Jump to content
BatNasko

Ръководство за Honda Accord 7 2.2 i-CTDi Седан

Recommended Posts

Здравейте! От две седмици съм собственик на Accord 2.2 i-CTDi 2005. Търсих из интернет ръководства (ще ми свърши работа и на английски), но открих само за бензин, за дизел открих, но за комби версията, а и е на руски. Намерих ето това тук https://allautoinfo.org/service-manual/17575-honda-accord-esm-2003-2008.html , но линковете не работят. В крайна сметка някой има ли някакво ръководство за дизела седан поне на английски?
Благодаря, предварително! :)

Редактирано от BatNasko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.04.2019 г. at 14:03, BatNasko написа:

Здравейте! От две седмици съм собственик на Accord 2.2 i-CTDi 2005. Търсих из интернет ръководства (ще ми свърши работа и на английски), но открих само за бензин, за дизел открих, но за комби версията, а и е на руски. Намерих ето това тук https://allautoinfo.org/service-manual/17575-honda-accord-esm-2003-2008.html , но линковете не работят. В крайна сметка някой има ли някакво ръководство за дизела седан поне на английски?
Благодаря, предварително! :)

 

Ръководството го имаш тук, в лицето на този форум.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Прегледах ги тези. Едното е уникално подробно (нищо, че е на руски, ще се справим някак си :D ), но отново няма информация за дизеловия мотор. Знам, че във форумът мога да прочета много неща и да науча, каквото ме интерисува, но друго си е човек да прочете от книжката на колата си, дето се вика от извора, както има ръководства за двата бензинови мотора. По външни габарити и вътре в купето кое как ми върши работа, но исках малко по техническа информация за дизеловия мотор, като: какво масло (знам, че маслото на хонда го дават 0в30), колко литра, смяна на масло (къде, кое как). В това подробното ръководство на руски от 509 страници за бензиновите мотори има описано препоръчително превключване на скоростите на колко км/ч.... и ей тва всичкото ми се иска да намеря и за дизеловия мотор, но ако не... здраве да е :) 
Благодаря, още веднъж!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяна на масло с нов филтър 2,2i-ctdi побира 5,9л. Това за смяната на скорости е много относително, но ако има нещо друго, което силно те интерисува питай. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нашите ширини най-подходящото масло е 5w30, както колегата каза, колата побира около 6 литра. За маслените филтри няма нищо специфично, всеки майстор ще се справи. За горивния филтър има доста писано. Най добре е да се сменя всяка година, защото колата често изпада в авариен режим при запушен филтър и т.н. Някои казват по форумите, че е най-добре да се слага само филтър на Бош, има доста написано по тази тема, но истината е, че и AMC и други марки вършат същата работа, щом се сменя на време. Поддръжката не е кой знае каква, като се спазват сроковете за смяна на консумативите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

който има въпроси как се подкарва файла да пише на ЛС ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега, ти да не си в детската градина или трети клас, втория срок? Дай малко по-сериозно, моля! Не стига, че всяко мнение ти е по 3 думи и след 5 минути ново мнение с още 3 думи, ами чак пък и на ЛС да обясняваш тайните на архивите? Що за глупост е това? Форумите са публична взаимопомощ, а не за запознанства с цел ухажване на ЛС. Ако искаш нещо да споделиш и помагаш - направи го като хората, а ако не - изобщо не пиши. 

 

Отбелязвам те, като се надявам да го видиш по-бързо и да напишеш публично за всички какво специално има в "подкарването на файла", а не след 6 месеца да му потрябва на някой и да се чуди кво да го прави, докато му отговориш...

 

@benjamin4o

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, ogi28b написа:

Абе колега, ти да не си в детската градина или трети клас, втория срок? Дай малко по-сериозно, моля! Не стига, че всяко мнение ти е по 3 думи и след 5 минути ново мнение с още 3 думи, ами чак пък и на ЛС да обясняваш тайните на архивите? Що за глупост е това? Форумите са публична взаимопомощ, а не за запознанства с цел ухажване на ЛС. Ако искаш нещо да споделиш и помагаш - направи го като хората, а ако не - изобщо не пиши. 

 

Отбелязвам те, като се надявам да го видиш по-бързо и да напишеш публично за всички какво специално има в "подкарването на файла", а не след 6 месеца да му потрябва на някой и да се чуди кво да го прави, докато му отговориш...

 

@benjamin4o

Човек явно неможе да е в движение и мисълта да му идва бавно.Така - разархивира се-след това браузърския файл се отваря с I Explorer и му се разрешава на всяко съобщение да отваря избраната страница.Още нещо,всяко нещо което ти трябва се търси на немски.Надявам се да си удовлетворен,чак смешно ми стана какво си написъл... не вися 24/7 а и да съм тук вас Ви няма :) лека вечер

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, че отдели от времето си, за да споделиш нещо, което иначе искаше да споделяш индивидуално на ЛС, което щеше да ти отнеме в пъти повече време. Радвам се също и че съм те развеселил, и не само теб, а надявам се и други. 

