Jump to content
choro

Ремонт на шофьорския прозорец

Recommended Posts

Здравейте,

 

Стъклото на шофьорската врата почна да се размества като излизаше от единия край, а от другия пропадаше. Един ден едва го затворих. Скоро свалих кората, извадих стъклото и тествах моторчето дали работи. Всичко изглежда ок, така че не съм вадил стъклоповдигача от вратата. Сложих и наместих стъклото и си работи вдигането и свалянето. Обаче стъклото не е добре закрепено за дръжача на стъклоповдигача. Този държач представлява една U шина, в която ляга стъклото. Видях, че има нещо черно вътре в шината, но не съм много сигурен какво е. Търсих доста из интернет и конкретно тази част не намерих. В мерцедес форума намерих една тема за прозорци, където една снимка показва точно същия държач за стъкло. На снимката се вижда, че в шината има някакво гумено уплътнение и вече в него се вкарва стъклото.

Моля запознатите да споделят как точно се монтира стъклото на Сивик 7 ген. По същия начин като на снимката ли е? Ако да, тази гума къде мога да я намеря и тя лепи ли се или просто се слага?

 

036650244.jpg?r=0

 

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей,имах подобен проблем на сивик 4,заводски е лепен със силикон,побългарих въпросния захват като нарязах 2 резбички м4 и с болчета пристегнах прозороце,силикона с който е лепен е такъв като за автостъкла

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При сивик 5-та хеч пак същата драма. Но при мен прозореца няма отвори...ляга в шината и го държи само това черно лепило. Тези болтчета  опират директно в съклото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят прозорец също няма отвори. И на мен ми прилича на силикон това, което е в моята шина. Ама като видях снимката горе с гумата си казах, че някой някога е ремонтирал прозореца. Явно ще трябва да сваля целия стъклоповдигач от вратата, да изчистя стария силикон и да сложа нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам сходен проблем с моя Сивик 2004 г.

Стъклото на лявата предна врата при вдигане излиза от водача/канала от страни на рамката на врата. Проблема се появява и изчезва, като появи ли се стъклото просто засяда. Налага се да го сваля и при вдигане да го вкарам ръчно в канала. Ако не го направя стъклото засяда и няма мърдане нагоре. От съпротивлението дори изкача черната надлъжна пластмасова

лайсна на вратата. Част от прозореца тръгва да излиза извън рамката на вратата, и като го хвана за да го наместя играе-все едно е откачен.

 

Някой намери ли трайно решение на проблема?

 

 

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Аз тогава като пуснах темата в крайна сметка свалих стъклото, изчистих стария силикон по него, сложих нов силикон, монтирах стъклото обратно във водача, затворих го и не го пипах няколко дни. Това свърши работа за около 2 години. Сега отново не се ползва шофьорския прозорец поради същия проблем. Решил съм да я закарам на сервиз да се направи като хората. Ще пиша като има развитие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих отишъл в сервиз на момента, но нямам идея къде в Пловдив. Също не ми работят машинките на централното на задните врати, и искам да съчетая в един сервиз решаването на двата проблема. Ако има някой колега от Пловдив, който да помогне поне с централното ще съм благодарен.

 

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,машинките можеш да си ги смениш и сам,лесно е. Аз лично си поръчах от алиекспрес и съм много доволен. 14 лева струва едната машинка,докато тук се продават за по 40-50. Ако имаш интерес,пиши ми на лично

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен за предна врата ми взеха 35лв с новата машинка + труда, сега и другата се прецака, ама мисля да се пробвам сам, ще разглобя да видя тоя как я е направил, мисля, че слагат някакви универсални китайски за по 5лв?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, 

аз моята машинка си я купих от тук https://www.avtosklad.bg/%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-honda-civic-hatchback-2004-1-2005-9-%D1%88%D0%BE%D1%84%D1%8C%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0

Минах и през китайските "универсални" за 5 лв., но изкара може би година. Разглобяването не е сложно, просто трябва да се внимава.

Редактирано от icko_stanev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, оправих си стъклото сам. С леко наместване в основата, нивелиране и затягане, за сега проблема изчезна.
Тези машинки от посоченият сайт също са вариант, особено, ако мога да си ги взема директно от продавача в Пловдив.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече на три врати имам от тези евтините китайски машинки за централно. Първата ми я сложиха на шофьорската врата едни алармаджии преди 9 години. Следващите две сам съм ги поставял - никаква философия. Надеждни са според мен. Преди да си купиш трябва да провериш твоите дали са със 2 или 4 кабела. Между 5 и 6 лева е една такава китайска в "Конрад".

При проблеми със стъклата и невъзможност да се справиш сам - там където сменят автостъкла са наясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам проблем с прозореца на дясната врата (двуврата 1,7 дизел). Не иска да работи. Предполагам машинката е развалена. Някой сменявал ли е такава, къде може да се закупи? Какво трябва да търся като сваля кората? Има ли нещо общо с централното заключване тази машинка, защото докато работеше  още прозореца, от време на време дясната врата не се заклюваше, но сега си работи централно, а прозореца не. Моля за линк на въпросната машинка или снимка. Благодаря предварително.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...