Jump to content
giktak

хонда фр-в 1.7, 2006 - мнения

Recommended Posts

Здравейте колеги .Имам питане относно тази Honda FR-V 1.7vvti 2006г. бензин. Някакви конкретни мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо не е ввти щот не е тойота . 2ро с  тоя мотор бегай надалеч само 2.0

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора просто така е написана обявата. Нещо конкретно трябва ли да гледам по този модел освен мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За днка вродени проблеми - ръжда , за ръжда   забравих да спомена за ръжда  . 
Да не е клекнала задницата  от пружините е  ,  да работи равномерно и що годе тихо  ,  по възможност да няма газ . На около 200к си за съединител , може и вал изпускателен и вериги  , да са добре работили спирачките сиреч еднакво износване на дисковете  и тн . Не взимай 1.7 ако искаш голяма кола се огледай и около стрийм с к20 . ааааааааа забравих и да нямат ръжда .
 

  • Нагоре 3
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, fenabg написа:

За днка вродени проблеми - ръжда , за ръжда   забравих да спомена за ръжда  . 
Да не е клекнала задницата  от пружините е  ,  да работи равномерно и що годе тихо  ,  по възможност да няма газ . На около 200к си за съединител , може и вал изпускателен и вериги  , да са добре работили спирачките сиреч еднакво износване на дисковете  и тн . Не взимай 1.7 ако искаш голяма кола се огледай и около стрийм с к20 . ааааааааа забравих и да нямат ръжда .
 

Мерси за отговора относно проблемите по модела. Можели да има проблем с климатроника като го включа и пищи ремъка и дали този модел е с автопилот

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

от около година ( над 20 000 км) карам FR-V с  двигател 1.7. Разходът на газ, средно, ми е около 9л/100 км. Правих ремонт на двигателя и климатроника (сменях компресор). Относно ремонта на двигателя съм обяснил - има тема, а за климатроника - не трябва да пищи ремъка. Вероятно е блокирал магнитния съединител, а още по-вероятно компресорът.

Въпреки направените ремонти съм доволен от колата. Ще се радвам, ако мога да помогна със съвет....

Доколкото знам има три нива на оборудване, но не знам дали има вариант с автопилот - моята няма.

Колата е достатъчно широка и голяма (е, по-малка е от бус).

Редактирано от hilmik
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

      Здрасти колега,моя двигател е също 1.7. Внос от Италия без газово,доволен съм от колата.Този мотор е по опростен/евтин за подръжка/, има само една опъваща ролка и водна помпа на ангренажа. Относно свиренето на ремъка,трябва да се види коѝ точно,те са два малък и голям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, catalpa написа:

      Здрасти колега,моя двигател е също 1.7. Внос от Италия без газово,доволен съм от колата.Този мотор е по опростен/евтин за подръжка/, има само една опъваща ролка и водна помпа на ангренажа. Относно свиренето на ремъка,трябва да се види коѝ точно,те са два малък и голям.

Благодаря за изчерпателните отговори , ако има още нещо специфично пишете. Гледах една Хонда FR-V 1.7  2006г. внос от Германия на около 182000 км. така като я гледам е доста запазена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа само че колянови  валове за тоя кашмер 1.7 няма . И недай си боже парите които сега ще спестиш за да не купиш к20  после ще са повече ако изтропа .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. От вторник съм собственик на Хонда FR-V 1.7 бензин 2006г. За сега няма никакви проблеми по колата има само някакво прискръцване на гума или нещо подобно от пред в дясно иначе всичко е перфектно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, giktak написа:

Здравейте колеги. От вторник съм собственик на Хонда FR-V 1.7 бензин 2006г. За сега няма никакви проблеми по колата има само някакво прискръцване на гума или нещо подобно от пред в дясно иначе всичко е перфектно .

Забравих да попитам само за задната кора къде да търся.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.01.2020 г. at 16:40, giktak написа:

Забравих да попитам само за задната кора къде да търся.

Автоморги с Хонди? Колкото пъти съм се обаждал на (уж нови) обяви, винаги вече е продадена.
Ако намериш - питай за две.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.01.2020 г. at 12:02, observerbg написа:

Автоморги с Хонди? Колкото пъти съм се обаждал на (уж нови) обяви, винаги вече е продадена.
Ако намериш - питай за две.

Колега намерих една , но искат 250 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.02.2020 г. at 22:30, giktak написа:

Колега намерих една , но искат 250 лв.

Ще си карам с надраната, която имам в момента 🙂

Благодаря за информацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги . Някой знаели колко ще струва поставяне на аларма която да може да се управлява от ключа без да се ползва допълнително дистанционно . Само в  сервиза на хонда ли може да се направи . Понеже в моето ферве явно няма фабрична или аз не мога да видя къде е поставена може да е свалена , не видях никаде тромба или уппавлението на алармата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Моето питане е за Honda FR-V модел от 2006г. бензин разхода ми за горивото на разходомера е 14 на сто през зимата докато загре. Нормално ли е това .

Редактирано от giktak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 1,8 автомат е под 11 литра...!  Ти си направи сметка... 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, при мен 1.8 автомат на борд компютър ми дава 13.5 литра. С газ е колата, но не вярвам да е разхода на газ. Според вас от какво може да е толкова висок. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това само зимата и на 90% градско ( къси отсечки и много паления) ли ти го дава...??? Защото  ако е така, би ми струвало нормално... 

