Jump to content
ShEfA

Не е ли време за благороден членски внос?

Recommended Posts

Пак отварям темата за членския внос. Знам, че е дискутирана не веднъж, но просто гледах сайта на колегите от Србия и видях... знаменца, вечерки.. ала-бала. Мисля, че и ние можем да си направим нещо интересно с малки усилия. Нека на тази месечна всеки даде колкото му се отрони от сърцето, за да направим нещо интересно...каквото и да е. Аз лично съм вътре с 5лв., стига да намеря как да стигна този месец до уговореното място. След това в една тема ще решим какво би било добре да се направи със събраните пари. Ам, какво ще кажете, или идеята е твърде глупава и безсмислена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя тази идея е подхваната от доста време,но като стане въпрос за пари и всеки си свива перките :) .Редно е да има членски внос и да се заделят некви суми,макар и символични за админите ,защото си го заслужават колегите ,бая кал стържат от форума.Но както винаги лаячите ще си замълчат и нищо няма да излезне от цялата работа :D Инак като седнат на маса всички са голяма работа,всеки може да плюе и да се изсере в/у някой пост за щяло и нещяло,но когато се повдигне въпроса за някой лев всички оглушават.Убеден съм,че никой няма да го сбъркат 5-10лв на година,говоря за най минималното от човек :D Та 5лв. всеки оставя като пие бира с някво мезе или за кафета и коли,ежедневно :) Моето мнение е това,подкрепям със две ръце предложението!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо за :) Тоя клуб трябва да се поддържа и популяризира :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_mi6o

С двете ръце и пръстите на краката съм твърдо "ЗА"Но някак си да се измисли така: който иска,иска, щото не може да задължиме който и да било!Не си спомням ,но някъде гледах следното: едно е да си драска4 и 4итател на форума - друго е да си 4лен на клуба. Напълно съм съгласен 4е трябва хората подържащи този форум да полу4ават някакво възнаграждение колкото и ад е символи4но, а защо пък да е само символи4но?Я нека всеки сложи ръка на сърцето си и да каже по колко средно се хар4и за глезотии на месец за любимата Хонда? Любимата Хонда кяото радва благодарение на форума, благодарение на хора броящи се на пръстите на ръцете,които постоянно помагат с информация,съвети, да не споменавам труда,който винаги е бил на приятелска основа. Зна4и кво се полу4ава: постоянно вземаме, материално или не , подържаваме си любимите Хонди, всяка сутрин заставаме пред компа и 4етем нещо ново и интересно.................. и в крайна сметка нищо не даваме, като изключим разбира инвестицията за домашен компютър и месечната такса за интернет :) хайде няма да се впускам в подробности, защото край няма , нека всеки даде поне по 2 реда мнение и надявам се този път този въпрос да има поне малко развитие!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Редактирано от dj_mi6o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям изцяло идеята .......само кажете каде да изпратя парите,за6тото не съм наясно как процедирате,тъи като съм отскоро тук :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям изцяло идеята .......само кажете каде да изпратя парите,за6тото не съм наясно как процедирате,тъи като съм отскоро тук :)

Пишете ме и мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

и аз не съм за 10-20 лв ако са за благородната кауза. но хубаво е да има някаде на видно място банкови сметки защото аз почти никога не нося пари в мене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MonsterOOD

Ок и аз съм за идеята дайте банкова сметка :) обаче искам само една лепенка на клуба. хахха шегата на страна идеята е много добра, но винаги има едно НО както каза колегата е необходимо да има полза от тези пари някой на който му трябват и на моделаторите на този хорум защото това си е работа която е трудоемка. Искам само по някакъв начин да разбирам колко, за каде и как е уползотворена събраната сума. Аз това искам.P.S. А и лепенката си искам :)

Редактирано от MonsterOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Ами най-простия и лесен начин е следният :1 - Открива се една сметка.2 - Вярвам ,че всеки има поне по 1 дебитна карта , някои и кредитна.3 - Регистрирате се в epay.bg. Оттам изпращането на средства по сметка от вашата карта струва 1лв.По този начин със същата лекота , която си браузвате форума без да се разкарваме по банки всеки може да пусне по 5-10лв в сметката.Следващия проблем идва с това какво ще се правят точно парите и дали всеки ще е доволен, защото подозирам че ако се появят разнородни претенции може тази на пръв поглед добра идея да се превърне в нещо порочно. Аз като член съм достатъчно щастлив само от факта ,че се познавам с част от останалите , с които всяка седмица прекарваме много приятно на сбирките. Все пак смятам ,че трябва да има конкретна идея в която да се оползотворяват средставата , а не да стоят просто така. Примерно за раздаване на лепенки, ключодържатели , запалки на желаещите , както разбира се и за тези които се грижат за форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zmeq

