Jump to content
bobb2003

Акорд 7 2004г. не работи дисплеят на навигацията/радио

Recommended Posts

Здравейте колата е внос от Италия,с голямата навигация, 2004г. Още не съм я регистрирал и се появи този проблем :) Значи като запаля ми светка навигацията и избора на език и км/мили,след което угасва и край.Чува се,че радиото работи ,свири музиката ,но няма никакво инфо на дисплея(угасва),както и на малкия дисплей горе.Нито мога да управлявам радио,нито климатроник.... изобщо неприятна работа.Възможно е и аз да не разбирам,досега не съм карал Хонда,но ми се струва,че това е не както трябва .

Моля за съвет или препоръки за някой разбиращ в София ,за да мога да оправя този проблем(възможно е и аз да не разбирам нещо).

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диск в навигацията имаш ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам оригиналният диск,който е в жабката,но пробвах и с него и резултатът беше същия. Трябва да е вътре ли ?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кондензатор/и най-вероятно. Знам че се ремонтира, но е скъпо.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам,че ги има 2ра ръка,но трябва първо да разбера какъв е проблемът и тогава ще търся.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако ще взимаш втора ръка, имай в предвид, че навигациите за дизел и за бензин са различни.

Редактирано от Tokio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,това е важно инфо наистина. Надявам се някой по-запознат да ме насочи първо към някой специалист като начало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bobb, диска трябва винаги да е вътре, винаги!

 

Всеки път ли иска да му избираш език? :|

Като вкараш диска прочита ли го?

 

И все пак да знаеш, че за тази система(2003-2005г.) няма карти за България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път ми иска език и мерни единици,да :) Като вкарам диска не видях разлика честно казано... Като слушам радио и натискам тъчскрийна не виждам нещо да става,но пък като сменям от бутона AM/FM например ги превключва.... Грешки няма записани в ECUto.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Възможно е двд-то да има проблем с четеца и така да не може да се стартира нормално. 

За нормално първоначално стартиране (примерно след откачван акумулатор),  трябва да се направят тези елементарни настройки, да си вземе софтуер от диска, както и да направи локализация впосредством сателити. Затова при първоначално пускане на системата, колата трябва да е на открито и отдалечена от високи сгради. Процедурата може да трае 5-10 мин и затова препоръчват да се прави при запален двигател.

 

Всичко това, няма как да се постигне при липсата на диск или неработещо двд.

 

Сетих се и това, че ако има проблем с диска и неговото прочитане, то трябва да изпише нещо...

 

Диска с картата го поставяш долу в двд-то, нали? 

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

T.e. за да работи управлението на радио,климатроник и т.н. трябва да зареди DVDто ? ОК,ще пробвам да изчакам зареждането му,изписа ми го това за 10те минути след избора на език и след това изгасва монитора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аха, значи тръгва да го чете, но не стига до край... Искай да ти почистят двд четеца, но го направи в сервиз.

 

Хората в телевизионните сервизи знаят как се чисти това...

 

Не използвай никакви почистващи дискове!

 

 

 

Какъв диск слагаш, версия и година? В добро здраве ли е диска, надрасквания?

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Този проблем съм го срещал в 2 форума, английският и американският.

Ако проблема е точно така, както го описваш, то това е кондензатор/и.

Проблема е описан по следният начин - тъч скрийна работи на контакт, но след запалване екрана стои черен, радиото/цд свирят.

Хората са пробвали с други дискове, с чистене, и накрая са ги изпратили на сервиз, който е специализиран във фина електроника - един такъв специалист ще разбере много бързо къде е проблема и ще ти каже цена - където са им решили проблема, който е бил в кондензатори, които били скъпи.

В началото преди да спре изобщо да работи дисплейя, ако веднага е запалена колата, без да се стои на контакт, е работело известно време, но в последния стадий е престанало изобщо да работи.

Лещата така и така е добре да се изчисти, понеже едва ли някога е чистена, но няма да ти оправи проблема.

Най-вероятно ти иска всеки път език и мерна единица, понеже не е свален рома от диска в паметта на самият ДВД-Ром. Имаш опция от скритото меню Download, но не помня точно коя опция беше. Без диска не може да влезеш в скритото меню. Вътре обаче има готини неща, ако се разровиш.

Аз моят диск съм го извадил, и го ползвам само когато трябва да сменя времето, така Рома не върти безброй пъти, докато го прочете. Съветвам те да си извадиш диска, и да го вкарваш когато колата е добре заграля, това означава че и Ром-а се е затоплил, защото докато е студен няма да ти прочете диска, само ще ти върти напразно.

Дискът трябва да е оригинален, надраскан до безобразие оригинален диск ми го е разчитал Ром-а от 6-7-8-я път, но го разчита, докато пиратски и след 20-я път не ми го е разчитал - има колеги, на които им го разчитал, не знам каква е зависимостта.

Може и да си потърсиш нов, ако ремонта е много скъп, но пък веднъж отремонтиран и работещ, ще ти изкара най-вероятно доста повече от друг втора ръка.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И без диск трябва да можеш да управляваш климатроника и радиото. Като натиснеш АС бутона на големия дисплей се появяват опциите за климатроника. Аналогично и за радиото. Ако така не става може би имаш и друг проблем, а не просто неразчитане на диска.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен няма логика да зарежда диска всеки път,за да работят радио и климатроник,но все пак досега не съм имал подобна кола и не мога да кажа :)

Явно ще се сваля целият модул и ще се чисти и прегледа за кондензатори пък да видим... Аз избягах от ВАГ групата поради подобни проблеми,но явно вече и японските страдат от електроника :|

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пази боже... да сравняваш електрониката на ВАГ с който и да е японец, това е грях божии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега bobb описания от теб проблем го имах и аз, но моята нави се прецака при сервизиране на динамото. Светваше и гаснеше когато реши, без да има точна последователност. С няколко думи смених всичко преди да намеря проблема Двд-то беше са скапало, а от него навигацията не светваше нормално.. Бутоните по самата конзола на навито работеха, без дисплея да свети (големия) - ето моят съвет, който няма да ти струва кой знае какво. Намери си двд от работеща навигация (с диска). Разглоби си конзолата и като дойде куриера само закачи буксите да тестваш - отнема 5 Мин всичко. Мисля че това е решението на драмата ти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дано си прав,ако е това ще е чудесно :) Под ДВДто имаш предвид това което е долу под капачето ,нали ?

