Jump to content
ogi28b

РЪКОВОДСТВО [видео] - Достъп до функциите в менюто на таблото и настройка

Recommended Posts

Преди 10 часа, ogi28b написа:

Колеги, вчера се сетих да направя едно кратко клипче, понеже в няколко теми стана въпрос, че доста собственици не са наясно с това меню и не знаят, че може да се правят промени в някои настройки. Ето какви настройки могат да се правят и как се правят, в това видео:

 

Само искам да помоля колегата @ShEfA, писа, че имаш ръководството на български - да провериш каква е тая функция WARNING MESSAGE и да споделиш, защото аз нямам представа за какво е. Или ако някой друг го знае - да сподели. 

 

 

Предполагам,че когато влезнеш нея да можеш да я настроиш да ти излизат ли съобщения или да не ти излизат с думи.Трябва да  има ON-Of. Когато е на OF ще излиза само кола с ключ на таблото.При осма е така и при седма може би,не го твърдя на 100%.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Митко Йотов написа:

Предполагам,че когато влезнеш нея да можеш да я настроиш да ти излизат ли съобщения или да не ти излизат с думи.Трябва да  има ON-Of. Когато е на OF ще излиза само кола с ключ на таблото.При осма е така и при седма може би,не го твърдя на 100%.

Точно това прави тази функция и при 7ма.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за кои точно съобщения става въпрос, колеги? Може ли да дадете пример за конкретно съобщение, което да видя как излиза по двата начина? Защото го държах и на ON и на OFF, а не съм забелязал нещо по-различно в съобщенията. То като цяло рядко виждам някакви съобщения. Нищо не казва тая кола, мълчи като пукел. Само като ми свърши нафтата се показва една бензиноколонка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

29342855_1741809269198489_2767690789696831488_n.thumb.jpg.314fb2f11fdd5b2c113553e635ea265b.jpg29261624_1740495065996576_2910718500643274752_n.thumb.jpg.08962ae3203c58f054be036a84127910.jpgТова е за годишен рутинен преглед OF - ON на MESSAGE

ogi28b    При осма,примерно когато не си си поставил колана те приканва да го поставиш с MESSAGE на таблото,ако не си освободил ръчната също и .....за горивото също май , предполагам и ако не си затворил някоя от вратите също ще си каже коя.

Удобство си е не се чудиш какво му стана на това сега,защо почна да пищи и те така.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сервизно няма как да пробвам, защото този модел не напомня за такива неща. Ще пробвам с колана, с ръчната, но не и с горивото, или поне не в близкия месец и половина - натъпках се догоре и не планирам пътувания до март. За вратите ми показва с картинка, освен на силуета на колата, където също показва, но ще пробвам и при двете настройки на WARNING MESSAGE как ще е. Мерси за инфото и предложенията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е при 8ма, така е и при 7ма. Добавя надписи към иконките. При мен така съм го оставил, по-готино ми е :)

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.01.2019 г. at 20:21, ogi28b написа:

За сервизно няма как да пробвам, защото този модел не напомня за такива неща. Ще пробвам с колана, с ръчната, но не и с горивото, или поне не в близкия месец и половина - натъпках се догоре и не планирам пътувания до март. За вратите ми показва с картинка, освен на силуета на колата, където също показва, но ще пробвам и при двете настройки на WARNING MESSAGE как ще е. Мерси за инфото и предложенията. 

 

Точно както казва h5rov - когато е ON добавя текст към иконката на някои уорнинги. С вратите не можеш да го пробваш, там няма текст. Може да пробваш с: 

 - включени фарове - изгаси колата, остави фаровете включени и отвори шоф. врата

 - забравен ключ - изгаси колата (и фаровете), остави ключа в контакта и отвори вратата 

 - колан - в движение си откопчай колана за момент 

 - малко гориво - когато си на резерва (...но това явно няма да може да го изпробваш в близко време) 

По спомени, при всички тези мисля, че има текст когато WARNING MESSAGE е ON. Има и при други уорнинги, но не се сещам в момента точно при кои (май ABS, VSA... нз, не помня... в книжката ги има изброени всичките). Когато е OFF - остава само иконката.

Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера го пробвах с колан и ръчна. И на светлините съм виждал надписа. Значи може да се обобщи така: дали съобщенията за предупреждение да са само иконка или да са иконка + думички. 

 

Ако някой модератор или администратор прочете - има ли как тоя клип да се качи някъде и да си остане на сървър на форума, защото едва ли ще стои вечно в ю-туба ми? А би било безполезно след 1-2 години някой да отвори темата и клип - к*р...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това касае хората с 7ци след фейса, до колкото знам. Преди фейса няма такива опции и дори борд компютър, показва само температура и км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, дайте малко повече информация по темата за достъп и настройка на функциите в менюто на таблото и не само. От минала седмица карам хонда акорд 2.2 2012 и да ви кажа честно едвам си сверих часовника. Колегата ogi28b е направил страхотен клип но това ми мяса на 7 серия, дайте нещо и за 8-ма. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, със здраве да си я караш! Ама това е раздела за 7-ма серия. Нормално да няма инфо за твоята тук...;) Има хора, които не посещават разделите за други модели и разновидности, та по-добре пусни тема там.

Редактирано от I_Yordanov
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...