Jump to content
Vorpatril

Молба - кола за кратък тест-драйв

Recommended Posts

Здравейте,

 

Новорегистриран съм във форума, но от скоро го чета активно-поздравления за добрата платформа и сформираната общност, човек наистина може да научи много от първа ръка тук. В този ред на мисли - благодарности и на всички, които отделят от времето си, за да пишат тук.

 

В момента карам Форд Фокус МК2, 1.6, 100 к.с., 2005 г. Искам кола с isofix, да понася газ и да е що-годе надеждна. До момента съм се спрял на Мондео 2.5т, 2007-2010 и ЦРъВ 2010-2012, 2.0 бензин (ръчна).

 

Проблемът ми е, че нямам много голяма възможност да навържа и проверя теорията чрез практика-имаше две Хонди в София, които се продадоха за нула време, съответно, не стигнах до там да покарам такава кола и да преценя дали е за мен.

 

Молбата ми е следната - ще съм адски признателен, ако някой от членовете на форима има възможност да ми предостави за час-два подобна Хонда, за да я усетя. Държа да отбележа, че не моля за про-боно инициатива - настоявам да си платя за отделеното време и риска, като съм склонен да давам депозити, да заменям колата си и/или да подписваме договор за наем и пр. Адвокат съм, имам 14 г. шофьорски стаж, ако образува някакво значение за Know Your Client check-a :).

 

Поздрави, 

Димитър

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. отзова ли се някой на молбата или не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, не, никой не се отзова, просто видях една обява в карс.бг, качих се, карах 20 мин., дадох 20 лв. на човека и поживо-поздраво.. Не останах особено впечатлен, за съжаление. Може би, единствено вътрешното пространство ме грабна, инак е доста скопена колица. А аз в момента съм със стар Фокусник..бре, не знам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом не те е грабнала, насочи се към нещо друго, виж кашкай дали няма да ти хареса или пък спортидж

 

ако имаш по голям бюджет (25к) направо се качи на Q5(2008-09)  там всичко е перфектно

Редактирано от Радо82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръките. Не ми харесва нито един от горните модели, за съжаление. Търся си кола, която да става на газ, поради редица съображения. Трябва да покарам CR-V 5-то поколение, за да видя как ще се почувствам, макар че, в такъв случай бюджета малко ще трябва да се промени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 поколение над 60 хиляди, не ми звучи като малка промяна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш CR-V с 2.4 двигателя?  Или пък дизел - ще ти се стори самолет пред 2.0 бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията. Карах 2.4 автоматик, динамиката не е много по-различна от тази на 2.0, а освен това не ме привлича и с обстоятелството, че ме лишава от определен контрол над автомобила. 

 

Дизел не обичам и не искам - дизела беше на дневен ред, досега щях да съм взел нова ламарина, има десетки и стотици предложения и изборът е неограничен от марки и възможности.

 

Относно 5-цата (или по-скоро, 4-ка фейслифт, моя е грешката) - в момента има в Бултрако няколко тестови автомобила. Ако се успее да се приспадне ДДС, с малка отстъпка от цената могат и да станат доста привлекателни като цена. В тази връзка, мисля да им предложа да се откажа от 5 - годишната гаранция (която така или иначе ще отпадне, след като газифицирам колата), като ми направят допълнителна отстъпка. Какво мислите за тази екзотична идея? :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тъй като първоначално се беше ориентирал към автомобил 2007-2012, какво те кара да се хвърляш сега на нов? Още повече, че не ти е харесала трета генерация...

За мен не става ясно точно какво очакваш от колата? Как ще я караш?

За семейна кола - понеже споменаваш isofix- CR-V например е идеална - сигурна, широка, проходима, относително маневрена в града, става и за излет, и за мола. Тя именно за това е правена. Дори трета генерация ще ти върши работа. Вярно, в ниските обороти не е резачка, но с всеки автомобил се налагат компромиси.

 

Ако търсиш представителен автомобил ЦРВ е на кантар - там задължително executve версията - но по-добре си вземи някаква лимузина.

Ако искаш по-спортен автомобил за ръчкане по светофари и магистрали, определено не е твоята кола.

За работен автомобил не я препоръчвам особено, защото поддръжката е сравнително скъпа, а и ще ти е жал да я трошиш по нашите улици и пътища.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да осакътиш чисто нова кола с найлоните при някой газаджия - ей на това му се вика глупост, моите извинения 

  • Хаха 1
  • Объркан 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радо82 - напълно излишен и лишен от каквато и да е логика и обосновка коментар, моите извинения. Какви са критериите за поставянето на газ? Определени километри? ...

 

Note, благодаря ти за мнението - действително, компромиси почти винаги се налагат, що се касае за автомобили. Това, което искам явно е някакъв утопичен хибрид, който не съществува още, но скоро определено ще направя избор, тъй като определено ми писна да гледам коли и да чета ревюта и прочие, и защото скоро ще си продавам Форда. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не виждам логика на неразработен двигател да сложиш газ. И каква динамика ще търсиш на газ не е ясно.

  • Хаха 1
  • Объркан 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Vorpatril написа:

.......Относно 5-цата (или по-скоро, 4-ка фейслифт, моя е грешката) - в момента има в Бултрако няколко тестови автомобила. Ако се успее да се приспадне ДДС, с малка отстъпка от цената могат и да станат доста привлекателни като цена. В тази връзка, мисля да им предложа да се откажа от 5 - годишната гаранция (която така или иначе ще отпадне, след като газифицирам колата), като ми направят допълнителна отстъпка. Какво мислите за тази екзотична идея? :)

 

Казваш, че динамиката при 3-та генерация, дори и с 2,4 двигателя не ти харесва. 

Ако мислиш че в 4-та, дори и фейса ще е по-различна, се лъжеш.

Подреди си приоритетите, направи компромис с някои от тях и избирай. 

Ясно ти е, че идеална кола няма, но поне трябва да те радва в по-голяма си част.

Успех, в намирането на идеалния вариант за теб.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, спор няма. Днес пак се занимавах с огледи цял ден и, честно казано, нямам нерви и време за губене. Замислих се, че напоследък караме 70% градско, така че динамиката ще се преглътне. За избягвяне на съмнение-не съм светофарен келеш, просто искам да мога да изпреваря бързо и безопасно 2 тира, когато се наложи.В България, така или иначе над 140 не е много благоразумно да се кара, пък и няма и къде толкова. Това, което ми харесва в тая пуста Хонда, е вътрешния простор. Ами, практично е, умно е, мислено е. Мисля тази вечер да туря край на тая агония с избор на кола, да прегледам за последно обявите у нас и по немско, и да действам вече. Ще пиша при резултат, мерси много за съветите (и критиките :) )

поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех :)

 

Безопасно изпреварване на два тира един зад друг с ЦРВ трудно, аз го правя с Q5 285к.с (служебната)

Редактирано от Радо82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първият пост споменаваш за Мондео и ЦРВ... А защо примерно не Легенд или Акорд?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...