Jump to content
rasbiva4a

Покупка на Accord 8

Recommended Posts

"Веднъж качиш ли се на дизел, няма да помислиш за бензин". И пак има изключения ;) Veseliq мина от дизел на Бензин автомат. Той не мисли да слага газова,но пак върти доста километри. 

Накрая всеки сам решава за себе си. Турбо, съединител, ЕГР, ДПФ. Все хубави неща по дизела и все скъпи ремонти, ако се прецака нещо по тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият дизел на Хонда прави проблеми на около 200-250к км.От N22A2 и нагоре тези проблеми са отстранени.Моят мотор е на 220к км и работи като часовник.До сега съм бил любител на бензиновите мотори на Хонда и мога да кажа,че съм сменил доста от тях,но реших да мина на дизел.Не съжалявам,поне до момента :zen: .Имам и силно напомпен К20А2 и мога да твърдя,че е страшно железен мотор,който няма никакви,ама никакви дертове.Всеки сам решава за себе си.Тук никой няма да сбърка,не забравяйте,че това е Хонда :cool:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И бензинови коли стигат с един резервоар до Виена :))),те са само 1000км.Аз също харесвам разнообразието при автомобилите и моя опит показа,че дизела е литър,литър и малко по-икономичен при моя стил на шофиране.Аз лично с бензинов автомобил се чувствам пъти по спокоен.Колата с кожата от началото на темата е доста прилична,жалко че не съм Ви прочел темата по рано,бях сравнително близо до нея и можеше да я погледна.Двигателя е супер икономичен за бензинов такъв,единствено на мен не ми допада,че е муден.Като свикнете е чудесно икономично возило:))).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взема и аз да се включа в темата - така и така е поспамено :)

И аз идвам от бензинови коли на дизел - Акорд-а ми е първият дизелов автомобил, който притежавам. Карал съм на дизел преди 1-2 баничарки само без да бъда впечатлен..

Това, че не се намирали запазени дизелови коли не е вярно. Всичко е до търпение и късмет малко разбира се.. И това колко км пише, че е минала колата трябва да спре да ви бъде движеща сила при купуването.

Много по-важни са как изглежда интериора за тези километри, как е поддържана колата - консумативи, ремонти за това време.

А усещане за ускорение и факта, че не ме интересува дали карам със 160 или 120, за да не ми скочи разхода до небесата си е голям плюс

Аз също ако имам възможност не бих се върнал на бензинова кола..Veseliq не зная какви са му били подбудите да смени дизела с К24...той самия писа, че даже стария му Акорд (вдигнат до 180коня де) му се струва по-пъргав от 8цата..

 

Също ми е интересно да разбера кои са тези бензинови коли от същия клас/кг и близки години на производство, които правят 1000км с един резервоар :)

 

Но все пак всички сме свободни да избираме каквото желаем :)
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно не виждам смисъл в това, което се коментира. Едно и също, вече коментирано с други думи, множество пъти. Не може всеки един да го огрее късмета, и да попадне на супер кола, не може на всеки един да му се чака да изкочи този автомобил, който си мисли че е супер запазен и видиш ли ударил кьоравото. Ако имаше толкова огромна разлика, в крайна сметка щяха ли да се проектират, разработват и продават бензинови автомобили...тук няма грешен избор, има угризение на съвестта. Купуваш, ако си уцелил се разминаваш с малки ремонти, ако не с по-големи ремонти, в крайна сметка нали си купувате/ме автомобилите с цел да ги карате/ме и поддържате/ме, а не сменяте/ме след 1-2г., може и да съм в грешка...аз лично съм закупил автомобила си с цел да го карам и набивам пари да стане, това което очаквам и искам, а колко е възможно и кога, времето показва, а също и колко е сполучливо. Колкото хора има на земята, толкова и мнения, и желания...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така стана обща тема....да питам и аз..... за марката FEBEST някакви наблюдения? Става дума за мътрешни карета.

 

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така... Аз пък да попитам каква шарена сол ще ми препоръчате? По-добре миродия или сминдух?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено мерудия!

 

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...