и аз сам за 20-30 кинта не ми се свидят :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА!п.п. Защо не го пусна като анкета?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сме всички :rolleyes: това се вижда и от предните теми ,ама дайте да гласуваме и да назначим касиер , който е различен от админите :blink: за да няма недоволни и такива дето приказват глупости ...може да се спретне една анкета за да се гласуват заплати на админите и анкета за членския внос ... мисля че най-добрия вариант е около 2лв месечно ,което на никой няма да му е проблем ,а в същото време не е малко ...админите да кажат дали могат да ограничат правата на регистрираните ,но не членове на клуба , като просто можед а се измисли нещо от сорта на 2 теми месечно максимум за тия дето не си плащат ,а самото плащане да може да се прави месец за месец или директно за цялата година наведнъж , да се измисли срок за неплащане след който ти се сменят правата ,за да не се занимават всеки ден админите със глупости и т.н. абе трябва да се седне на маса , но след като се реши дали ще се прави :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много хубаво, но питате ли Емо и Виктор дали имат възможност да следят палщанията и да сменят статуса на потребителите ежедневно. Заедно с това трябва и да следят форума и за нарушения. Да не говорим да организират запивания, вечеринки, срещи, както и призводство на аксесоари и лепенки. Това си е работа за човек, който да се занимава само с тази дейност и да работи на заплата. Иначе съм за.

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм ЗАотдавна трябваше да стане това :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

админите да кажат дали могат да ограничат правата на регистрираните ,но не членове на клуба , като просто можед а се измисли нещо от сорта на 2 теми месечно максимум за тия дето не си плащат ,а самото плащане да може да се прави месец за месец или директно за цялата година наведнъж , да се измисли срок за неплащане след който ти се сменят правата ,за да не се занимават всеки ден админите със глупости и т.н.

Като нов потребител, мисля че правилната посока трябва е допълнителни привилегии за членовете, а не ограничаване на не-членовете. Извинявайте че се намесвам така без да ми е работа, но с повече мнениея по-добре ще бъде.

Друго което мога да изкажа като мнение е, че ако искате всичко да е законно и да няма такива които да говорят глупости, да недоволстват и т.н., мисля, трябва да се регистрира сдружение по ЗЮЛНСЦ (закона за юрид. лица с нестопанска цел) и да се назначи Управителен съвет и Общо събрание, което да приеме размера на чл. внос и т.н. Тогава ще се води на отчет кой колко си е платил (а сдружението ще плаща данък върху чл. внос) и всичко ще е ок. Цялата тая работа звучи сложно но реално е напълно по силите на един човек.

Естествено аз не съм юрист и ако решите да го правите е най-добре да се консултирате именно с такъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правилната посока трябва е допълнителни привилегии за членовете, а не ограничаване на не-членовете

точно така, това предложих и азако ще ни ограничавате - форуми болзаплата за модератор звучи смешно - на който не му се занимава да не се занимавасигурен съм че тук има много хора които ще се заемат на добра воля с тованета е пълен с форуми които си покриват хостинга с реклами

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз и брат ми сме за.Така 4е още двама се присъединяваме.По този на4ин мисля 4е ще се отсеят наистина верните фенове на марката,които са готови да дадат вси4ко най-мило(барабар с жената ;) ) за марката.Но също така трябва да има строг надзор над парите,а също и хора които да ги контролират. :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо съм ЗА членски внос и твърдо против всякакви ограничения на тази база във форума!Парите трябва да се отчитат месечно,да се стимулират участници на Божурище,да си направим собствена кола на форума за гонки,РЕКЛАМА в сайта няма да е ненужен приход.....Има още 100 неща които може да допълните......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да... кола на форума е идейно... или не до толкова идейно, но само да вметна.. ако съберем около 50 000 можем да направим една 5-та генерация да лети ;) Смятах пълния силов тунинг само до атмосферен без принудително всичко на SPOON... 30 000$. Евтинийка :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че всеки който иска да пише теми или да задава въпроси да праща смс на определен номер както в много сайтове примерно 2 лв. и да има такъв достъп за месец,иначе всеки друг обикновен потребител да може да влиза и да чете,но без да може да използва гореспоменатите услуги :rolleyes:П.П ...кола на форума за състезания ще има ли конкурс кой да е пилот на самолета Хонда,да даваме заявки по леките шофери с предимство :dry:

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата на форума не е лоша идея. Как ще се направи всичко е трудното вече. Дали няма някой да се разсърди примерно, че не е виждал форумската кола, или дали няма да се изпокараме покрай нея. Колкото хора има, толкова гледни точки. Естествено може и да ни обедини около общата калза. Аз лично предпочитам парите да се използват за срещи по барове, хижи и писти. :rolleyes:

