Jump to content
dimiwk

Акорд 8 на резервния ключ не работи дистанционното

Recommended Posts

Здравейте отскоро съм собственик на Хонда Акорд 8ма ген 2009та 2.4 бензин, автоматик, стават общо 3 хонди.

 

1я ключ работи, заключва, отключва дистанционно, пали.

 

2я ключ само отключва и заключва през ключалките и пали.

Смених батерията, не е от нея.

Чудя се, кой ще е най-лесния (и евтин) вариант да се справя с проблема.

 

Извадих от повредения ключ модула с дистанционното, но пак пали.

В коя част от ключа се намира транспондер чипа и дали съм го извадил с модула за дистанционното?

Също така, за американския модел в нета има показано видео, че светва лампичка за разпознаване на ключа. При мен нищо такова не се случва и с 2та ключа.

Чудя се дали транспондер системата не е спряна изцяло за колата.

 

Друг въпрос, гледам че при китайците има ключове с транспондер чип id46. Дали ще са подходящи за моята кола?

 

Друг въпрос, несвързан с горното. Ако някой знае как да превключи автоматичната кутия на изцяло ръчно, и после обратно изцяло на автоматично? За сега през лостовете се превключва за кратко на ръчна и минава сама на автоматична след като не се пипа няколко секунди.

На Сивик 8ма не е така. Или е само автоматична или е само ръчна.

 

Мерси на прочелите :)

Редактирано от dimiwk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, docev написа:

Ок, ще ги опитам тия стъпки.

Мернах някакви видеа и стъпки в нета на английски, но в този линк са много по-добре описани.

Но, забравих да кажа, лампичката като натиснеш бутон не свети.

 

Преди 1 час, Митко Йотов написа:

@dimiwk   Мини на S  режим и ще си само с перата.

Мерси, ще го пробвам и това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами смени си батерията с хубава, щото лидълските са дърво примерно а дюраселките имат още едно прозрачно след като я разпечаташ което трябва също да се разлепи , и виж дали ще светне. Ако не светне, може някой който разбира да погледне дистанционното дали му работят бутоните и дали излъчва честота - примерно.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батерията е хубава. Купих панасоник, замерих я с мулцитет.

И старата и новата показваха около 3.2 v, oт 3 номинални.

 

Пробвах поредицата за запаметяване, но на стъпка 11, където трябва да прещрака централното, нищо не се случи.

Т.е. не ми се получи дори преди да стигна до момента с проблемното дистанционно. Ще търся други стъпки.

Отделно, както споменах, не свети лампичката (диодчето) на самото дистанционно.

 

Друго, и при 2та ключа за кратко светва лампичката със зеленото ключе при контакт и угасва. Което е добре.

Т.е. остава само дистанционното отключване и заключване да не работи.

На спортен режим ми дава скоростите с M отпред и номера. Но не съм го пробвал в движение. Вероятно ще работи.

 

Мисля си да купя 1-2 ключа от китай, със същия дизайн и да им откача модулчето за дистанционно.

Отделно трябва да открия точно последователността, с която се записва дистанционно за моята кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом @docev ме е цитирал, значи това е правилната процедура за обучаване на дистанционно.

 

После,

Преди 3 часа, docev написа:

Ако не светне, може някой който разбира да погледне дистанционното дали му работят бутоните и дали излъчва честота - примерно

 

Не съм виждал ключ за Акорд 8, ама гугл вика, че е това

s-l500-2.thumb.jpg.e87168cba72b348517720bafa9f5d811.jpg

Ако да, чипа трябва да се намира тук

s-l500-3.thumb.jpg.c5a2512b5fbbd545e10e0e764f138a25.jpg

s-l500-1.thumb.jpg.b2b0d8c8133ebfbe11800e60d1bbbfa6.jpg

 

Значи, като извадиш само платката, чипа остава. 

Този чип е за имобилайзера, т.е. дори и без платка колата разпознава останалият в дистанционното чип (зеленото ключе изгасва) и пали.

 

Транспондера за дист.откл/закл не знам, къде е.

Както каза Доцев, отиди при някои да ти провери неработещото дистанционно.

 

Като се убедиш, че имаш работещо дистанционно, го обучи по процедурата.

Трябва да си търпелив. Аз съм го правил многократно и не всеки път се получава. :)

 

п.п. Дистанционното, което работеше, работи ли все още, след опита ти за обучаване на другото?

Питам, защото със започване на обучаването, запаметеният код се изтрива и се генерира нов код.

Ако все още имаш работещо дистанционно, значи процедурата не е започнала, най-вероятно заради дефект в неработещото дистанционно.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес опитах още веднъж програмирането на дистанционното.

Получи се с 1то дистанционно.

На 4я цикъл изщрака централното, после натиснах 1 път бутон на старото, за да се програмира. Но 2то не искаше, както се очакваше.

