Jump to content
honda_japan

Велоергометър или бягаща пътека

Recommended Posts

Колеги, ЧНГ много здраве и късмет през настоящата година.

Нямам много време да обикалям по фитнес залите а и желание и реших да си купя единия от двата уреда, като повече залагам на пътеката.

Ще се ползва макс 2-3 пъти седмично, колкото да отчета някакво движение от порядъка на 30-40 минути. Няма да тичам на нея а само по-бързо ходене.

Харесал съм една за 229 лева. Ето тази: https://www.emag.bg/bjagashta-pyteka-kondition-hmg-1800-6426228014522/pd/D2T6X2BBM/.

Какво ви е мнението за това и заслужава ли си парите. Попринцип не бих искал да набивам много пари във фитнес уред.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобно и на теб.

По темата: Имам познат който имаше и двата уреда, понеже водеше заседнал начин на живот, а и къща голяма, но откак си взе колело, почти не ги е ползвал. Аз освен с колелета, личен опит с другите уреди (освен проби от любопитство) нямам, но горещо ти препоръчвам велосипеда. Тонизира, работи върху почти всички мускули и отделно си е транспортно и природосъобразно ППС. Вярно че читав от начален клас байк си е поне 4-5 стотака, но си струва в пъти повече отколкото обмисляните от теб домашни залъгалки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия Уреди освен за закачалки и сушилници за друго няма да ги ползвате. 

Според мен прави по-добре следните неща: Скачане на въже 300-500-1000 скока, ии Battling Ropes. 

Разбира се въжетата изискват малко повече място.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам време да карам колело или ако имам е в неподходящи часове а и честно казано нямам желание. Имам колело но не го карам. Искам да е някакъв уред, който след работа като му стъпя да направя един час тренировка със слушалките на ушите по боксерки без да се интересувам вън пече ли слънце или вали дъжд или сняг. Живея в блок и скачането на въже не е добра идея. Някой с идея за тази пътека от емаг дали става или да търся нещо втора употреба макар, че не ми се иска. Или пък ако знаете сайт за такива уреди, но тавана ми е 300 лева макс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние минахме първо през кростренажор и после велоергометър (говоря за жена ми, която сега активно спортува, но в зала и отделно ходи да плува). Резултата след 2-3 месеца и при двата уреда беше, както спомена колегата по-горе, че велоергометъра е по-удобен за закачане на хавлии и дрехи, и степенките са по-подходящи за някой чифт чехли или обувки, отколкото педалите на кростренажора :D. Та сега велоергометъра прашясва на тавана от месеци, кростренажора подарен на тъщата-също се ползва вече за закачалка, както и някакви колани за не знам какви си упражнения, както и чифт гирички, а жената ходи пак по зали.

Истината е, че когато сам трябва да си наложиш режим и няма някой на главата ти да те юрка, ентусиазма рязко спада след известно време при голяма част от запалилите се по спорта в къщи, но това си е въпрос на желание и самодисциплина.

Та по въпроса дали велоергометър или бягаща пътека, жена ми беше споделила, че велоергометъра и натоварвал и ръцете за разлика от пътеката. Та, успех с избора, намирането и ползването :)

Редактирано от Niki_V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете ще ги ползваш както казаха колегите предимно за мятане на дрехи:DАз цял живот спортувам и ходя по залите,и като теб бях решил да си взема вкъщи велоергометър,е ползвах го няма и месец,по-натам вече съм го написал:lol:.Накрая го продадох на друг ентусиаст.Определено пътеката ще ти върши повече работа и се насочи към нея,ако твърдо си го решил.Имай предвид,че за до 300 лв ще вземеш механична пътека,която е пълен боклук.Успех!

п.с.Може да нямаш време,но правилното решение да отделяш поне 45мин за тренировка и то в зала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, може ли да се намери нещо сносно до 500 лева? И ако да ако може линк.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, honda_japan написа:

Добре, може ли да се намери нещо сносно до 500 лева? И ако да ако може линк.