 Ако не, може и ламбда сондата вече да е за смяна... Масло 5w40,  или нещо по-брутално🙄🙈..? 

 

p. s., На мен бившето ми субаруто зимата е показвало и 18 /100 L... 

2.0 двигател, 90%градско и ниски температури.. Трябва ха му 4-5 километра за да загрее и включи на газ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, Stiliqn86 said:

Здравейте колеги, при мен 1.8 автомат на борд компютър ми дава 13.5 литра. С газ е колата, но не вярвам да е разхода на газ. Според вас от какво може да е толкова висок. Поздрави!

Засичаш км карани на газ и изчисляваш.Поне напиши това градско ли е,извън града.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Извинявам се, това е градско каране във Варна без климатик, до работа и обратно около 10-15км. Маслото е 5в40 мотул. Загрява относително бързо на газ ми обръща след около 1км. Извън градско съм я засичал с пълно -  пълно разход 11 с скорост 110-120 Варна- София. Забравих да кажа, че е през зимата, още не съм я карал лятото защото я купих края на есента.

Редактирано от Stiliqn86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 11л извънградско 13л в града ти се вижда нереално малко или много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо, забравих--Като смених от 5W30 на 0w20 ми падна и разхода с 1-1,5 литра.. 😉😁

Не е шега! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вижда ми се много, колегата  mitaka007 е споменал 11литра. Преди имах акорд 2001година 2.3 двигател само, че с ръчна скоростна кутия ми даваше 13-14 газ в града.

Редактирано от Stiliqn86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 11 литра бензин извънградско с 110/h km ми се струва много! Ако е на  Газ е нормално... Не забравяйте, че аеродинамиката ни е доста ,, особенна ".... 🙈🤫😉Специално замервах от кеф последният път, като карах за Родината ( сам, със 100 кг багаж) - с постоянни 130-140 км/h по магистралата само на газ-  13 литра! Да не забравяме настройка на газовата и качества на гориво ( бях го споменал в темата за Газостанциите!), дали вали, качество на асфалта, карам с всесезонни гуми( на субаруто, само разликата летни-зимни  беше 2 литра газ)😉... 

Само да не се развалят нашите хонди! Разходът го намирам напълно коректен... 

 

  p. s  Дали ще ми повярвате, но жената успя да мине Сърбия с 6,5 л/100 газ... Константно 90-100 км/h,   с Шкода Фабия 1,4  /газова BRC - Sequent 24... Беше пролет и сух слънчев ден! 😜😁 Този рекорд никога не можах да го бия! 🙈

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От миналата седмица и аз влязох в клуба на Хонда, като собственик на FRV 1.7 125 кс. Колата е с ГИ монтиран в Италия. След покупката започнах процедурите по регистрация и обслужване! Майстора който поддържа колите ни смени масло, ангренажен ремък,двата пистови,антифриз, хидравлична течност,предни накладки,водна помпа и съответно гарнитура на капака. От опита си сподели,че след като се кара и на газ ще регулира клапаните за да не бера ядове. 

До тук добре. После тръгнах да проверя климатика. Дозаредиха го и тръгнах да го тествам в реални условия. Врътнах едни 500км.хем да пробвам климатика,хем да видя разхода на гориво.

Компресора загрява много,ремъка свири качествено. Отново при майстора и резултата е сваляне и почистване, маслото вътре станало по гъсто от грес! За жалост и след почистването продължи да затяга и да грее. Ще го реша проблема или с покупка или с ремонт,ако подлежи!

Относно разхода- при скорост 120-130км/ч по магистралата с 4 човека и багаж яко - даде разход 8.5л/100км газ. Учудих се!

Вчера на принципа пълна- пълна за 115 км полупланинско  сам даде 6.5л/100 направо паднах!

С две думи мисля,че съм доволен към момента!

Желая здраве и безаварийно шофиране на всички!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така ,от юни до сега Яко каране из България. Градско , извънградско! Проблем ,че бутилката е само 27л.газ,но пък има на всякъде почти! Единственото е ,че играят факторите - цена и качество! 

Та по темата с разхода на гориво - средно при скорост 90-110км/ч разхода на 1.7 ,125 кс ми е между 8,8 - 9,9 л/ 100км. Което като цяло е добре с тази аеродинамика.

Единственото ми питане е за вида двигателно масло което бихте препоръчали. В момента съм със 10/40 ,но чета коментари за 0/30 или 5/30?

За близо 10000 км е "изгорила" почти 1,5л.

Моля дайте съвет,предстои ми смяна до седмица.

Хубав и безавариен път на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това масло трябваше да го хвърлиш още на 6-7 хил.Пробвай с 5на 30 има богат избор от общите поръчки тук.

Малко го поизмии този двигател с някоя къса смяна  на масло,с това над 10хил с 10 на 40 гаранция е набрало доста нагар.

От общите поръчки тук аз съм с това и съм доволен.

https://www.ato24.de/en/shell-helix-ultra-5w-30.html

Разгледай темата за капковите проби няма масло които да е добре след 10 хил км,не ги надхвърляй ако  искаш чист двигател.

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам вече 3 г. ФРВ 1,7 с газ и съм си доволен от колата... Кола и жена -  какъвто ти е късметът! 

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...