Jump to content
Dzmeq

Проблем с максималната скорост

Recommended Posts

Първо искам да кажа здравейте на всички! В края на краищата една от детските ми мечти (да имам мое си автомобилче Хонда) стана реалност :huh: ! Купих си Хонда Сивик 1.3 75 к.с. 95 година. Дотук смених всички необходими консумативи (с изключение на горивния филтър - не мога да си намеря засега), но има един дразнещ проблем :lol: - когато я взех понеже бях сам реших да я тествам - та с 1 човек по лек наклон на дълъг прав участък с газ до дупка скоростомера показваше между 120 и 130 км/ч(срам, срам)! Освен това на празен ход двигателя работи от време на време неравномерно - леко тресе. Колкото и да се опитвах повече не успях да вдигна. Същото стана и след смяната на филтри, ремъци и т.н. Знам че със 75 коня не мога да очаквам колата да движи като батковците с Витеците, но все пак това е Хонда, пък била тя и най-малката. Не ми се струва нормално. Все още не съм я карал на диагностика, но ми изказаха различни хипотези - че е от горивния филтър, от катализатора... Моля помогнете, като предварително благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пи4,може и да е от катализатора,но наи добре отиди на доктор.ако си от софия при Омбре.може да има6 нужда и от регулировка на клапани :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

190 на равен път с 4 човека ! Нещо не е в час при теб ! Отивай на лекар ! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пи4,това дето ти тресе колата на празен ход за мене са или кабели или све6ти,да знае6.заеби филтри милтри.моита бе6е така,сложих и денсо све6тички и се опраи,докато не ми се скапаха кабелите и сега пак са6тото.а за скороста-верно е доста ниска,или километража ти лаже,което е вазможно,ако колата ти е нов внос-тогава свалят километража с прасти и се скапва вси4ко.друга при4ина не виждам да не вдига коилметри.не си на газ,нали?ако на високите об са6то се ла6ка и не аботи добре ,тогаз може и гор филтар да е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

190 на равен път с 4 човека ! Нещо не е в час при теб ! Отивай на лекар ! :lol:

Да погледнете как е зацепен ремъка ако сте го сменяли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря на отговорилите. По останалите неща - кабелите ги проверихме - провеждат ток като за световно, явно са сменяни в Германия скоро, свещите ги проверявах - енджикейки каквито са препоръчани за Хонда, нагар е добре, луфтовете са добре, колата не е на газ, клапаните наистина ми потропват ако мога така да се изразя - лекичко, ама мисля да им направя едно регулиране скоро, за километража не ми се вярва да е отварян - взех я малко след като я вкараха а и сочи 251000, съмнявам се да е превъртан (макар че около 300000 км май звучат по-реално божа работа :lol: ), а и преди и след смяна на ремъка си е едно и също! Ама май наистина ще взема да отида при Омбрето, ако приема новобранци като мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

190 на равен път с 4 човека ! Нещо не е в час при теб ! Отивай на лекар ! ;)

Къде я изпъна толкоз бре, лудньо? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

как 190, ти шгуваш ли се. аз с 1.4, 97година повече от 160 трудно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да кажа здравейте на всички! В края на краищата една от детските ми мечти (да имам мое си автомобилче Хонда) стана реалност ;) ! Купих си Хонда Сивик 1.3 75 к.с. 95 година. Дотук смених всички необходими консумативи (с изключение на горивния филтър - не мога да си намеря засега), но има един дразнещ проблем ;) - когато я взех понеже бях сам реших да я тествам - та с 1 човек по лек наклон на дълъг прав участък с газ до дупка скоростомера показваше между 120 и 130 км/ч(срам, срам)! Освен това на празен ход двигателя работи от време на време неравномерно - леко тресе. Колкото и да се опитвах повече не успях да вдигна. Същото стана и след смяната на филтри, ремъци и т.н. Знам че със 75 коня не мога да очаквам колата да движи като батковците с Витеците, но все пак това е Хонда, пък била тя и най-малката. Не ми се струва нормално. Все още не съм я карал на диагностика, но ми изказаха различни хипотези - че е от горивния филтър, от катализатора... Моля помогнете, като предварително благодаря!