Поръчах пътека на промоция за 450 лева от olx с 1,75 коня мотор. С две години гаранция. Намалена от 550 на 450лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си тръгнал по пътеката -успех, но намирай и време за колелото. Безценно е, а в твоя случай и безплатно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колелото е опция наистина, но за хора , които имат повече свободно време. В града няма как да го карам, трябва да си купувам поставка за колело на колата или багажник и някъде извън.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз редовно движа с него из града (когато не вали или не се налага да возя фамилията по задачи). Стигам до работа по-бързо и не се опасявам от липса на парко места, а уличният трафик не ме притеснява, понеже платното или тротоара са му безпроблемни. Днес отново съм с него -времето е подходящо. Не те навивам, но опитай -"апетитът идва с яденето". Вече имам 3 броя -градско, планинско и шосейно.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега ще се огранича с пътеката, напролет ако не ме домързи ще изкарам и колелото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, ами аз мислех ходенето да го правя вечер след работа. Че ако е сутрин трябва да ставам поне час по-рано а и ме съмнява, че ще отида гроги на работа. Покупката ще видя чак в събота евентуално. Идеята е, че докато вървя по пътеката например мога да слушам някакъв англииски на телефона. И ще съм още по-ефективен. Така си мисля, а какво ще излезе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не съм го знаел. Аз попринцип мислех да правя по около 10км/ден, но щом и 2,5 км стават, това вече е друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това не съм го знаел, аз си мислех, че ако слушам музика няма да обърна внимание на умората и ще направя повече крачки. Благодаря за съвета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да подобриш нещо - било то тегло, здраве, или както някои му викат - "по-добър тонус", няма уред или упражнение, което да го направи само по себе си. Ходенето / бягане на пътека е хубаво упражнение - но видима промяна ще има само и единствено при трайна промяна на спортните и хранителни навици.

Тъй като различни проучвания показват, че отнема между 25 и 60 дни да се установи трайно навик - съвета ми е да си направиш план програма, колко ще ходиш / бягаш на ден и как ще прогресираш. И да спазваш тази програма. Ако възнамеряваш да я ползваш, когато ти дойде мерака, гарантирам, че ще стане както и по-горе казват - след 2 седмици като каляската от приказката за Пепеляшка, която стана на тиква - пътеката ще се превърне в закачалка.

Но ако имаш програма - да кажем, да ходиш / бягаш общо по 60 минути на седмица (15 минути 4 пъти седмично, сутрин от 7 до 7:15) и да увеличаваш всяка седмица темпото или времето, и спазваш тази програма независимо дали се чувстваш в настроение - за 6 месеца ще си напреднал много повече, заради навиците, които си изградил, не заради пътеката сама по себе си.

Fail to plan and you plan to fail, както казват американците - или в превод, ако се провалиш да плануваш, плануваш да се провалиш.

ПП: Вече в много градове има организирано, безплатно 5км бягане всеки уиикенд - http://5kmrun.bg/. В София специално се събират над 300 човека - има и хора на по над 70 години, които едва едва го бягат/ходят, както и професионални спортисти, винаги се надъхваш, че има кой да гониш. Създава страхотна среда и много мотивация, защото след всяко състезание ти изпращат мейл със статистика как прогресираш и си заобиколен от хора, което създава социален натиск да ставаш по-добър. Ако си в някой от големите градове - намери си дружка и използвай събитието да демонстрираш колко напредваш с пътеката ;) 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 В малък град съм , тук няма такива мероприятия. Пътеката я вземам единствено и само колкото да кажа, че вървя (не планувам да тичам на нея). В офис съм и прекарвам средно по 8-10 часа на стол или в срещи и съвещания, което пак е на стол. Наистина ако си направя план, който да спазвам би имало по-голям ефект. Така и ще направя. В началото ще заложа  поне 30 минути средно темпо на ходене 6 дни в седмицата, след което постепенно ще го увеличавам до час. Ще се постарая това да става сутрин преди работния ден, а и вечер ако е възможно пак 30 минути ще е добре дошло. Задължително ще направя промени и в хранителния режим, засега съм на етап спиране на сладкото, хляб ям по 2 филии на ден, но от домашна хлебопекарна с пълнозърнесто брашно ( знам, че това няма значение), кафето почти съм го спрял и пия вместо него зелен чай или смес от Инка,какао,канела и куркума (малко неприятно на вкус), но засега бива. За обездвижването обаче, което е проблем ще помогне пътеката.

