писаха Евро 4, защото била разбираш ли 2008г. и само тея от 2009г. влизали в Евро 5, И документ от Франция от където е била купена им показах, хората написали ЕВРО 5, нашия кавал вика ....ЪЪъъъъъъ имаме заповед. Платих си 50лв за документ от Бултрако че това е Евро 5, па не става. Една и съща кола с един и същ мотор разлика 5 месеца .....1 категория на зад, според ония безмозъчните които написали закона. Мина преглед нали там по новите велики стандарти за еко, меко, шпеко. Хич не гледат изгорели газове, гледа ти талона пише Евро 4 и ти слага стикер ЕКО 3(там влизат и тея коли евро 3). Та ДПФ-а даде фера на 240к км. колкото му е живота. Лампи, сервизни режими и поредица ла.на които те докарват до лудницата. Та решението....свалят, режат и махат, минава преглед след което.....иииии ООООо Чудоооо пак сме Еко 3. Та категория, еко простотии ли, повече с тея глупости да се занимава някой луд. Тя и старата ми кола беше Евро 3, ма нали къде ще идат 20 бона ей така да оправяме живота на тия екопалячовците които карат Ауди 4.2 TDI, най-екото. Та който се чуди да го прави ли това...... ДА ПРАВИ ГО.....държава която гори боклука на света не заслужава никакво внимание на тема екология. И екоактивистите, които четете това, заврете си тъпите разсъждения в Г.ЗЪ. Аз пробвах да съм в норма...е не стана.....пари на вятъра, само къде си продадох хубава и поддържана кола Евро 3 и сега не мога да си захапя г.зъ от яд. Надявам се хората от сервизите да имат хиляди клиенти след като всеки нормален прочете това което написах. А ЕКО АКТИВИСТИТЕ.....ПО НАГОРЕ ВИ НАПИСАХ КВО ДА ПРАВИТЕ...!

 

 

Редактирано от dindin
  • Харесвам 2
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

Той колегата е прав да се възмущава, защото уж има някакви правила ама не баш.

 

Редактирано от dindin
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

Моя Акорд е декември 2009г. и в талона е евро 4. Според закона дизеловите коли след 09.2009г. попадат в ЕКО 4... да ама не. Вкарват я в системата и тя дава ЕКО 3, щото била в талона евро 4.
Отивам с другата ми кола в друг пункт. 2001г. бензин/газ е, евро 3, но без писана евро категория в талона ( регистрацията в КАТ е от 2014г ) и хоп ЕКО 1 ми дава, щото нямала екологична категория в талона. И аз кво да направя, че тия в КАТ преди години не пишеха кое Евро е колата....
Абе българска му работа. Спрях да се ядосвам вече, нямам нерви да обикалям хиляда места и да доказвам нещо, което се проверява за 1мин.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

Редактирано от dindin
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Off Topic

 

 

Преди 12 часа, Ceco85 написа:

е мислиш ли, че не е най-важното лепенката, която ще ти лепнат на прегледа, а въздуха, който дишаш? На мен не ми пука, че моята е с Еко категория 3, защото и тя е 2008ма, а се радвам, че съм със сменен ДПФ и отзад ауспуха е по-чист от на бензинка. Отвътре има металически цвят, и не е черен. 

 

Колега ти да не мислиш че като махнат ДПФ-а и почва да кади като парен локомотив. И там се иска мисъл и познания, след ДПФ-а има катализатор които е чисто нов за момента, защото нищо не го е цапало от 2008г.  След 2 години каране без ДПФ, ауспуха си е същия както твоя, защото ДПФ-а не се хвърля а се пробива по начин който да не затруднява излизането на газовете и се изолира  от компа. А да ти дам информация че има и Акорд 2008 който няма ДПФ а е писан Евро 5, как ти звучи това? един представител на Хонда няма да го споменавам си е продавал така яко коли няколко годинки. Добре е на фона на такива като мен които са прецакани да се изръсят 20+ бона за да са еко и да дишаме чист въздух. За какво да го правя? Нов ДПФ е 3000лв. Това с миенето го остави, нека си мият колко си искат след 1000км си пак същия. Факт, от други семейни коли и тоя съм го ял. Тъпото е че чета и други колеги са им го на.укали като на мен.  Демек излиза един палячо да чете новия закон който е писан в наш минус и всички после почват да реват че въздуха им бил мръсен, къде ? в София и още 2-3 града и толко.  И аз балъка отивам да си хвърля парите да съм солидарен с хората, точно си ги хвърлих, старата ми кола беше гледана като кукла, ма беше Евро 3 и я продадох, демек ся 2-пъти прецакан. Остави ги тея глупости за въздуха трябва да минеш някой ден покрай тея тецовете къде горят боклука на Европа да видиш къв е въздуха там. Аз бях и видях кво излиза от комина и на кво мирише. И това става в малките часове да не се гледа много много. После ми говори за ЕКО и тем подобни глупости.  И аз искам това за което ти си мислиш ма не става и вече съм се отказал да се занимавам с тея простаци на жълтите павета и си гледам кефа и ми е през К... кой за какво се бори, като всичко е боклук от А до Я при нас. Аз съм живия пример за това, че това с Еко стикерите НЕ РАБОТИ, с и без ДПФ пак съм една и съща категория, я ти ми кажи аз ли съм луд или ей така за спорта ще вярваме на балъците които писали закона разбираш ли. Нали там затова ти слагат оная глупост в ауспуха да каже колко ти замърсява колата, е НЕ РАБОТИ! доказано! От Евро 5 с тоя стикер станах Евро 3, върнах се там от къде тръгнах минус парите на вятъра.  В Еко 3 влизат Евро 3 и 4, честито на печелившите.  Живея в Центъра на София и съм в зоната която можете да видите в нета, ако утре влезне наредбата тая година ще се допускат ЕКО 3, догодина е ЕКО 4 и така нататък, кво правим още 20 бона ли да набия на вятъра????/ да не ме е Е.АЛ ЛУДИЯ. Никога повече, продавам си къщата тука и отивам на СЕЛО и нека ми викат Селянин(което не е обидна дума да знаете Селянина няма нищо общо със Селяндурина) даже ще съм горд. 

 

Ако някой се е засегнал ще ме извинява ма това са фактите.

 

 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

Пак ти казвам, аз не говоря за тъпия закон за еко категории, който ни остави предното правителство. Там и да го мислим нищо не можем да направим. Идеята ми е друга. По пътищата е смрад. Повдига ми се. Вече карам на затворен кръг в купето, за да не ми влизат изгорели газове, че не мога да ги дишам. Хората са мърляци и обществото ще боледува от цялата тази мръсотия. Каквото зависи от мен да си поддържам колата да има добро изгаряне на горивото, дпф и каквито филтри да има, аз го правя. Някой ден ми се иска всички да минем на електрички. Така градския шум адски ще намалее и въздуха ще се прочисти, естествено ако нещата се развиват към възобновяеми източници на ел. енергия и 2ра АЕЦ, както бяха планирали правителството преди войната. Сега това вече е на заден план, докато не се оправят нещата. 

 

Редактирано от dindin
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес проверих свещите всичките работят не е от тях някакви други предположения имате ли 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По спомен, моята направи същият проблем след ремапа. Върни се при мапера да ти включи подгрева. Това ти е проблема- палиш без подгрев.

Редактирано от policeman
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери си дюзите.100% имаш проблем с някоя дюза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...