Jump to content
Sign in to follow this  
Ice 6

Не мога да спра пръскалките на фаровете CRV 2004

Recommended Posts

Здравейте колеги. Вчера налях течност за чистачки, и вече Не мога да спра пръскалките на фаровете - когато пръсна течност върху стъклото, пръскат и пръскалките на фаровете. Не мога да ги изолирам, и ми правят целия капа и цялата предница в пяна. Знае ли някой как да ги спра?

Когато са включени фаровете се задействат пръскалките заедно с тези за предното стъкло. За пръскалките на фаровете има отделна помпичка. Може да я изключиш с някакво скрито ключе.

Или не пълни казанччето им до горе. Ако е под половината, колата го пази за стъклото и не пръска на запалените фарове.

Другото "дневно" решение е да си сложиш ДРЛ модул и да пали дългите на % и така да не ползваш късите по светло.

• Upvote 1

На Акорд 7 има предпазител за пръскалките на фаровете в кутията в двигателния отсек. Провери за такъв. Иначе можеш да разкачиш захранването на помпата, но сигурно ще е доста трудна работа без сваляне на бронята. А и е по-перманентно решение. Има ситуации, в които може да искаш да активираш помпата, и връщането на предпазителя е достатъчно лесно.

Благдаря колеги. Пробвах, и наистина на изгасени фарове не се включват пръскалките на фаровете. Възможно е и да е поради това, че напълних почти до горе казанчето. Ще видя дали след като падне нод средата ще спрат да пръскат. От март месец карам колата, и не ми се беше случвало това.

Лека вечер на всички:)

Може да не е средата, но със сигурност има ниво, под което не се включват. Помпата на пръскалките на фаровете стои по дизайн по-високо, за да не ти точи от течността когато ти остава малко – все пак стъклото е по-важно да се почисти бързо при нужда.

• Like 1

Преди 7 часа, Ice 6 написа:

Благдаря колеги. Пробвах.. 

Колега следващия път, задавай въпросите си по-грамотно. 

Това е препоръка - не заяждане! 

Преди 15 часа, Pavel_Pavlov написа:

ще е доста трудна работа без сваляне на бронята

Бронята не се сваля. Сваля се пластмасовия подкалник около предна лява гума. Той се държи с няколко щипки и 3 винта държащи калобрана. Казанчето и помпата се намират в задната част (от към вратата).

@Ice 6 , след като ти е пълно казанчето поглеждай под предната броня за изтичане на течността. Има едни възвратни клапани на пръскалките за фаровете, които с времето започват да изпускат. Аз заради тях направо изолирах цялата система за миене на фаровете.

Edited by Plamen-CRV
  • Thanks 1

Като задържиш лостчето , някъде след 2-рата секунда спира да пръска на фаровете. 

Има бушон само за тази помпичка при таблото с бушоните, на капачката е нарисувано, аз моя го извадих и спряха да пръскат

И аз съм свалил бушона.