P.S. Само дано пътеката си изкара поне гаранцията от 24 месеца, че не ми се занимава със сервизи, куриери и т.н., но това никой не може да го гарантира

Редактирано от honda_japan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, почни с по-малко и бъди постоянен. Сега ти е ново и интересно. Проблемът е като ти мине интересното и почне да става скучно - хич няма да искаш да си вдигнеш задника, че да ходиш 30-60 минути, ако нямаш изградени навици. Още повече ако си недоспал или кисел. За това и казвам колко е важно да си направиш план - на хартия, написан в детайли, а не идея в главата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ще направя колеги, както казвате, но 15 минути не са ли много малко за ходене пеша? Това са грубо 1 километър и малко ако човек ходи нормално. Но да - план ще направя. Благодаря ви за съветите още веднъж.

Редактирано от honda_japan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес тествах пътеката - 330 метра по показания с 5,8км/ч ако е вярно де и хвърлИх антифриза. А аз си мислех, че километър два няма да са проблем, и това на хоризонтална пътека, не на наклон!!! Ще падне занимавка.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 6 съм на пътеката та до сега, за половин час минах 1,7 километра, което си е рекорд защото в началото издържах по 15 минути и макс 600-700 метра. Тази пътека няма опция за наклон, само равна е. 103 килограма на 1,76, пулса го държа на около 115-135 макс, че да не стане някоя беля. Но да гледам да се потя, защото иначе ефекта е нулев. Вече трети ден тренировка и за същото време минавам почти тройно повече разстояние. А и като вървя пеша имам чувството че имам повече " мощност", незнам дали е от пътеката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах време да прочета всичките коментари по темата, но г/д схванах за какво става на въпрос.  За мен пътеката или колелото са най- малък фактор при отслабването. Най- важното /според мен/ е хранителния режим и добрата почивка. Тренирам не професионално от 16 годишен като през по- големия период от време много не правилно и с големи прекъсвания. Гледах да качвам само маса и бях достигнал 104кг/2012г./, а съм около твоята височина /178см/. През месец март миналата година поради болки в кръста реших, че значително трябва да намаля килограмите си. Бях 94кг. и първото, което направих е да премахна белия хляб, газираното, сладкото и алкохола /не ,че преди много пиех, но алкохола съдържа много калории/. Ям черен хляб, но не от оцветените, а от този твърдия, пълнозърнестия дето по принцип и кучетата не го ядат. Въпреки, че е черен пак не прекалявам с употребата му, а примерно около веднъж седмично по не повече от 2- 3 филии за целия ден. Другото, което направих е да забързам метаболизма си, тоест ям през 3 часа, но по малко. Според мен диетите с гладуване са адски погрешни и объркващи организма. Свалянето на килограми не закъсня. Колкото повече свалях, толкова повече спазвах хранителния режим. Преди празниците бях 76кг., което е сваляне на 18кг за по- малко от 1година, без да чувствам глад, напротив, чувствам се в пъти по- добре. А преди употребата на тежки и мазни храни беше много важна за мен :D Когато видя резултатите и жената реши, че ще прави като мен, въпреки, че нямаше нужда от това. Начина й на готвене се промени тотално. Спря да пържи и да купува и приготвя храни, които са прекалено вредни- пържени, картофи, готови салати и т.н. Не купуваме кайма, а си меляме телешко месо. С такава кайма изяждам над 10 кюфтета /на скара, а не пържени/ и въпреки това ми е леко. С купената кайма след 4-5 кюфтета ми ставаше много тежко. Разбира се от време на време ядем каквото ни падне. Купи си няколко  книгии за приготвяне на здравословни храни /няма да ги споменавам за да не е реклама/ и започна да следи фейсбук групи с такива рецепти. Ето едно мое примерно меню за деня- за закуска 500гр. кисело мляко с мед, орехи, стафиди, чия, банани и др. ядки /преди ядях 1 пица или 2 банички/. На обяд ям пилешка пържола с ориз. Или половин скумрия с гарнитура. Към 15:30ч. другата половина или половин пилешка пържола с ориз. Към 18:30ч. тренирам за около 1 час и към 20:00ч. вечерям. Също тако съм се научил да пия вода най- рано 30мин. след хранене и да не ям плодове като десерт, а между храненията. Повечето хора около мен ме мислят за луд, но забелязвам, че и тези, които спазват подобни диети стават все повече. Колело или пътека ползвам по 5 мин. дневно само за да загрея преди тренировка. 

