Jump to content
partizanina

Съвет ?

Recommended Posts

Здравейте,

 

Хвърлил съм око на една Хонда, но не знам нищо за тези коли.

Може ли някой да ми даде съвет?

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11478117745982784&slink=gqiyu0

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е неясен. За модела ли искаш съвет или за конкретната обява?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Карах такава тук - в Полша (на един познат). Колата е супер за семеен автомобил. Сега търся и 6-та скорост на акорда като карам, голям майтап. Виж, ако този екземпляр ти харесва и си решил да я купиш, провери в движение дали волана седи хоризонтално или е така, както на снимките на една страна. Може да е имал интервенции по предницата. Прегледай я в твой сервиз и си ти. Просто задължително се увери преди да дадеш пари, че колата е това което е написано.

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни я отдолу как изглежда, че преди години купихме една А4 от софииска авто къща, внос от Швейцария, закарахме я на сервиз и отдолу цялата беше раждива и изгнила. Там почти целогодишно вали и е мокро и ако е седяла навън .. Иначе, на пръв поглед, изглежда доста добре, желая успех с огледа. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Карах такава тук - в Полша (на един познат). Колата е супер за семеен автомобил. Сега търся и 6-та скорост на акорда като карам, голям майтап. Виж, ако този екземпляр ти харесва и си решил да я купиш, провери в движение дали волана седи хоризонтално или е така, както на снимките на една страна. Може да е имал интервенции по предницата. Прегледай я в твой сервиз и си ти. Просто задължително се увери преди да дадеш пари, че колата е това което е написано.

Успех!

Колега, ти като си карал такава, помниш ли на 6 та с какви обороти и с каква скорост се е движела ? Примерно, при 120 да кажем, колко показва оборотомера, че нещо в карс дата цифрите ми се видят доста съмнителни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 120 км/ч на 6-та, оборотите са 2900 - FR-V 2.0, 2004 г.

Редактирано от roje
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ашколсун, най-после разумна предавка :). Съжалявам, че разводнявам леко темата на колегата, но и за него ще е полезно това, което ще прочете. Та следващия ми въпрос към roje, който бе така добър да отговори, много се вълнувам как е колата като шум на магистрала, предвид ниските обороти при 120 км/ч ; предполагам, че не е такава фуражомелка, като другите модели. Намираш ли я по скоро тиха и комфортна за дълъг път или си е шумничка? (това най важи за магистрала, ако ти надува главата от София до Пловдив, спираме да коментираме).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тиха е колега, за това и все гледам, като съм на 5та, защото ми е по-шумно в акорда. И да няма 3к обороти. Тук се кара с около 130, това е лимита на магистралата. Разбирай минимална, като няма полиция, за това и оборотите са до 3к. Акорда, при 140 е в границата до 4к обороти. Не че е много шумно, но сравнено 5-та и 6-та скорост, голяма работа е.

 

Колегата да каже, гледал ли е колата?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това много наклони везните и доста измести центъра на внимание от акорд към ФРВ, ама нали съм капризен лесно няма да си намеря "моята" кола :) Тази от обявата на колегата е много лачена, може би е една от малкото която си струва да се огледа на място, и само защото все още не търся сериозно не съм ходил да я видя :) Ама тои ако се мота ще изгори, ще му я вземат под носа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се отказвай от Акорд-а и пробвай автоматик 2.4. С 5 скорости е, но са по-дълги. На 2000об/мин се движи с 97-8км/ч. При 120 е с около 2500. Нагоре почва да се чува въздушния поток (и зимните гуми). Иначе мотора се чува над 4000об/мин.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Иначе мотора се чува над 4000об/мин.

Това важи за всички K, L(i-vtec) u R двигатели ;)

K20 e направо приказка сравнен с В20. Паркинг пред един голям магазин. Паля К20-ката и в този момент виждам един приятел. Говорим си 5-6 минути и той се подпира на отворената ми врата - "Ма на т'ва двигателя работел!" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегите, аз карам акорд 2.4 автомат. Това е първата кола, с която при 140 и 2900 оборота чуваш само вятъра. При 160 е на около 3200 или 3300 оборота и също не се чува двигателя, чак при около 200 взима да се обажда, че е под капака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто тогава надвиква въздушната струя. Относно тишината, старият ми Aкорд-6 и неговият F20B6 слагаха в джоба си 7-макът и неговия К24А3. Няколко пъти съм посягал да въртя стартера при работещ мотор и си изработих навик винаги да поглеждам оборотомера. Никакъв звук (при затворен капак) или вибрацийка по волан, под, седалка. Но да не разводняваме темата на колегата -че да не се откаже от буслето.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може колеги, ограничението е до 2000сс и до 160 коня, инак избора щеше да е много лесен ако и 2,4 влизаше в класацията, но предпочитам пред това да плащам 450 лева данък, да не плащам никъкъв такъв, затова само К20 е в окото на обектива ;) Моята Краси на място също не се чува, ама стигне ли 3000 об..... жална ти майка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съболезнования за данъка. Моят е с 200лв по-малко. Иначе и двулитровия мотор си носи Акорда, просто го понася по-бавно, но ако си спокоен и не гониш секундите, пак ще ти е тихо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата беше доста зле. Само където се разходих до Пловдив.

Купих друга от София. Много ми хареса и май съм попаднал на такава, която километрите са й реални. В сервизната книжка пишеше, че последното обслужване е било на 125000 километра. Закарах я вчера да сменя масло, дискове и накладки. На филтъра в купето и въздушния с флумастер беше изписан същия километраж, като в сервизната книжка. Сега е на 147000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...