Jump to content

Класация


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 7.08.2025 in Мнения

  1. 2 точки
    Ми и той си тропа, ако се е скъсала гумата около втулката. Гледай около гайката, дали гумата е зацепена. Ако е, за да си сигурен че отам е проблема, вземи един ключ/лула, и опитай да натегнеш леко гайката на макферсона. Гледай дали гайката се върти леко - ако се върти или превърти значи е скъсано и си за тампон. Ако усетиш съпротивление, (не напъвй много силно), значи че гумата не е скъсана около втулката. Някои колеги, лекуваха тропането като изпилваха металната втулка, ама дали са постигнали ефект...? Ако си за тампони, вземи оригинални (запомни има ляв и десен), даже тук във форума продават оригинални на добра цена.
  2. 1 точка
    Колега, има аксиално и радиално центроване. Лягането на джантата върху диска го центрова аксиално. Шпилките на главината не минават толкова плътно през дупките на диска за да го наместят без радиално биене, колкото и да стягаш гайките после на джантата. Явно може и така да се кара, ама е нередно, това ми беше акцента.
  3. 1 точка
    От доста време се каня и след смяната на преден десен габарит, най-сетне реших да заведа Леджо на "пластичен авто хирург". През годините разни майстори са си оставили лактите връз предните калници, подпирайки се и мислейки: - Ся ко прАим? А калниците са алуминиеви, та мастера каза: - При стоманените, ламарината "има памет" и само трябва да и припомниш как е била с PDR изтегляне. Алуминият се разтяга и не се връща, та ще трябва да го бутам отдолу. Разтапицира пластмасовите кори до тях и с докторските си инструменти ги върна в заводски вид. VID_20250801_195059.mp4 VID_20250807_075535.mp4 VID_20250807_075502.mp4 Под небето не си личеше, обаче в гаража, с тоз висящ таван на ламели, напАо къса нерви. И 2-та бяха така: Messenger_creation_9ED3D4AA-64E2-47A7-8986-22274E2691FA.mp4
  4. 1 точка
    Проблема е решен.Сам не можах да се оправя Извиках ключар свали целия механизъм взе го и след 2ч се върна с работещ такъв монтира го обртно и всичко е ок.Каза че ключа е много износен изтънял и може от това да се е получило.Така че както казват козата сака пръч
  5. 1 точка
    Емии, обсъдихме другите марки иии ...
  6. 1 точка
  7. 1 точка
    Именно заради това клатене. Високото седене те лашка в седалката странично. Високият център на тежестта не ми допада и влияе зле на хандлинга, дори колата да е нова, или поне окачването да е в ред. Обратната връзка с пътя е размазана, или почти липсва, което на някого може и да допада, но за мен е необходима за удоволствието от шофирането информативност. Високото челно съпротивление при нормална извънградска скорост, а да не говорим за магистрална, или свръх нея. Не че карам бързо, но ниско долу е по-тихо. Да пътят е по-близо, но и джанти/гуми са по-малки, а и никой не влага много пари в добра шумоизолация на среден клас СУВ-ове. Качването ми е неудобно, както и слизането, а също и позата на седене - предпочитам краката ми да са напред, а не надолу, но това е въпрос на усещане за ергономията и не е въпрос на конструкция и тапицерия на седалката, а позицията и в купето, и спрямо пода и таблото/волана. Влошена габаритна видимост и свръх размерите (макар с по-добър вътрешен обем), също не ми допадат, но пък в движение напред се вижда по-далеч. Това са принципни положения спрямо типът автомобил и всеки си решава какви са му приоритетите. Няма кофти кола - има неподходяща за потребностите, а иначе винаги има компромиси - приемливи, или не - "всеки сам си преценя".
  8. 1 точка
    Детето изрази мнение. Днес капарирах Хондата.
  9. 0 точки
    Каква марка сложи като помпа и колко хил км е.
This leaderboard is set to Sofia/GMT+03:00


×
×
  • Създай нов...