Ако имаш проблеми с гърба и кръста заради това, че работиш седнал бих ти препоръчал да правиш коремни преси 2 пъти седмично с тренировките и по възможност разтягащи упражнения /примерно лостове/.

Може да се говори още много по темата, но стана много дълго и затова спирам. 

Не гарантирам, че това, което написах е правилно, просто на мен, да чукна на дърво ми влияе добре и затова го споделям.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки организъм различно усвоява и разгражда веществата, така че за "принципно правилна" диета или хранителен режим не може да става дума, без конкретни изследвания. 

С нищо не прекалявам, но и ям каквото / когато има (или докопам). 166см /74кг. Бил съм 92кг, но вече не можех да се движа и взех мерки. Почнах да си използвам колелото през уикендите. После ми хареса и ходех с него и на работа. Първоначално изминавах 10-тина км и се плезех. Следващия сезон увеличих периметъра, като експлоринга ми стана интересен и постепенно правех все по-далечни преходи, без да си давам зор. Ставам сутрин, пия кафенце, яхвам байка -отивам до Белоградчик, ям 1 тараторче и се прибирам. 150км асфалт с хибридна 28-ца (не-особено удачно колело). 10-тина часа съм сред природата и ме радва липсата на стрес. Подобни преходи не са ежеуикендни, но неделният ми маршрут е обиколка на язовира (50-тина шосейни км за 3ч.) Обиколил съм и околните баири и възвишения с МТВ-то и съм много доволен че се чувствам добре, без да си давам зор и да робувам на тези. Когато е удобно съм до работа и обратно "пак на педали".

Не агитирам (понеже няма смисъл), но се радвам на всеки опитал и оптимизиращ себе си велосипедист, без значение, какво, как, кога и защо кара. Колелото ми е причинило много страдание , много повече удоволствие и здраве, и дори ме е научило на мин. инвестиране на енергия, което дори помага да си карам икономично колцата. :) Велосипедът си е въпрос на "проглеждане". Комуто се струва нелепо, просто още му е рано.