Впрочем дискът с навигацията не се ли слага в горния отвор под монитора?

Редактирано от bobb2003

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, диска за навито се слага в долния DVD-ROM, той дори реално е повече от четящо устройство. Под дисплея е само за аудио дискове 6бр. Колегата те съветва DVD-ROMа да тестваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес опитах да вкарам диска в двд-рома,но не искаше да влезе,възможно е и да има някой друг вътре.Понеже съм решил да решавам проблема възможно най-бързо,свалих навигацията и двд-то и ще ги нося на майстор. Ако някой има координати на читав такъв,ще съм благодарен да ме насочи,защото аз имам един,но не съм сигурен дали ще ми помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за първи път си опитал да вкараш диска на правилното място????  Браво, а опита ли се да извадиш евентуално другия диск отвътре?

 

Може да се наложи да закараш и оставиш колата при техника, а не само устройствата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има диск, майстора ще го извади като разглоби механизма с лещата. Поомазали са се нещата.

Кажи после какво е станало, може и да е станал някой филм в кранйна сметка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах разбира се да извадя този вътре ако изобщо има такъв,но не става. Явно наистина проблемът ще е по-сериозен,нали затова жабарът е продал колата предполагам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от автокъща е абсолютно възможно. Много ме съмнява да се счупен механизма за изкараване. Когато пуснеш на контакт, чува ли се от ДВД-Ром-а шум като на въртене на диск или не? Ако не се чува, значи няма диск, а ако има счупен диск то ще се чуе веднага.

Не знам каква е причината за тези студено спойки и кондензатори в електрониката на тези Акорди, но аз имах в малкия дисплей такава спойка, както и в главния ключ за управление на фаровете, надявам се повече да не се случва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята, която е без навигация, като задържиш бутона за смяна на AUX за 5сек. изгасва подсветката, като задържиш до 10сек. изгасва целия дисплей. Четох, че второ е с цел сервизиране и отстраняване на проблеми. Нямам представа дали на навигацията има такъв бутон и дали работи така. Секундите може да са 10 за подсветка и 20 за целия дисплей. Пробвай, може да стане. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес носих ДВДто при познат техник,извадихме блокираният диск вътре(някакъв записван пиратски в Италия),обаче явно има някакъв проблем в механиката защото щрака нещо.Човекът ми каза,че трябва да си изгуби много време да го разглобява и ме посъветва първо да пробвам някой читав да видим дали проблема е в него.После без диск вече закачих всичко по колата и на контакт ДВДто върти ,но не мога да вкарам оригиналния диск и ми изписа " DVD is reading an error "....

Сега явно ще трябва да намеря работещо както ме посъветва колегата Mladen,за да отпадне това съмнение.Ако някой случайно има подобно свалено,нека пише да пробваме поне дали ще тръгне,за което ще се реванширам разбира се :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много време ! механиката се разглобява за 30мин до 1 час !Щом като изписва двд ерор трябва да имаш достъп до другите функции ,като климатроника и радиото . И как без диск двд то върти !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами върти,защото не се връща в изходно положение механиката и не може да се вкара диск .Явно се лъже,че има зареден диск,нямам идея.

Това,че трябва да имам достъп до другите функции го мислех и аз,но ми казаха ,че след сваляне на акумулатора не можело да стане без да зареди първоначалните  настройки от диска... както казах нямам опит с Хонда до момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко е наред и просто не ти чете диска, трябва да имаш достъп до другите функции, без значение дали си свалял акумулатора или не. След сваляне на акумулатора и повторно закачане, другите функции си работят и няма никакви първоначални настройки от диска. Единствено след разкачане на акумулатора и като дадеш на контакт часовника започва от 01.00 часа, това бладарeние на crown_bg го използвах за да си сверя часовника, че и при мене диска не тръгва и ваече въобще не го слагам в двд то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е така,това е лоша новина за мен,освен с ДВД-рома явно имам проблем и с горния модул :| Нищо,борбата продължава ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горния модул, при мене ти светваше ту изгасяше. Свалиха го и презапоиха всички крачета,вече две години нямам проблем. Освен това задържайки за няколко секунди натиснато копчето CD/AUX се изключва горното дисплейче /при вкл. радио/. Включването му е по същия начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблемът вече е решен надявам се - по съвет на колегата Младен Младенов (за което много му благодаря :)) намерих DVD от морга,което се оказа работещо да не повярва човек... Отначало даваше грешка,но почистихме оптиката и всичко си тръгна :punk:  Горният диспей също нямаше никакви цифри по него,светеше само червената подсветка,презапоихме му пиновете,но се оказа буксата,оправихме и нея и сега всичко работи....

 

Благодаря на всички отзовали се,сега наред е кормилната рейка,та ако някой знае читав майстор в СФ моля да даде координати на ЛС,че тук четох 10 теми и не намерих нищо конкретно :)

Редактирано от bobb2003

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че успях да помогна колега. По мой съвет - диска на навито не го пипай, оставяй го вътре в ром-а.. И аз се вкарах във филма отначало че ще се износва оптиката и т.н. Карай и се наслаждавай..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...