 

Сега ще поръчам цял ключ от китай, който е реплика на оригиналния. Като (и ако) пристигне, след 2 месеца, ще му извадя само модула за дистанционното и ще го вкарам в повредения ключ. След това ще го програмирам по гореописаното упътване.

Питах китаеца само за платки, ама се ослушва, колко бройки ми трябвали :) Тя и без това разликата не е милиони.

 

Та, за сега ще е това. Като има развитие ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е резервният ключ, при мен и двата работят :)Keys.thumb.jpg.d0c7c03b59a28e53ffc4ee4f57d16e9a.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на единия му е повреден механизма за дистанционно отключване. Останалото работи.

Иначе, няма резервен, 2та са еднакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен ...

Поръчах от Китай ключ за около 50лв, който пристигна. Не е изрязан като хората и не върти, но ще пращат друга метална част.

Платката, която е за дистанционното отключване и заключване работи и се програмира.

 

След като си поиграх и размесих 2та оригинални ключа и новия, оказа се, че проблемът е бил в дефектна нова батерия Панасоник. Оказа се, че 2ят оригинален ключ е бил напълно изправен, единствено с изтощена батерия. При смяната с нова батерия не е работел, защото батерията е била стара/дефектна. Сега имам 3 дистанционни модула, и 3те са програмирани и работят.

 

Като замерих новата "дефектна" Панасоник, се оказа със заряд 0,2 волта, вместо 3.2, също както и изтощената.

Сложих една Варта и ключът "тръгна". Тя беше при мен още в началото, но нали навсякъде пише "ползвайте маркови батерии", та нито я пробвах, нито замерих новата. Просто взех за даденост, че работи.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/24/2021 at 8:25 PM, Nicholson said:

Кой е резервният ключ, при мен и двата работят :)Keys.thumb.jpg.d0c7c03b59a28e53ffc4ee4f57d16e9a.jpg

Винаги по-запазения визуално! 😁 Аз него си и ползвам, че ми писна да ги пазя все за нови и да ползвам изтърканите и накрая така и да продам колата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с дистанционното, не отваря вратите от първия път, трябва няколко пъти да го натисна и всеки път все по силно, докато не отключи, лампичката не светва червено с началните натискания. Можеби основата на копчетата е заминала, чудя се какво да направя, искам да работят добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо да смениш батерията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяна на бутони на платката и батерия.

Преди 4 часа, ivaneca_s@abv.bg написа:

И аз имам проблем с дистанционното, не отваря вратите от първия път, трябва няколко пъти да го натисна и всеки път все по силно, докато не отключи, лампичката не светва червено с началните натискания. Можеби основата на копчетата е заминала, чудя се какво да направя, искам да работят добре.

 

Най якото е когато видиш че сработва след по силно натискане, и продължиш така докато не сцепиш половината спойки или потрошиш дистанционното.  Не визирам теб. Визирам ВСИЧКИ.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да направя, сигурно копчетата трябва да се сменят от платката на дистанционното. или нова платка обучаване...и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, docev написа:

Смяна на бутони на платката и батерия.

 

Най якото е когато видиш че сработва след по силно натискане, и продължиш така докато не сцепиш половината спойки или потрошиш дистанционното.  Не визирам теб. Визирам ВСИЧКИ.

 

Преди 1 час, ivaneca_s@abv.bg написа:

Какво да направя, сигурно копчетата трябва да се сменят от платката на дистанционното. или нова платка обучаване...и т.н.

 

В хонда току що ми казаха че платката струва 536лв.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай някой дето продава хонди на части, да ти продаде цял ключ и му вземи дистанционното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, ivaneca_s@abv.bg написа:

 

 

В хонда току що ми казаха че платката струва 536лв.

 

За тая цена, 3 нови ще ти направя.

 

Визуално като по горе на клипът и на снимката ли изглежда твоят?

Намери някой кадърен майстор да го погледне и оправи.

Няма начин в Пловдив да няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.11.2021 г. at 12:10, dimiwk написа:

Проблемът е решен ...

Поръчах от Китай ключ за около 50лв, който пристигна. Не е изрязан като хората и не върти, но ще пращат друга метална част.

Платката, която е за дистанционното отключване и заключване работи и се програмира.

 

След като си поиграх и размесих 2та оригинални ключа и новия, оказа се, че проблемът е бил в дефектна нова батерия Панасоник. Оказа се, че 2ят оригинален ключ е бил напълно изправен, единствено с изтощена батерия. При смяната с нова батерия не е работел, защото батерията е била стара/дефектна. Сега имам 3 дистанционни модула, и 3те са програмирани и работят.

 

Като замерих новата "дефектна" Панасоник, се оказа със заряд 0,2 волта, вместо 3.2, също както и изтощената.

Сложих една Варта и ключът "тръгна". Тя беше при мен още в началото, но нали навсякъде пише "ползвайте маркови батерии", та нито я пробвах, нито замерих новата. Просто взех за даденост, че работи.

Продължавайки да купуваш китайски и да се вкарваш във филми! Понякога ви се чудя на търпението!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...