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. И аз отначало като ми говореха да ям по- здравословно казвах, че нямам време заради работата и ядях каквото ми падне. Сега се научих да си нося от вкъщи и обратно на схващанията излиза по- скъпо, но резултата си заслужава. Лятото не ходя на фитнес, а само на  лостове и заради жегата ходя към 5:30- 6:30 сутринта. Вярно, че ставането е много трудно, но после на работата съм тонизиран. Не налагам мнение, просто казвам, че ако не се спазва що годе някакъв  хранителен режим, колелото или пътеката стават само за тонизиране и добро кръвообращение, но не и за кой знае какво сваляне на килограми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къртовският физически труд и психологическият стрес свалят най-бързо килограми, но всеки гледа да живее спокойно и като го постигне, наддава и оппааа... :blink: ...ко прайм ся? Баланс му е майката, а не "клин - клин да избива".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спорта трябва да ти стане част от начина на живот и всичко ще си дойде на мястото.Въведи си за постоянно някои ограничения в храненето,не прекалявай с крайностите и ще имаш успех.Постоянството е важно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги както винаги в този форум сте супер изчерпателни и всичко е по темата, благодаря за което. Може би затова все по-често започвам да поглеждам към Акорд 8-ма 2,4 бензин автомат - но ми е рано още за тази покупка. Спирам с офф-а.

Значи причината да си купя пътека е, че започнах да вдигам кръвно и взимам хапчета за кръвно, работата ми е доста напрегната и отговорна, а аз се старая да давам 100% от себе си ( не се оплаквам, споделям пред историята). Разни работни срещи, тежки обяди, понякога и вечери и килограмите се трупнаха изведнъж, а с това кръвно вече става и много опасно. Опитвам се да спазвам хранителен режим имам смути мейкър, ям доста овесени ядки (около 3 супени лъжици на ден), елда, чия и т.н. Но това в един момент ми идва в повече и се "насвятквам" като за последно със скара, бира (немската вайс биър ми е любима), след което някаква торта и чак след десерта се сещам как всяка сутрин в продължение на 5 дена съм ставал в 6 да се потя на пътеката по половин час. Това малко ме жегна и се спрях с тези неща (от вчера).  Сега пак съм на елда и овесени ядки с кокосови стърготини, но честно казано вече ми се повдига от тях, защото са доста безвкусни, аз ги накисвам само с гореща вода от вечерта. Мисля да си купя една книга или ако я има в интернет да си я сваля за разделното хранен и да започвам по нея. Позната която беше 110кг, свали за едно лято БЕЗ ГЛАДУВАНЕ 35!!! килограма и без никакъв фитнес или ограничения.

Колелото е супер, но мога да го карам само в хубавото време а и трябва да си купя някакво и там са нови поне 500 лева, а нито знам според ръста си с какви гуми да бъде, колко скорости и т.н. Но най-вече не искам да си губя времето с него (засега), не го отричам просто не ми се занимава. И както каза колегата по-горе- не съм узрял за колело или не искам да намеря време за него или и двете, на тоя етап. Аз и пътеката я взех с тази презумция просто да кажа, че извършвам някакво физическо движение. Но вече, като че ли ми стана навик и всяка сутрин си ставам в 6 и започвам. В началото за половин час ходене минавах 500 метра ( като тука да поясня , че допреди пътеката навъртах макс по 10-15 километра ходене пеша на месец, което е абс. нищо), а сега правя по 1,760 км за половин час, като не спирам да вървя. Намалям понякога скоростта на пътеката но не спирам. Гледам и да не натоварвам сърцето да не направя някоя беля. Газирано не пия въобще, сладко само понякога, но и него ще го спра. Хляб си правя само домашен от пълнозърнесто брашно (имам хлебопекарна) и ям макс по 2 филии на ден и то на обяд, вечер и сутрин не ям хляб.

Та извода е, че храненето е много важно, движението също а съвкупността от двете дава добро здраве. Стреса поне при мен няма как да го избегна. Или трябва да си сменя работата.

 

P.S. Работата ми е на 2,3 километра от вкъщи, но докато вървя се потя , айде дрехи ще си нося да се преоблека, но няма къде да се изкъпя и става малко кофти така да съм цял ден.

 

Редактирано от honda_japan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сухи дни разстоянието до раб. място ти е идеално и са 10-12мин с колело, без нервите от трафик и паркомясто. Само да има къде да го държиш там и у вас. Спокойната езда не изпотява, а вложената енергия е в пъти по-малко от пеша. В същото време тонизира и е полезно за сърцето. Мен също (ненадейно) ми откриха високо кръвно (140/200) и личната каза: -Явно покрай това колело не го усещаш и то те е спасило.