Даже и за нащо малко мотор е твърде бавно ма ти да не си бил на 3-та :D;) А пробвахте ли с диагностика на двигателчето и оборотите как са, делкото погледнахте ли, луфта на свещите 0,9-1мм ли беше, как се развърта на ниски предавки.А за 190 км/ч не се шегува при мен идва на 4-та предавка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как 190, ти шгуваш ли се. аз с 1.4, 97година повече от 160 трудно

Не, не , не, разликата ни не е толкова голяма( на двигателите де) а аз ги удрям 200 без проблем( целта ми не е да се хваля) така че колегата по-горе с 1.3 със сигурност не е в ред с мотора. Возил съм се в 1.3 и изобщо не са за пренебрегване !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми ше махна тежките гуми и глупавата плочка на газовата пък да видим. Мисля че проблема не ми е в мотора...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми ше махна тежките гуми и глупавата плочка на газовата пък да видим. Мисля че проблема не ми е в мотора...

не е и в тежките гуми :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а верно тези 130 км/ч на каква скорост си ги правил? аз с 4 човека и багаж на магистралата си подържам 160 като има и леко наклонче вдигам и към 180. И аз в началото като я взех и ми беше малко странно, и си мислех че 130 и до там, но това на 5-та... та ръчкаш яко до към 5-6к rpm и тогава вдигаш предавка. Иначе двигателчето на ниски обороти му е трудничко :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да кажа здравейте на всички! В края на краищата една от детските ми мечти (да имам мое си автомобилче Хонда) стана реалност :D ! Купих си Хонда Сивик 1.3 75 к.с. 95 година. .....

Приятелю, а в какви граници ти се движат оборотите при различните скорости и предавки?На каква скорост и съответно предавка достигаш тия 130?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвах се и на 4-та и на 5-та, ама като не става не става, освен да пробвам на 3-та :D ! А за оборотите ми се ще да ви кажа, ама като си нямам оборотомер... Явно ще се кара на диагностика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвах се и на 4-та и на 5-та, ама като не става не става, освен да пробвам на 3-та ;) ! А за оборотите ми се ще да ви кажа, ама като си нямам оборотомер... Явно ще се кара на диагностика

как да нямаш оборотомер?!Значи би трябвало да не е проблем (да не си в червеното) със 70-80 на 2ра и 110-120 на 3та130 е смешно, че то и ВАЗ 2101 може да дигне повече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз като ви казвам че отчасти съм срам за клуба :) и да помагате, ама ей на - ВАЗ 2101 ;) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз като ви казвам че отчасти съм срам за клуба ;) и да помагате, ама ей на - ВАЗ 2101 :) !

... да не си сложил някви 15ки със 195/65 гуми на тях ?;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

190 на равен път с 4 човека ! Нещо не е в час при теб ! Отивай на лекар ! ;)

Къде я изпъна толкоз бре, лудньо? :)
Аз за твойта говоря ве.. ;) ..забрави ли екскурзията до Калояново :PМойта нямам спомен да съм я напъвал повече от 170 ..ама бяхме 3 парчета и имаше мегдан за още ! ;) Редактирано от Road®aceR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята прави 160 ама и трябва време да ги набере и доста права равна отсечка преполагам,че до 170 трябва да вдига,на 3 спокойно правя 120,чудя се дали да махна катализатора може пък да живне.Пробвай я само по колектори да видиш как ще е ама си сложи тапи в ушите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни си също така и спирачните апарати.На предишната ми хонда апаратите задържаха много малко и беше като спъната.След раздвижване на апаратите сам я пробвал- 160 си ги дигаше без проблем ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...