Jump to content
Red Line

Civic дали да премахна катализатора

Recommended Posts

Колеги , преди 6 месеца си купих сивик на 206000км като стъпя на магистралата осештам че двигателя се тормози приятелите ми казаха че може да е от катализатор и от филтрите но реших да ви попитам и вас

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може да е.Аз съм с 6 генерация сивик и след като махнах катализатора колата се поотпуши.Така че махай го и това е.После си го продай и ти излиза за тънки кинти цялата далавера.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за помоща

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от това да е, ама може и да не е. Отиди в сервиз в който имат газ анализатор, даваш 5 лв. и ще ти кажат какво ти е състоянието на катализатора. На око не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво ще е да уточниш какъв е тоя сивик и коя година, защото ако имаш сонда след катализатора ще ти светне чека примерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма опастност да ти светне чека. Колата определено не е с Евро 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато работи катализатора от ауспуха смърди на нещо гадно, миризмата е специфична но най добре си е да я закараш на сервиз да ти кажат дали е за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато работи катализатора от ауспуха смърди на нещо гадно, миризмата е специфична но най добре си е да я закараш на сервиз да ти кажат дали е за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз се колебая дали да махна катализтора, все пак колата е 17 годишна, върви си много добре, ама ще съм балгодарен за повече отзиви от колеги извършили тази процедура. Извинявам се ако изменям малко темата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до 100коня кола с катализатор данък -50% :) сами си избирате колко ще ви излезе катализатора :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е регистриране като кола с катализатор, това и за цял живот никой не ляга под колата да проверява дали го има. Най често годишните технически прегледи са пародия, разбира се не на всякъде но доста често.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги , преди 6 месеца си купих сивик на 206000км като стъпя на магистралата осештам че двигателя се тормози приятелите ми казаха че може да е от катализатор и от филтрите но реших да ви попитам и вас

Няма какво да се чудиш направо отиваи и го махай хем малко колата ще се по отпуши на ръчка хем някой лев ще изскараш :unsure: Редактирано от em1l

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на тая дилема. 140 хил. км. сивик модел 2000 година, не знам дали има евро 3, ще трябва да проверя. На магистралата се задушава нещо. :unsure: Кажете някъде, където да отида и да ми кажат дали е за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

125 коня , не ги мисля данъците

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моят катализатор е доста изгнил отвън, и като изстива пука по един характерен начин, та и аз се зачудих дали да не го махна, английски сивик 96-а е хондичката.казвате, че ще стане по-пъргава, но на разхода това как ли ще се отрази? в момента разхода ми е завишен според мен, макар че за разход колкото шофьори, толкова мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че пука като изстива не значи, че е непременно от катализатора. "Пука" нещо от колекторите до ауспуха, но не е задължително да е непременно той. Просто признаците са други.За 125 конски сили определено не се признава наличието на катализатор, но ако се окаже здрав, което е напълно възможно (дори предвид годините) може да си го съхраниш заради евентуални затягащи се мерки, което сигурно не е добра идея :rolleyes: или просто да го продадеш за сметка на някакви моментни нужди по колата. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип си прав, но като го гледам колко е ръждясал, в сравнение с всичко останало, най-вероятно от него пука. а ауспуха заедно с тръбата до него съм сменил и със сигурност не пука от него. това, което ме притеснява е, че ми се струва че не ускорява достатъчно по субективна моя преценка като за 114-те си конски сили, и разхода е завишен, въпреки взетите мерки - смяна на свещи, ламбда сонда и реглаж на клапаните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах този проблем до вчера, 1 година се чудих дали да го махам, но след като издъхнах след една Корса да поддържам 110км/ч!!! на извънградски път, просто спрях да се чудя. На магистрала поддържах 120-130 на 5та, на 4та може и повече но си е тормоз, извънградско 90-110, повече не можеше без наклон или гърч. Катализатора го отвориха и го направиха като резонатор(една тръба вътре надупчена- може и да лъжа :) ), моята пита се беше счупила и дрънчеше, казаха че напълнила и средното гърне, смениха го и него. За тест на изхода на Варна по лек баир нагоре ми хареса как върви със 140 без да се тормози- на 4та де... можеше и повече, но бях до отбивката, а на входа със 160 си карах, но там си е по надолнище. трябваше да пробвам на 5та как набира след 120, но друг път.От към шум бих казал, че е поне толкова безшумен вариант това, което ми направиха, те така и ми го рекламираха в сервиза. И на градско ми харесва повече вървежа- доволен съм.@мишо - ако решиш да го махаш наистина го запази, нищо не се знае. и аз имах такава идея... ама само толкова :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е минават ли се тестовете на газанализатор, когато си без катализатор? Някой пробвал ли е специално с хондов двигател?Сега са нагласили едни чудесии в нови закони - как ще записват ГТП-тата с камери, ще праскат глоби на пунктовете и т.н. Може и търговията с картончета и стикери за преглед да позамре? Какво ще правят тогава хората без катализатор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минава се но газовете не са в норма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хора, всички знаем каква е ролята на катализатора, защо аджеба трябва да дишаме вредни емисии само заради някакви си 10 km/h отгоре !!???!??!??? :D:lol::)

Редактирано от Lubo_90

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да попитам аз - може ли да се купи от някъде нов такъв катализатор, ако да от къде (и ориентировачно колко струва) и има ли някакви марки, модели и т.н.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти струва около 70 паунда без транспорт до България.До колкото видях в ebay.co.uk, колегите които са с катализатор директно на изпускателния колектор ще трябва да платят доста повече (около 240 паунда без транспорт до БГ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, при мен катализатор и колектор са едно и с транспорта до БГ излиза около 700лв...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм 100% сигурен, но при мен мисля, че не бяха на едно. Това еднакво ли е за всички модификации? Виждам, че твоята англичанка е след фейслифта, а моята е преди (MB1).Иначе по темата за изтърбушването, тук има полезна информация: http://forums.hondabg.com/index.php?showto...31243&st=15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със сивик 6та генерация и като сменях изпусквателните тръби видях Че и моят катализатор е в едно с тях и не знам дори и да искам как ще го махна ако някой има идея да каже. Видях че някой по горе е писал че кара 6та и го е махнал :D аз съм с 1,5 втек 114 коня ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@rendz - добре де, но ако катализатора ми е вече издухан и само ми спъва колата, каква полза от него че да го пазя?То при това положение едва ли и намалява вредните емисии. Аз не искам да го махам просто така, но подозирам, че вече от него само вреда има.Ти запази ли своя като го махна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...