Като решиш че ти е време за него, мога да те посъветвам за подходящ избор, според твоя ръст и периметър на ползване. Каза че имаш някакво -пробвай с него. Колкото и да е калпаво ще проиграеш маршрута и целта на занятието. Студът да не те плаши -той е полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колелото ми е марково, купувано преди 10-15 години Атланта  немско с ТЮВ, пуснал съм го в продавалника, с Шимано скорости на "ролки" на кормилото и беше подбирано тогава според моя ръст, но вече ми идва много малко и при макс. вдигната седалка дори, когато покарам километър започват да ме болят ръцете в дланите и лактите. Мисля, че е 22 или 24 инча.

Ако тръгна с колелото ще се потя , а нямам условия за къпане преди работа в офиса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е с 24" гуми. Това си е детско колело с "рево шифт" команди за скоростите. Ако ръстът ти е над 150см, отдавна ти е малко. Проблема не е в ниската седалка (от нея болят колената), а от късата рамка, заради която ръцете ти са близко. Избор на правилна геометрия на рамката е по-важен от класа компоненти с които е оборудвано. По-важна от геометрията (осигуряваща добра ергономична поза на тялото) е подходящата ориентация за тип велосипед. Типовете са според основните периметри на използване. В БГ-то, поради "невникване в материята" хората масово карат планински колелета в градски условия, но те нерядко карат и джипове в града и по магистралите, така че неадекватността е масова. Там обаче "боли джоба", а при "грешно колело" боли тялото. :)

Големи и дълги изкачвания ли имаш по пътя за офиса? Дори и така да е, потенето е свързано с пришпорване и неподходящ каданс (скорост на въртене на педалите).

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм пробвал разделното хранене, но предполагам, че не бих се подложил на това. Чувал съм и за някакви вега тестове или нещо такова, дето струват около 20- 40лв и ти казват какво можеш да ядеш повече и какво по- малко. Един приятел пазеше такива диети и отслабна, но след известно време не издържа и започна да си яде всичко. Както вече писах ние променихме изцяло начина на приготвяне на храната, което доведе до бърз положителен резултат. Ако ядките са ти омръзнали може да ги редуваш с оризовки с извара например за закуска. Отначалото не можех да я погледна, но сега ям по около 150-200 грама за закуска с половин пакет оризовки. Всяка сутрин задължително стартирам с една лъжица мед /зимата/, веднага щом отворя очи. Общо взете сладкото го замених с меда, но от време на време ям и сладки неща тъй като са храна за мозъка. Орехите са адски полезни. Яйцата и по- скоро белтъците са перфектни за закуска, но аз не мога да ги ям. Жената прави здравословни мъфини, барнита, палачинки с яйца, овесени ядки, банан и кокосови стърготини/стават чудни/, овесена баница със сирене и т.н. Детето ги обужава. Ако те интересува мога да ти кажа на лични от кои книги гледа рецептите. Има много идеи за салати, основни храни и десерти. Имам много приятели, които тренират и шест дена в седмицата спазват режим, а 1 ден ядат всичко, което им се яде и това също е много добър вариант. 2-3ма приятели дадоха по 250 за специални тренировачни режими и си мерят храната с кантарче, но чак толкава не съм откачил :D Стреса от работата го боря с малко спорт, каране на ски, гредане на филми и т.н. От време на време си изпадам из дрехите, но в последната година ми се случва много рядко, просто нямам желание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ceco_accord - да точно рамката ми идва къса и като навъртя някой километър и се чувствам като разглобен, иначе колелото е супер, но вече не става за мен.

Имам изкачване до работата около 1/5 от пътя е яко изкачване и респективно на връщане е спускане, но според моите килограми ще трябват много яки спирачки, че на края на спускането се пресича главна улица и ако изтърват не ми се мисли какво ще следва.

