Jump to content
dandy

Скъсана шпилка на задна джанта

Recommended Posts

Здравейте колеги,

преди два дни в движение с градска скорост 50км/ч се чу шум подобен на счупване на пружина. Паркирах и погледнах задницата дали е "увиснала" на една страна и понеже видимо нямах проблем хвърлих бегъл поглед на задните пружини профилактично. Нямаше видим проблем и продължих до днес, когато открих липсата на една гайка от задната джанта с "прясно" отчупената част от шпилката...Понеже не съм свалял до момента барабаните на задните колела и нямам никаква предства тези шпилки дали имат предвидено място за демонтаж и монтаж без да се демонтира задния лагер отварям тази тема. Конретно за CR-V RD 1 98' не открих полезна информация относно предстоящият ремонт. На една от предишните ми коли имаше технологичен отвор в тавата на барабана покрит с тапа и от там се вкарваше новата шпилка при замяна. Ако има колеги извършили подобен ремонт или са запознати относно конкретният модел с барабанни спирачки отзад ще съм благодарен да сподели информацията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болта е на шлици! Избива се и се набива нов.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, но има ли място да се "мушне" новият болт между тавата и покрай леглото на външната черупка за лагера и да си влезе в отвора? Ако няма ще трябва да се демонтира задната главина и след това е възможно този лагер да не става за последващ монтаж.Този сценарий ще оскъпи доста ремонта, най-малкото заради самата цена на задния лагер...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно вчера влязох в тоя филм. Кварталния гумаджия гръм да го удари 😁! При мен е на предно дясно, да тавата пречи. За да спасим лагера изкривихме тавата (предпазната ламарина) избихме скъсания и набихме новия.  Процедурата естествено в сервиз при приятел. Така и така е в бокса сега ще ходя да ревизираме спирачните апарати. И като, че ли и отляво макферсъна...   

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично отзад съм ги свалял и сменял. Ако си от София и не ти занимава ми я докарай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се колеги. От Пловдив съм, sttekata да уточня моята е старата първа генерация на цр-в...най-вероятно има разлика с твоята. Иначе понеже се качвам в Самоков почти всеки уикенд не ми е проблем да мина към София, ако не хвръкне джантата докато карам на четири гайки :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си я закараш при майстора който ти я работи в Пловдив ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай така. JDM-ките са с 4 болта

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, isullivan написа:

Защо не си я закараш при майстора който ти я работи в Пловдив ?

Много зает в момента, иначе съм дал заявка да съм поне на втора страница в тефтера :)

 

Преди 4 часа, kalintry написа:

Карай така. JDM-ките са с 4 болта

 

Да, ама там има малко повече симетрия да разпредели натоварванията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем 10г. си карам без една шпилка отпред, а от 1 година се скъса и на другата гума и сега ми липсва по една от всяка страна ,отпред и една ми се скъса скоро и отзад . Колата си върви нормално .Скоро мисля да ги  пи оправям само трябва да открия майстор мераклия ,щото мойте майстори ми казаха ,че трябва да се избива лагера на главината и не им се ще да ми махат оригиналния лагер и да го сменят с нещо дето не се знае колко щ изкара .

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задната шпилка е сменена, купих "Фебест" от магазин за авточасти и понеже ми се видя къса купихме и една от представителството на Хонда заедно с оригинална гайка. По време на смяната установихме, че оригиналната нова е по-дълга с около 7mm :) и монтирахме Фебест-а. Гайка и шпилка от Хонда по един брой 25лв. Задната се сменя без да се избива лагера....за мой късмет.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...