 

При кликване върху линка с ляво копче, се отваря някакъв сайт на английски, в който има нещо, свързано с редактиране на видеоклипове. Има и търсачка, но търсенето на каквото и да е, свързано с коли, връща празен резултат:

 

1865522130_Annotation2019-05-03123333.thumb.png.b115fd23802bcb82af86d889a5065130.png

 

Това е на 2 различни компютъра с различни ОС, общо с 5 браузъра. На телефон с браузър с десктоп-клиент самата страница показва грешка и не се зарежда изобщо.

 

---------

 

При сваляне на файла с дясно копче на мишката върху линка и "SAVE TARGRET AS..." -> Сваленият файл е повреден и не може да се отвори пак на същите два компютъра. 

 

156184575_Annotation2019-05-03123512.thumb.png.0841dc5279dcf86599734759132bf61d.png

 

Надявам се който наистина има нужда от това, да се справи по-добре. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, ogi28b написа:

Абе колега, ти да не си в детската градина или трети клас, втория срок? Дай малко по-сериозно, моля! Не стига, че всяко мнение ти е по 3 думи и след 5 минути ново мнение с още 3 думи, ами чак пък и на ЛС да обясняваш тайните на архивите? Що за глупост е това? Форумите са публична взаимопомощ, а не за запознанства с цел ухажване на ЛС. Ако искаш нещо да споделиш и помагаш - направи го като хората, а ако не - изобщо не пиши. 

 

Отбелязвам те, като се надявам да го видиш по-бързо и да напишеш публично за всички какво специално има в "подкарването на файла", а не след 6 месеца да му потрябва на някой и да се чуди кво да го прави, докато му отговориш...

 

@benjamin4o

 

 

Преди 2 часа, ogi28b написа:

Благодаря ти, че отдели от времето си, за да споделиш нещо, което иначе искаше да споделяш индивидуално на ЛС, което щеше да ти отнеме в пъти повече време. Радвам се също и че съм те развеселил, и не само теб, а надявам се и други. 

 

При кликване върху линка с ляво копче, се отваря някакъв сайт на английски, в който има нещо, свързано с редактиране на видеоклипове. Има и търсачка, но търсенето на каквото и да е, свързано с коли, връща празен резултат:

 

1865522130_Annotation2019-05-03123333.thumb.png.b115fd23802bcb82af86d889a5065130.png

 

Това е на 2 различни компютъра с различни ОС, общо с 5 браузъра. На телефон с браузър с десктоп-клиент самата страница показва грешка и не се зарежда изобщо.

 

---------

 

При сваляне на файла с дясно копче на мишката върху линка и "SAVE TARGRET AS..." -> Сваленият файл е повреден и не може да се отвори пак на същите два компютъра. 

 

156184575_Annotation2019-05-03123512.thumb.png.0841dc5279dcf86599734759132bf61d.png

 

Надявам се който наистина има нужда от това, да се справи по-добре. 

Ще ти дам линк по-късно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен линк, така е много по-разбираемо и далеч по-полезно от индивидуалните ЛС. 

 

Преди обаче човек да стигне до разархивиране на каквото и да е, трябва да премине през това: 

 

Annotation 2019-05-03 123512.png

 

След като свалиш този файл, как заобикаляш тази грешка? Ако може пак така с клипче? Само че не на файла, който ти си имаш свален вече, а ако може да покажеш как сваляш файла от мнение #8 и го разархивираш? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е отцепена само немската част на Honda ESM. За какво ви е да се мъчите на немски, като същата информация я има и на английски. Те са 2 двд-та и ги има на доста места в нета. Сваляте си само първото (второто е същото, само че с други езици) и си го отваряте с интернет експлорър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Знам че темата е малко старичка вече, но все пак излиза най-отгоре (поне при мен), когато потърся за ръководство в гугъл и реших, че си заслужава да пиша в нея.

Та да си дойдем на думата... От доста време се опитвам да намеря ръководсво точно за дизеловия вариант на акорд 7ма генерация. Днес съвсем случайно попаднах на линк за пълна сервизна книжка, която покрива следните модификации от 7мата генерация (CL7, CL9, CM1, CM2, CN1, CN2). Ето линк: https://getthemanuals.org/index.php?p=2&indexname=2003-2007_HONDA_Accord_Service_Manual

Надявам се да бъде полезна на някого.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.07.2021 г. at 22:03, brishimov312 написа:

 

Супер, браво!

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...