DMZ - това с оризовките е супер идея, само незнам до колко са истински и наистина биха заменили едно ядене, ако към тях има и извара. Меда го хапвам на ден макс по една чаена лъжичка в чая. Знам, че има идеи за слата но трябва да отделям много време да ги приготвям, да си ги опаковам подходящо и да ги взимам за офиса, но явно поддържането на добро здраве изисква жертви. Бих искал да започна това разделно хранен защото имам пример пред мен как за 6 месеца се свалят яко килограми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оризовки с кафяв ориз и около 200гр. извара са супер за закуска. Аз ги ям около 09:00ч. и до обяд съм сит, но не ми е тежко. Тъй като не обичам да ям само яйца, от време на време си правя по 2-3 сандвича с пълнозърнест хляб /филиите са по- малки от на белия хляб/ с яйца и сирене. Първоначалното минаване на такъв режим е много трудно, но постепенно става начин на живот и се чудиш как не си започнал по- рано :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се вманиачавайте,всичко крайно е неправилно!Идеята е да има движение всеки ден и някои ограничения в храненето,като веднъж седмицата спокойно може да хапнете от всичко.

Редактирано от policeman
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не говорим за вманиачаване а за по-здравословен начин на живот, иначе ако се вманиача например минавам на диетата на Лидия Ковачева 42 дена на чай и ябълки после още един месец захранване, но реално не съм за това предизвикателство. Максимума ми е бил 3 дена само на вода, свалих някакви килограми но после ги върнах двойно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.01.2018 г. at 18:12, Veseliq написа:

Да, почни с по-малко и бъди постоянен. Сега ти е ново и интересно. Проблемът е като ти мине интересното и почне да става скучно - хич няма да искаш да си вдигнеш задника, че да ходиш 30-60 минути, ако нямаш изградени навици.....

Дано да има постоянство да продължи тренировките , защото може да се окаже  поредната "закачалка" в дома .

 

п.п. Пътеката и велоалгометъра не са много за предпочитане за домашни условия, защото са специфични и натоварват определени неща - крос-тренажора е за предпочитане и е по-щадящ, по-универсален,  а и е по удобна "закачалка". :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го знаел това, иначе щях да взема крос тренажор. Забелязвам обаче друго - имам един маршрут по който вървя лятото за час и половина 8 километра почти 9, като на отиване е почти и само изкачване с около 35% от дължината си равни изкачвания, логично на връщанне е спускане, а на пътеката за половина час 1,7км????????????????????????????????? Дали не отчита вярно тази пътека или има сериозна разлика в метрите между разходка навън и тази на пътеката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, honda_japan написа:

ceco_accord - да точно рамката ми идва къса и като навъртя някой километър и се чувствам като разглобен, иначе колелото е супер, но вече не става за мен.

Имам изкачване до работата около 1/5 от пътя е яко изкачване и респективно на връщане е спускане, но според моите килограми ще трябват много яки спирачки, че на края на спускането се пресича главна улица и ако изтърват не ми се мисли какво ще следва.

Щом си "разглобен" за няколко км и те опасяват спирачките, значи теглото ти е 3-цифрено. Тогава първо свали няколко десетки кг. Не че ще строшиш байка или ще му изтърват спирачките, но психологическия страх който те е налегнал, ще ти е опозиция и няма да имаш удоволствие и полза от ездата. Но не пречи да почнеш по равно и спокойно трасе, примерно в някой парк.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тежа м/у 103 и 106 кг не е толкова много, не е и малко , а се чувствам, като разглобен, защото колелото ми идва малко и не ми е удобно иначе да не казвам голяма дума но бих минал 20-километра на равно трасе без проблем. А пропуснах и другия момент - в моя град има доста джигити, нямам вело алея и карането на колело не е особено безопасно, трябва да търся каска, жилетка и става още по.....................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...