Jump to content
Buksa

Проблем Црв

Recommended Posts

 

Здравейте колеги. Първо искам да се извиня за въпроса. Имам Хонда цвр 2 генерация 2.0 бензин 2005г .. Проблемът е следния... При ляв завой около 30 км/ч се чува странвен звук като виене,но не точно като лагер а нещо като Уууууу .. при лек натиск на спирачката изчезва и при изправяне на волана също спира.. Този звук не винаги се появява от 20 леки завоя само веднъж и то при 30 кмч.  А понякога и при тръгване с пилен десен при първите 4,5 метра.. Имам чувството че при работещ двигател на място също се чува това виене но много ама много слабо, а може и да си съобразявам. Маслото на дифа е сменено преди година. Маслото на двигателя го сменям на 7000км 5w30 Castrol edge. А преди 2 месеца съм сменил компресор на климатика,ремъци и ролки, демпферна шайба и тампони. Моля за помощ от колеги .. Съмнявам се от помпа на рейката. Благодаря ви предварителнo.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си задното каре на диференциала, при мен почна от слабо виене 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Quote

Маслото на дифа е сменено преди година

 

Какво масло сложихте,и колко .

Понякога ако не е сменяно там дълго, иска втора смяна за да изчезнат всички шумове.

Пробвай при пълен ляв завой дали се чува.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е Honda DPS-F Dual pump fluid. Доколкото помня беше около 1200 мл май но не съм много сигурен. При пълен ляв не съм пробвал.. Но днес спрях на сфетофар , пътят беше с лек наклон .. отпуснах спирачката и колата леко тръгна назад  - 20 ,30 см и пак се чу този звук.. Ще се опитам да опиша звука.. - все едно карате кола автомат , отпускате много леко спирачките но не напълно .. и понякога се чува едно такова скърцане виене на спирачките .. нещо такова се чу... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Като вариант предлагам да следиш и висящия лагер на кардана. При мен се чуваше  звук като от  самолет захождащ за кацане.  Звукът се усилва със скоростта. 

  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как чуете скърцане, в случая Ууууууу, и веднага се хващате за задник... такова задния диф.

Аз пък викам, че е ръчната спирачка, особено след последния пост с тръгването назад по инерция (ако съм разтълкъвал добре обяснението).

Ръчната спирачка на 2-ра ген. е отделна от крачната и е барабанна.

 

п.п. Второто ми CR-V 1 беше с прецакан диф и счупено предно каре на кардана. На прав път не се усещаше нищо, няма виу, няма тряс, дори и със 120км/ч. Как барнеш волана и се започваше едно тряскане, изпаднаха ми камъните от бъбреците, и дюзите се отпушиха като с ултразвук.

Когато НЕ работи DPS-а, т.е. задния диф, кардана няма (почти) никакво натоварване. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, pet71 said:

Логично е .... Имах такъв проблем с предишната ми кола бмв 330д .. и като се замисля свикът долу горе прилича.. ще проверя днеска висящия лагер

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих не е от висящия лагер .. звукът идва отпред .. дори и при работещ двигател се чува много леко виене.. съмнява ме предното каре на кардана ..мнения??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хидравлика,свали и ремъка и опитай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Buksa написа:

...... Имам чувството че при работещ двигател на място също се чува това виене но много ама много слабо, а може и да си съобразявам....

Смени течността на хидравликата и може да изчезне шума. 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих не е от висящия лагер .. звукът идва отпред .. дори и при работещ двигател се чува много леко виене.. съмнява ме предното каре на кардана ..мнения??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът е почти същият като в клипа.. но в по малки количества

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали вече установи от къде е било виенето при теб?

Аз имам подобен проблем с такова виене. При мен не знам защо започва да се чува чак след като развия 130 - 140 км и покарам 5 минути.

Според майстора ми проблема е във хидравличната помпа. Доверил съм му се и ще сменям с нова другата седмица. Ще пиша дали това е бил проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има такова виене но доста по-слабо се чува и само когато завивам при маневра с 5-10 км/ч и то не всеки път се проявява. Не съм му обръщал внимание , от както имам автомобила съм навъртял 12 хил. км и засега не се е увеличило и не са се появили видими последици. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е заминал лагера на хидравличната помпа звукът ще се променя като въртиш волана. 

При мен беше паднала циментацията и някои сачми направо се бяха изяли.

Хрупаше яко, но така от клипа не мога да преценя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя какво стана с виенето при мен, майстора смени:

1. Хидравлична помпа

2. Пистов рекъм, който задвижва помпата - беше нацепен

3. Оптяжна ролка за пистовия ремък

След ремонта до този момент виенето го няма вече.

 

Не знам дали е от значение, но беше затегнал и спирачния апарат на дясна задна гума. Раздвижен, смазан, с нови накладки и в момента търкаля така.

Надявам се да съм от полза на колеги, които борят същия проблем.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...