Jump to content
NikiM

Проблем с двигател- губене на мощност,заглъхване,придръпване

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

 

карам Хонда HRV 1.6i  С ГАЗ - 2001г. 105к.с.. Без 4х4 

 

колата има проблем с двигателя. 

На газ върви значително по-добре, но въпреки това няма мощност ... градскоо се вози , но с мъки се достигат 100км/ч .

 

Основните проблеми се забелязват на бензин. Губи сериозно мощност и се стига до изгасване .  

 

От съвсем скоро време започна и да пуши, особено при студен двигател ..направо стават облаци. - Това са гумичките на клапаните . 

 

Въпросът ми към Вас е дали някой е имал подобни проблеми? Знаете ли компетентни майстори в София? 

 

и нещо много важно ... заслужава ли си ремонт на двигателя или да опитам с втора ръка двигател, тъй като и без това гледам за нова кола?

 

Благодаря предварително!

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време трябва някой специалист да погледне колата.Липсата на мощност не е свързана с разхода на масло,Напротив двигателите с запечени сегменти вървят много...като за последно :)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Бих ти препоръчал за София да отидеш в сервиз Мотобокс в овча купел .
Препоръчвам го както от собствен така и от името на други колеги опит.

Наскоро един приятел смени горна и долна помпа на съединителя и остана доволен.

Отново да кажа, че това не е реклама а само препоръка.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си сменял ремък наскоро?

Но да - нека Слави я погледне.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

      Имах подобен проблем.  Трудно ускорява, на бензин е по-зле от на газ. Например на втора предавка , ако махна крак от педала на газта и колата върви чудесно и равномерно на нейните си ниски минимални обороти. Натисна ли педала на газта вместо да ускори, тя забавя , даже понякога видимо "забива" муцуната.

     При мен се оказа счупен, не развален , а физически строшен някакъв датчик - не съм сигурен как се нарича, но в сервиза ми обясниха, че е подобен на микрофон и според работата на двигателя измества момента на подаване на искра от свещите , май "аванс" се наричаше. При мен от счупения датчик вместо да увеличава изпреварването - го забавяше .... или нещо подобно. Съжалявам, но не съм много вещ в материята. Нека по-знаещите , ако могат да го дообяснят. За Пловдив мога да препоръчам сервиза, който ми оправи проблема, но за София не знам. И въпросният датчик не беше никак евтин - нещо като 400-500 лв.  май беше и го чакахме около седмица за доставка.

Успех ти желая!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ! 

Като цяло звучи много подобно и при мен. 

 

Оказа се,че Слави я е погледнал преди две седмици. Неговото мнение  е ремонт на двигателя и ровене, за да се открият проблемите. 

 

Единствено ме опасява,че може да се окаже ремонта около 1000лв. А тъй като,  се оглеждам за друга кола, ще опитам да я продам/бартирам първо , ако не се получи ще я ремонтирам. 

 

 

Блаогдаря и на всички останали!

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за който говори колегата Колев се нарича knock sensor при мен стана само с оригинален около 430лв е. За жалост китайския не го хареса. Но ако е такъв проблемът трябва да ти свети грешка лампичката на двигателя. 

 

Като цяло не си заслужават парите за такава кола, нито ремонт на сегменти, няма да е по малко от 1000лв. 

По добре я сменяй. 

Успех

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих мотор D16W1 за 600лв. Вярно имах късмет, донора беше обърнат по таван на 100К, видях километража с очите си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на 100к км е добра цената. Още 450лв работа и си ти. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...