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе хора, колкото и да ми се иска... пари за цяла читава кола и след това за нейното човъркане не мой събра бая време. Иска ми се, но наистина ще породи спорове.. кой да я кара, макар да знам точно 2ма човека, които са достойни според мен, след това къде да се държи, какво да й се прави... абе сложно. Парите може да се оползотворят за хостигна на сайта тъй като той не е безплатен, за стикери, за знамена, за заведения след месечна среща, за томбола с някакви малки но интересни награди за колите... :rolleyes: нещо ей такова, но да не оставяме хората да плащат за този, който им сере постоянно и се налага да му го чистят... от темите де, за офтопика става дума, да не си помислите нещо. :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius
Една интересна анкета ;););) Ами айде най-после да почнем отнякъде! ;) Първо членски внос после парици за форума,после реклама,после кола .......... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли повече от 150-200 човека ще платят членски внос дори да е 20лв за година. Я Web designer-ите се замислете колко взимате месечно за поддръжка на 1 сайт и като се плати хостинг-а и на хората дето поддържат форума (щото както и да го въртиме си изисква доста време и си е бая работа, а безплатен обяд няма) и няма да остават кой знае колко пари че да се облагодетелства някой. Пък и някой колега по-напред го беше казал законовия начин за регистрация на клуба. А за привилегийте - като начало отделна секция достъпна само за хора платили членския внос и примерно те да гласуват дати за националната, Хонда дни на Калояново и други сходни по значимост събития за клуба. Пък постепенно ще се уговарят и разни отстъпки по магазини за части, автомивки, сервизи, кафета ако щете и тн. Винаги ще има недоволни тва е ясно, ама и да си член на клуба не е задължително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

тая тема пак потъна :blink: ае да направя едно предложение ... нека си купим един служебен г-тек или ако трябва 5 , за да има за повече градове , струват по 200$+ трянспорт и не мисля че на 200 души ще са ни проблем , но и не са ни нужни на всички за ежедневна употреба ,така че можем да си ги поделим , предполагам че не само аз искам да си начеша крастата ,а и за някой хора може да е полезно да си проверчват до къде са я докарали с тунинга :cool:П.П. това с колата на форума си е малко недомислена мечта ...

Редактирано от lookcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До сега имаше и добри и лоши предложения. Тъй като явно не можем да се обединим окло една идея, предлагам членския внос да се превежда директно в банковата сметка за благотворителност. С мъка събрахме по-малко от 500 лева. Така предполагам няма да има недоволни от разпределението на средствата. Освен разбира се ако недоволния не е човек :D

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя клуб трябва да се поддържа и популяризира :D:P:P:(;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mastorpetko
Отговорено (Редактирано)

Ами най-простия и лесен начин е следният :1 - Открива се една сметка.2 - Вярвам ,че всеки има поне по 1 дебитна карта , някои и кредитна.3 - Регистрирате се в epay.bg. Оттам изпращането на средства по сметка от вашата карта струва 1лв.

Само да вметна две неща, защото съм минавал по този път 1.Регистрация на "Хонда фен клуб" - ХХХ лева2.Поддържане на банкова сметка на юридическо лице - 120 лева/годинаТова го пиша, не да се заяждам, а за да сте наясно, че ако ще правите нещата както требе - членския внос би трябвало да е от порядъка на 40-50 лева на година, за да ви стигнат парите да покриете насъщните разходи - горепосочените позиции +клубни карти и да ви остане някой лев да организирате едно мероприятие в година.Хубаво е клуба да е регистриран като юридическо лице, за да се поставят нещата на законова основа. Тогава вече могат и да се сабират пари за реклама в сайта, да се търсят отстъпки от различни фирми за членове на клуба (примерно отстъпки от бензиностанции или авто-сервизи), събиране на спонсорки дарения (вносителя на Хонда трябва да го привлечете към идеята на клуба) и т.н. Тези неща са невъзможни без регистриран клуб и избрано клубно ръководство. Защото никой няма да седне да преговаря с Пенчо или Иванчо, обаче с председателя на "Хонда фен клуб" нещата са по-различни ;) И успех в начинанието Редактирано от mastorpetko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

До сега имаше и добри и лоши предложения. Тъй като явно не можем да се обединим окло една идея, предлагам членския внос да се превежда директно в банковата сметка за благотворителност. С мъка събрахме по-малко от 500 лева. Така предполагам няма да има недоволни от разпределението на средствата. Освен разбира се ако недоволния не е човек ;)

;) кога сме ги събрали ? къде ги събираме ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мешайте благотворителността с членски внос - идеята е ужасна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...