Jump to content
KDungarov

Honda CR-V 3rd gen Bluetooth

Recommended Posts

Здравейте! Искам да попитам някой знае ли бутоните на волана за телефон как се използват? Има ли bluetooth или се слага карта някъде. Става въпрос за CR-V 2008 Executive. Пробвах с гласови команди за свързване с телефона но без успех. c747782a4ca871c9c90fcc43b4799bd3.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледаѝ форума , има тема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем! Какво ли не пробвах! Мисля си че може би микрофона в колата не работи! Някой има ли идея какво може да е?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате описанието на колата, от стр.309 до стр330 е описано подробно, как се прави. Описанието го има тук във форума  и на Български, так, че успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упътването го имам и сигурно съм го прочел 10 пъти но...
След като натисна бутона чува се сигнала каквото и да кажа нищо не става и накрая се чува двоен сигнал и това е!?
Но забелязах друго като натисна 3те бутона за основното меню и на тест на микрофона излиза една черна скала, която не се запълва при шум, което ме навява на мисълта че може да имам проблем с микрофона.? Някой с подобен проблем?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си смениш модула. При мен изтощаваше акумулатора .

honda1.jpg

honda2.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/2/2020 at 11:43 AM, Julian Voinov said:

 

Кои три бутона натискаш за тест на микрофона?
И аз пробвах какво ли не, но имам чувството, че микрофона не работи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Map menu и извитата стрелка под тях!
Друго се чудих ако микрофона не ми работи как да разбера? 7c6b96824c89f781a81802b17e5a4e31.jpg

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста добра тема за блутут модула, потърсете я! 

Има вариант да е изключен самия модул, че е проблемен от към консумация на ток! Намира се от предната пасажерска страна/отново има тема със снимков материал/. Другото, което е възможно да е намален микрофона! При мен си работи коректно и утре ще направя тест да видя какво показва тази скала и ще пиша. Може скалата да се управлява/запълва/ от тъча или друг бутон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се натисне бутона talk изписва съобщение над тази скала, че започва запис по самата скала нищо не се появява не реагира на тъч но след това нищо не се чува. Предполагам, че по скалата трябва да се покаже силата на запис но уви.
Другото, което ми прави впечатление е че като натисна горния бутон с тел. слушалка издава звук но след това нищо, а след като натисна talk бутона(долния ред бутони) ми казва на английски" да повторя". Всичко това ме навява на мисълта, че модула е включен но микрофона не работи!?
А относно модула той не се ли намира около навигацията?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://forums.hondabg.com/topic/113599-голяма-консумация-акумулатор/ . Това е темата и къде се намира при ЦРВ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за линка. Не съм замервал за утечка, явно този модул е много проблемен и незнайно защо е толкова скъп нов!
Ок за bluetooth модула ясно а за гласовото управление защо и то не работи? Не ми се вярва да са на едно няма логика?!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула се състои от 2 платки , по-малката е за bluetooth , а по-голямата за гласовото управление . Имат проблем с кондензатора на захранването и за това харчи акумолатора. Ето как се решава проблема с консумацията : http://acura-hfl-bluetooth-module-repair.blogspot.com/2015/10/how-to-repair-hfl-bluetooth-module-for.html

Има вероятност 2-та процесора да са се поразпоили от температурата. Колегите ги "пекът" във фурни :) По сигурния метод е с течен флюс и станция за горещ въздух на 260 градуса . Монтирах реле на захранването за всеки случай.При мен така се реши проблема и всичко е ок.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ще видя как стоят нещата при мен!
Мислех да почна от микрофона но може би ще е по добре направо да видя този модул!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа..! Както обещах по указанията на Юлиян Войнов, пробвах да разбера как се изпробва микрофона! Влязох в скритото меню, но за съжаление не успях да разбера как се тества! Изпробвах различни комбинации, но по никакъв начин скалата не индикира! Единственото, което ми идва наум е да се разгледа в книжките за експлоатация на амвтомобила-там дали ще има инфо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нищо не намерих за това меню.

При мен скалата не се движи изписва само, че започва запис след като натисна бутона за команди той е показан и на дисплея под скалата. Запис прави но след това нищо! Голяма загадка е този блутут направо не мога да повярвам как може толкова паянтово сложно и скъпо да го направят!

 

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

дайте съвет как най-лесно и по какъв начин да демонтирам Bluetooth модула и от къде мога да закупя нов?

Притежавам CR-V 3 генерация 

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че беше под управлението на климатика! Трябва да демонтираш този панел! /мнение №6/ От там по серийния номер търсиш нов или работещ в ибей/примерно/. Има клипове в тубата за демонтажа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Off Topic

 

 

 

IMG_20210809_182348.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черните легнали кондензатори са сменените, а оригиналните съм ги снимал извън платката- до местата, където са били. И вече няма излишна консумация. А както е писал колегата, чиповете се заливат с течен флюс и се нагряват ВНИМАТЕЛНО до 260-270 градуса. Най често ефекта от разпоен чип е, че не се открива bluetoot a.

Редактирано от emonai
корекция

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20210810_092207.jpg

Редактирано от emonai

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посочените чипове се греят(авто редактора е изписал патката се) .Платката се намира под управлението на климатроника, вади се и дясната страница при скоростния лост. Поне на автоматика е така.

IMG_20210810_092034.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Досега не съмписал във форума, макар че съм имам регистрация. Карам Хонда ЦРВ 3 2008 г. Бях си настроил хендсфри-то и нямах проблеми с ползването му. Единствено при запомняне на номерата в тел.указател, системата не приемаше казването на цифрата две. Изговарял съм я по всякакви начини, давал съм и на дъщеря ми да я казва, но системата си отговаря с различно число от 2. Затова в указателя си имах само номера без двойки. В един момент спряха да ми действат бутоните на волана. После ми ''падна'' и акумулатора. Разбрах, че причината за това е HFT модулът. Свалих го и акумулаторът спря да се изтощава. След извстно трсене намерих друг модул. Включих го. Бутоните заработиха, но ситемата започна да ми иска код. Сигурно има начин да се направи някакъв ''rеset'' на кода и да може да се настрои отново системата. Ако някой знае как става това, моля да ми помогне. Бях малко по обстоятел-

свен, за което се извинявам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.08.2020 г. at 17:13, Julian Voinov написа:

И аз имам същия проблем! Какво ли не пробвах! Мисля си че може би микрофона в колата не работи! Някой има ли идея какво може да е?

 

При мен не стана и включих кабел аух между двете седалки има вход и стана с навигацията има аух 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...