Jump to content
Gomes

ATF oil cooler

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

имам проблем с охладителя на автоматична скоростна кутия на хонда акорд 2,4 2010 година.

 

предполагам че от различните химикали по пътищата полагани при зимни условия (особено в Германия) е корозирал и протече.

 

Попитах за цена в Бултрако но времето за доставка е два месеца и струва 1000 лв.

 

Принципно желая да поставям само оригинални части, но този охладител е просто една U образна тръба с ламели по нея.

 

 

 

Може ли да ме посъветвате къде могат да ми изработят такава или принципно подобен модел - ако е от София би било по удобно.

 

Благодаря!

 

 

 

image.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако твоят е видимо зле и имаш представа, обиколи с него по моргите. Напълно възможно е там да има по-добър и да изкара още години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е проблем да притежаваш сравнително рядка кола, която не се чупи :-)) 

 

не намирам нищо по сайтовете за коли на части.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери на това място: Инфо / FB страница 

Също има и телефон.

 

Редактирано от hrisimow
коригиране на текста на линк

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че тази тръба има и ламели, т.е. доста прецизно й е сметнато топлоотдаването. Така че ако някой ти изработва такава, е добре да има и малко теоритични знания, за да не стане беля после.

На предишната ми кола ми сложиха ръчно изработен меден кондензатор на климатика, така че ме съмнява да не може да се изработи. Може да попитам в някой сервиз за климатици, или за хладилна техника, дали не знаят къде може да се изработи такова нещо. Мога да ти дам контакти и на човека, който ми монтира кондензатора.

А като временно решение не може ли корозиралата част да се изреже и запои/завари? Предполагам, че тръбата е алуминиева и това може да се получи, ако й е добро състоянието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам ми прилича на маслен радиатор на Москвич,те имат такова нещо но от първите модели. Да погледне колегата в вагазини за авточасти за руски коли и ще е без пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охладители от този тип се намират в магазините продаващи резервни части за климатична и хладилна техника, аз съм виждал най-различни дължини, размери и форми, огънати, двуредови, триредови и т.н., форми, диаметри и размери много. Виждал съм и охладители от типа на турбо-кулерите, пак различни по размер вероятно също могат да се ползват за целта ако се изчисли правилния обем/размер или охлаждащ капацитет. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...