Jump to content
donci

звуков сигнал при скорост над 120 км/ч

Recommended Posts

здравейте колеги,
при движение със скорот над 120 се появява звуков сигнал и не спира. Как може да се отстрани? Благодаря!
Колата е хонда CR-V 2007, 2.4 бензин, арабка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с това обяснение на проблема скоро отговор няма да получиш! 

Мързи ви да опишете, но чакате отговор. 

 

Светят ли индикатори по таблото, светят ли плафоните (но да са включени да светят при отворена врата)? Виж провери затворен ли е предния капак! 

 

Весели празници! 

 

Редактирано от sttekata
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звукът е като биипкане, като този, когато не си сложил колана. Като падне скоростта под 120 спира, като се качи пак над 120, започва.

Сякаш е като предупреждение за ограничение за скоростта. По таблото всичко си е наред - не светят лампички, не светят плафоните...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледах в едни руски сайтове, че трябва да се свали таблото и да се махне някакъв зумер за скоростта, няма ли друг начин без разглобяване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава...

според мен не ти работи бутона на предния капак, не се натиска добре (например ако е крив след удар или лош ремонт) или е отворен капака ти! 

Провери го! 

 

Възможно е проблем с буксата/кабела му. 

 

Редактирано от sttekata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е стара колата (2007), но може да имаш такава екстра за скоростта.

Аз имам, колата е (2011) и от менюто се включва тази екстра, от там се задават стойностите, а и се деактивира -ако те дразни.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не знаех, че имат аларма за предния капак. Добре е да се знае да не се чудиш някой път какво става. 

За такава екстра за скоростта на тази кола съшо не съм чувал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми отвори си книжката (ако имаш такава) на 133 страница и ще прочетеш  за тази "екстра" :D.

 

п.п. Допълвам , че това го имам на 3 ген. 2011г. фейс , а за по-старите включително и бензиновите , не съм наясно дали го имат.

Редактирано от Emicha

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всеки случай, ако на някой му потрябва:

 

1638171389_01.thumb.png.513fa4007d27d9f6ea118b5c4d66e6c7.png

 

1057719324_02.thumb.png.a59364d5e7b2f48c07caa9a06dd23bc4.png

 

1008188173_03.thumb.png.17744a483aa9e5042b624c5fd6de9f39.png

 

516622596_04.thumb.png.a455aa703e1e8c99099815ad5e52d40c.png

 

1266467433_05.thumb.png.b4818097f459552450cf0804c6876b8d.png

 

142384749_06.thumb.png.4cfd0dacfc65f722e648cf23b2800375.png

 

832309875_07.thumb.png.69591d62c767f7ebe6ccda2fa4a984c8.png

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от алармата за скоростта, защото ако е включена за 120 км/ч ще даде звуков сигнал само при достигане на зададената скорост и ще покаже за кратко индикацията на таблото. Звуковия сигнал е кратък, т.е. не пищи постоянно след 120 км/ч! 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Христос Воскресе!

Снощи се свързах с предишния собственик - либиец, живеещ в Германия, от там купих колата преди 2 месеца. Та той ми каза, че колата я е вкарал от Либия в Германия и била производство за арабския свят, затова има това ограничение за над 120км/ч. Тъй като били с предназначение да се карат по пясъци, дюни и неравности, затова е бил този сигнал, за да предупреждава, че е опасно карането с такава скорост. Не можело да се махне от менюто. Нямам такъв бутон "Инхормация".

Явно ще се кара така, а ако намеря време ще разглобя таблото и ще махна зумера за скоростта.

Весели празници!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за какво ще разглобяваш.С програма на Хонда се опитай да го деактивираш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам може да се смени региона и ще се оправи!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за товане съм се сетил, като вляза в менюто има избор на някакви зони, ще пробвам да сменя зоната

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, donci написа:

....Тъй като били с предназначение да се карат по пясъци, дюни и неравности, затова е бил този сигнал, за да предупреждава, че е опасно карането с такава скорост.....

 

Хонда, И: - пясъци, дюни, неравности и т.н..... Е смешно и не съвместмо!

Камо ли с до 120 км./ч.

Това никога и никъде не го споменавай,  че тук сме си свои  (ще замълчим), но на друго място ще ти се смеят с глас. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @donci, много лесно и ясно щеше да е ако направиш кратък клип с проблема. Така веднага ще е ясно какво виждаш и чуваш, и да не се чудим бипкане ли е, постоянно ли е, зумер ли е, сирена ли е... Ако картинките в пост #9 не помагат за справяне с проблема, виж дали няма да ти е полезно това видео, в което съм обяснил как е при Акорд 2006-2008:

 

 

При мен двете аларми са настроени на 140 и на 150 км/ч, та ако случайно се разсея и не чуя едната, поне втората евентуално да я чуя. 

 

Успех!

 

Ред.: Да добавя, че зададените настройки се показват на дисплея при всяко даване на контакт.

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

картинките ги бях гледал и преди да пусна темата, но при мен тези перца /бутонът "i" и другият/ липсват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, колега, изпуснал съм това мнение, в което си го написал. Продължавам да си мисля, че е добра идея да направиш клипче, за да видим и чуем за какво иде реч. Току виж някой може да забележи и смяна на оригиналния волан ;)

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...