Jump to content
nunezz

Англичанка, вода в краката на пасажера

Recommended Posts

Здравейте колеги. Както се вижда от заглавието днес вали в Пловдив и след работа се качих в колата и видях вода в краката на пасажера. Имате ли някакви идеи ? :unsure: 

 

Благодаря предварително! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианти няколко. Ако имаш шибедах е възможно дренажа, който отива към калника да се е откачил от един гумен преходник, излизащ зад калника. Друго, за което се сещам е да влуза вода през отвора за въздух, който се намира под решетката на предното стъкло. Също може да влиза и през уплътнението на предният прозорец  ако е прогнило. "Ял" съм го тва с водата в пасажерските крака, много непеиятен проблем. Успех в търсенето и сподели след това къде е била причината.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като се пооправи времето ще пиша. :) Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа от отводняването на шибидаха. Обаче така и не разбрах от къде се пълни с вода при резервната гума..... Моята е англичанка хеч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята беше така, след смяна на предното стъкло. Оказа че са бутнали при смяната му леко ламаринката където засмуква въздух. Наложи се да махна пласмасата под стъклото и да я оправя. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, viktor11 написа:

Оказа че са бутнали при смяната му леко ламаринката където засмуква въздух. Наложи се да махна пласмасата под стъклото и да я оправя. 

Точно тази ламарина, на въздухозаборника към купето, ми правеше проблем и на мен.

За да се стигне до нея, се сваля пластмасата пред предното стъкло. Между предния капак и предното стъкло, още може да се каже...

Ето я (с червената стрелка):

1618148777_Hondacivicairenterance.thumb.jpg.351c27578a19f34c490ed3870097f91f.jpg

Трябва да се огъне назад към купето (зелената стрелка), така, че водата да се стича по нея напред, а да не влиза в купето през вентилатора.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, dandilov написа:

Точно тази ламарина, на въздухозаборника към купето, ми правеше проблем и на мен.

За да се стигне до нея, се сваля пластмасата пред предното стъкло. Между предния капак и предното стъкло, още може да се каже...

Ето я (с червената стрелка):

1618148777_Hondacivicairenterance.thumb.jpg.351c27578a19f34c490ed3870097f91f.jpg

Трябва да се огъне назад към купето (зелената стрелка), така, че водата да се стича по нея напред, а да не влиза в купето през вентилатора.

 

 

Как махна пластмасата ? Аз веднъж се опитвах, ама ме хвана шубе нещо... :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си купиш нови пластмасови щипки ( тип "бутон", или както там се казват...) защото старите задължително се чупят при вадене.

image.thumb.png.49a8c8b2e694a70174a2d5c41cedfdbc.png

OEM # 91508-SM4-003

 

Има и едни други по периферията, с ОЕМ # 91515-SR3-000

image.thumb.png.418d34c18f2e300e23a34f2fc5ea3b17.png

Но те почти не се чупят.

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, при мен се оказа запушени пътища на водата, кято се стича по предното стъкло. Водата от предното стъкло се стича под пласмасова решетка и по металната преграда се извежда в ляво и дясно зад калниците. Почистих много кал и листа зад калника, като се махне пластмасовият калобран над гумите и проблемът ми се реши. Надявам се да съм полезен на някого. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Бях я позабравил тази тема, но вчеращните валежи в Пловдив ми я напомниха. Отново имах вода в краката на пасажера и днес реших да я почовъркам малко. Махнах решетката под предното стъкло и огънах ламаринката да е към вентилатора. Не успях да счупя нито една щипка, всичко си излезна и влезе като у дома си. Сега чакам следващия порой да видя какво ще стане. :tooth:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , тези дни се очертава да гледам за втори път една англичанка . На първия оглед видях че има вода под резервната гума . 

Някакви мнения от какво може да е ?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причини няколко.тапите зад бронята,уплътненията на вратата и стъклата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Да отбележа само, че след като огънах ламаринката към вентилаторчето, вече не ми тече. Благодаря на всички! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теча при резервната гума си го реших,като минах стоповете от страната на захващането със силикон и стана един вид гарнитура между тях и купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Цитат

Здравейте отново. Да отбележа само, че след като огънах ламаринката към вентилаторчето, вече не ми тече. Благодаря на всички! :)

 

Пичове, излъгал съм. Пак има вода... махнах решетката на предното стъкло, но нищо не се вижда. Някакви други идеи ? :unsure:

Редактирано от nunezz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 minutes ago, nunezz said:

 

Пичове, излъгал съм. Пак има вода... махнах решетката на предното стъкло, но нищо не се вижда. Някакви други идеи ? :unsure:

 

Абсолютно същия случай при мен, огънах ламаринката малко преди няколко седмици и почистих мястото от боклуци - резултата е значително по-малко вода, но при по-сериозни валежи пак си я има. Цялото нещо ми изглежда като удивително тъпо измислена схема с оттичането на водата, честно казано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отлепено предно стъкло. Поне при мен така беше, първо през 2008 и миналата година за втори път. Провери тази версия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигнем малко темата :tooth: Водата, в краката на пасажера го реших, като изчистих подкалника. Сега обаче, имам вода в шофьорските крака. Тече ми от шибедаха. Като изсипя малко вода и директно се излива в краката. Имате ли някаква идея, как да стигна до изхода на маркуча, който извлича водата от шибедаха от шофьорската страна ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...