Jump to content
note

Виене при потегляне

Recommended Posts

Здравейте,

Няколко пъти вече чувам глухо и кратко виене с неопределен произход, но по-скоро някъде отзад. Първият път си помислих, че до мен спира автобус или тир.

Случва се много рядко, при потегляне, особено ако завивам наляво. Не съм сигурен дали температурата оказва влияние, но по-често съм го чувал на студена кола. През останалото време няма никакви шумове, нито при ускорение, нито на завои. Вибрации няма.

Маслото на задния диференциал е сменяно преди 60 х. км. Възможно ли е да е от него, въпреки че го дават по график на 80к? Някой имал ли е подобен симптом?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късно му е даже - ама това според мен, защото моето го сменявам , на не повече от 40 х. - както го дават по книжката де.

На 80 х. км. се прави първата смяна, след това през 40 х. !

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно при ляв завой пълен започва да се чува,поне моята когато я купих при ляв пълен се чуваше,смяна на масло и всичко утихва.

Виждам че си автомат,не използваш ръчна при паркиране,при което да задържа за момент някое задно колело.

Подкрепям Emicha за казаното за интервалите.

756585971_.thumb.png.99521cc3e4c8e1fe06998b1ca73206c8.png

 

 

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, не пречи да го сменя. Но понеже не съм чувал виещ диференциал, чудя се дали може да е от него. Знам, че се появяват вибрации при навит докрай волан, при мен няма такива. При теб какво се чуваше?

Иначе ползвам ръчна при паркиране и точно си мислех, да не е от задържане на спирачки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

Иначе ползвам ръчна при паркиране и точно си мислех, да не е от задържане на спирачки.

Провери първо това,за да го елиминираш.

Виенето е като бучене,или не знам как да го определя но не е като скърцащи спирачки ако това си имал в предвид ,като спиращ автобус.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо средно между виене и бучене - чува се отдалеч и глухо, не прилича много на спирачки...ма знам ли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш маслото на задния диференциал тогава,навъртял си му километрите.

Гледаш за някое задържало колело задно.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, помагайте с акъл!

Проблемът си остана и даже се засили. При бавно потегляне (примерно в задръстване) под наклон нагоре или с навит волан вече се чува бучене като тръба на ферибот или някакъв огромен духов инструмент. Освен това почват да се усещат вибрации в купето. Не го прави винаги, та е трудно да се запише и диагностицира.

Сменихме маслото на диференциала с Honda DPSF + предни накладки, шарнири и външни накрайници. Други забележки по окачването и спирачната система няма, с изключение на нормално износени дискове отзад. Обясних и на майстора за проблема, но не получих конкретен отговор, а и не можахме да възпроизведем шума.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

@note , ръчната провери ли?

Всъщност, не знам, дали на 3-та е като на 2-ра ген - ръчната е отделно от крачната, и е барабанна.

Ако е така, може да има отлепено феродо, което да се заклинва чат-пат.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделна е ръчната, но аз напоследък изобщо не я включвам, за да я елиминирам като причина. А и звукът не е като свирене на спирачки, а си е сериозно бучене, още повече вибрацията, която се появи, ме навежда на мисълта за нещо по задвижването. Възможно ли е новата течност да трябва да се разработи с някакви маневри и т.н.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.01.2021 г. at 18:38, note написа:

Първият път си помислих, че до мен спира автобус или тир.

 

На 25.01.2021 г. at 20:09, note написа:

Иначе ползвам ръчна при паркиране и точно си мислех, да не е от задържане на спирачки.

 

Тогава @CARPERA казА

На 25.01.2021 г. at 20:15, CARPERA написа:

Провери първо това,за да го елиминираш

 

И аз бих започнял от там.

 

После

Преди 7 часа, note написа:

При бавно потегляне (примерно в задръстване) под наклон нагоре

 

А при потегляне назад бучи ли? Тресе ли?

 

И накрая

Преди 7 часа, note написа:

Не го прави винаги

 

Второто си CR-V го купих с проблем в DPS. Така тресеше че всичко изпада. Пломби, камъни от бъбреците, нагар от свещите ...

 

Няма такъв филм "Не го прави винаги". Тресе САМО В ЗАВОЙ Аи напред, и назад, и наляво, и надясно. 

 

Щях да му сменявам маслото, ама се оказа, че имам и счупено предно каре на кардана. Махнах кардана и го карах 3г така. По принцип, след смяна (или две) на масло шумовете и вибрациите от DPS изчезват. А при теб бученето се усилва?!?!?! Аз не съм пробвал.

 

Не знам, може и в DPS да ти е проблема, ама:

ПроверИ ръчната спирачка най-накрая!!!

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина може да е от ръчната,ако е карана с дръпната ръчна(примерно от жена)е възможно накладките да са се опекли и да има счупено парче,което заклинва понякога.Ако не ти се сваля диска може да пробваш да я разхлабиш максимално от реглажа през дупката на диска.После обаче да си върнеш настройката защото ръчна няма да имаш.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за насоките. Нямам капацитета да проверя сам ръчната, така че се доверявам на сервиза в Овча купел. Гледали са ръчната, спирачната система като цяло и окачването. Преди малко пак ходих, но шумът не се прояви и не можахме да го хванем. И като си тръгнах след няколко км. - познайте, започна да бучи.

Колата не тресе. Вибрацията е по-скоро като резонанс, който усещам в педала на спирачката. Назад не ми се е случвало да го чувам. Днес го усетих в последната фаза на спирането на равно, когато намалявам скоростта и обирам последната инерция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се върна и да им го покажеш тоя шум,все пак това се получава като караш колата и няколко км след сервиза.

В сервиза не са ли я тествали.

Първо беше бучене а сега вибрации в педала като спираш,това е съвсем друго.

Течността на спирачната система сменяна ли е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, бяха затворили. Течността е сменяна пак при тях преди 5 хил км. Колкото до  симптомите, да - влошават се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени сервиза за друго второ мнение.

В казанчето спирачната течност е бистра и светла като олио нали.

Питам защото съм сменял на кола,която беше излязла от сервиза точно след тази процедура.

Оказа се че е измито само казанчето и сменена там течността.

Но това са само мой разсъждения.

Понякога такива шумове са трудно диагностицирани,а накрая се оказва нещо елементарно,или предвестие на нещо което ще си замине.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, определено ще отида и в друг сервиз, но ще изчакам дали ще се влоши, за да могат да го чуят. Ще пиша в темата като имам яснота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Май е нещо подобно, но по-басово! Ето още едно, което е по-близко:

 

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Ето и още:

Очевидно все пак е нещо по спирачната система. Задните дискове имат ръб,накладките са на 50%. Предните дискове са с малък ръб и с нови накладки Ate, но след тяхното поставяне звукът е по-силен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има нещо такова но много много рядко и не му обръщам внимание. Мисля, че е от задните спирачки, пък може и от ръчната да е, както казват колегите. При мен го прави само при остър завой. Да речем веднъж на 3 месеца и за момент. Не е продължително.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радващо е, че шумът не се е появявал след последните ми писаници и изминати вече около 1500 км. 😊

Не съм правил нищо, освен че разработих новите накладки и намалих ползването на ръчната спирачка до минимум.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...