Към съдържанието

- - - - -

Покупка на CR-V 2 бензин
на какво да обърна внимание

cr v 2 бензин газ покупка

• Не можете да пишете в тази тема
15 отговора на тази тема

#1 Sami

Sami

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:
  • Място:Силистра

Публикувано 19 април 2017 - 16:35

Здравейте. Предстои ми покупка на бензиново CR-V 2 ра генерация. Имам доста въпроси, ако ми отговорите, ще съм ви благодарен от сърце.
1- Как да проверя задните гуми при нужда дали се задействат (нали 4 по 4 все пак)?
2- Ако я закупя с газова уредба, губя или печеля? Четох,че шансът да е с износена глава е голям.
3. По какво може да се разбере, че колата е имала (нямала) газова? Все пак може да са я свалили уредбата и да ми набутат кола, която е била карана на газ.
Гледах четири CR V та, от които 3 те нямаха чек лампи за двигателя. Би трябвало, като дам на контакт да светне и да угасна чека, нали?
Изобщо всяка информация ще ми е от огромна полза.
Благодаря Ви предварително.

Този пост е редактиран от vesivanova: 20 април 2017 - 18:25

• 0

#2 Restless

Restless

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1853 Мнения:
  • Кара:EG8, вече и RD8 :)
  • Място:Sofia, BG

Публикувано 20 април 2017 - 07:33

1 - Рязко потегляне (ама все пак да е загряла колата), на запрашено. Трябва по някакъв начин да предизвикаш забуксуване на предните колела.
2 - Проблемът с износването, май важе (?) до фейслифта и е свързан с ползване на гъсто масло или да не е сменяно навреме. Вероятно е, ако няма газова, да е карана по-малко километри...
Печелиш, че знаеш каква е газовата и къде да я обслужваш. Губиш пари. :)

Чек лампата може просто да е изгоряла? (най-вероятно)
Или свалена - ако има някакви грешки да свети постоянно - намери един ЕЛМ327 адаптер и задължително провери колите дали имат грешки и какви - а най-добре закарай в сервиз за цялостна проверка колата, която ти изглежда ок
  • 0
LPG: Публикувано изображение

Защо в Хонда форума не мога да търся думичките:
CR-V, HR-V,FR-V ?

#3 DOXATA

DOXATA

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 328 Мнения:
  • Кара:CR-V 99г. 147к.с. Civic 97г. 90к.с
  • Място:София

Публикувано 20 април 2017 - 11:34

Без чек лампа няма смисъл да продължаваш огледа, според мен.
На моята 1-ва ген. пък, лампите за SRS-а и ABS-а бяха вързани с тази на маслото, защото и двете системи не работеха, така че внимавай!
Лампите трябва да гаснат една след друга, а не едновременно, поне при мен е така след отстраняване на всички простотии, сътворени от някои дебил.
П.п. Аз съм с първа генерация, при втора мисля, че е същото.
Успех.
  • 0

#4 dindin

dindin

СнегоХондка

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1536 Мнения:
  • Кара:конджул
  • Място:Свиленград, Харманли, София

Публикувано 20 април 2017 - 13:26

ЕЛМ-ът ще покаже дръжки, ако ти светят ABS и SRS лампите.

1. Може на мокра трева, кал, чакъл. Някой трябва да гледа де . :) Ако тестваш фейслифт, може да ти премига VSA-то.
2. Ако я купиш с газова уредба си 50/50. Какво ще рече износена глава?
3. Ако е имала газова и е свалена, ще има разпробиване на смукателния колектор, дупки за закрепяне на редуктор и др. компоненти, водните маркучи ще са снаждани, там, където трябва да са цели и др. :)
Кой търговец ще се занимава да сваля ГИ от кола от Италия не мога да си представя, честно ...

Не се филмирай, трябва тест драйв и преглед на подемник за общо състояние.
Светва като коледна елха на контакт, после остават индикаторите за акумулатора и маслото (и за колана, ако не си го мушнал естествено), ако не се лъжа, трябва да видя довечера.
  • 0

CRV II 2005 face/ RD8 / K20A4 / 5MT
ROMANO A.I.S. OBDII LPG

#5 tany66

tany66

Новак

• Член
  • Pip
  • 11 Мнения:
  • Място:Sofia

Публикувано 20 април 2017 - 19:48

11.jpg
122.jpg
Ето как е при мен (не знам колко е меродавно).
  • 0

#6 dindin

dindin

СнегоХондка

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1536 Мнения:

Публикувано 20 април 2017 - 20:49

Имаш дръпната ръчна. :)
  • 0

ROMANO A.I.S. OBDII LPG

#7 mimors

mimors

Новак

• Член
  • Pip
  • 40 Мнения:
  • Кара:CR-V 2.2 i-CTDI (2008); VW Golf V 2.0TDI(2005); Peugeot 206 1.4 HDI (2005); Daihatsu Terios 1.3i (2004); VW Golf II 1.6 GTD (1987)
  • Място:RUSE

Публикувано 21 април 2017 - 08:00

Имаш дръпната ръчна :)

Да бе. верно...
  • 0

#8 achore1

achore1

Новак

• Член
  • Pip
  • 26 Мнения:
  • Кара:Honda 2006 Cr-v N22A2 i-ctdi
  • Място:Kozloduy

Публикувано 21 април 2017 - 10:34

Задното се пробва лесно на място, но ще ти трябват два крика. Трябва да вдигнеш колата от едната страна, така че да се отлепят едновремено предно и задно колело. Без да е дръпната ръчната. Като я вдигнеш, палиш и включваш на скорост. Трябва освен предното да се върти и задното колело.

• 0

#9 dindin

dindin

СнегоХондка

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1536 Мнения:

Публикувано 21 април 2017 - 15:26

На контакт:

https://photos.googl...zLQ8nLqRhE5oyuE

След като изгаснат:

https://photos.googl...HMfMNYpc7KXjuxY

Лампите почват на 55-та страница:

https://www.google.b...5XvU7cjBNoMh0cA

Преди 2005-та няма VSA.

• 0

ROMANO A.I.S. OBDII LPG

#10 Sami

Sami

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 30 април 2017 - 20:22

Гледах няколко цр в та, едната беше доста ръждясала (окачване, шаси..), купето не. Другата имаше доста теч на масло от двигателя и от раздатъчната кутия (която е отзад, не знам така ли се нарича). Третата най ми допадна, има си пак ръжда, но е в начален стадий, пак по шасито се вижда само. Забелязах обаче, че съединителя е по-твърд от досегашните, които ги гледах и карах. Другото е, че в казанчето, което е свързано с радиатора имаше антифриз. Доколкото знам, това казанче трябва да е празно, а само радиатора да е пълен с охладителна течност, това трябва ли да ме притеснява? Благодаря.
  • 0

#11 dindin

dindin

СнегоХондка

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1536 Мнения:

Публикувано 30 април 2017 - 23:06

В разширителното казанче трябва да има антифриз между MIN и MAX.
Моят педал на съединителя е твърд откакто съм я купил.

Този пост е редактиран от dindin: 30 април 2017 - 23:07

• 0

ROMANO A.I.S. OBDII LPG

#12 Emicha

Emicha

Потребител

• Делегат
  • PipPipPip
  • 1693 Мнения:
  • Кара:CR-V 2.2i-CTDI-N22A2 (2006); CR-V 2.2i-DTEC-N22B3 (2011)
  • Място:Sofia

Публикувано 01 май 2017 - 02:21

Първо, Хондата не е на шаси.
Второ, отзад няма раздатъчна кутия, а диференциал.
Трето, ръждата рано или късно се появява, но колкото по-малко, по-добре.
Четвърто, Дани ти е отговорил за другите неща.
  • 0
Колкото повече опознавам хората, толкова повече заобичвам животните!

#13 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2439 Мнения:
  • Кара:у лЕво
  • Място:Willand UK / Момин Проход Сф-О

Публикувано 01 май 2017 - 09:12

Ръждата по окачването не е чак толкова опасна.
Не знам на кое викаш шаси (както каза Емича, няма такова), но предполагам имаш предвид предната и задната subframe, още известни като "мост", или "магаре", на които е хванато окачването. Ако е така, то и за тях важи първото ми изречение.

п.п. Емич, Сами може да има предвид "отзад на двигателя", понеже раздатъчната кутия е отзад, но не на двг а на предния диференциал.

п.п.п. Не съм казАл (в тази тема), но пак повтарям - CR-V-то, както повечето Хонди, започва да гние на скритите с декоративна пластмаса места - вежди на калниците и праговете. Обикновено ръждата започва от задните вежди и върви напред по праговете.
Другото податливо на ръжда място е тавана над предното стъкло, там където свършват надлъжните канали на покрива. Това по принцип се случва, ако колата е "живяла" на влажно, сенчесто и студено място на брега на морето (в Англия например). Всъщност, това с тавана важи за 1-ва ген., на 2-ра й е още рано. ;)

edit:
Положението с лампите на таблото при мен е същото, като на снимките на tany66. Ako се загледаш в някой автоматик, освен тези лампи светват и лампите "P" u "D". По подразбиране "Р" остава да си свети, а "D" изгасва с останалите чек лампи. Светенето на "D" означава проверка на скоростната кутия. Ако не изгасне преди да си запалил или започне да мига по време на движение, значи имаш проблем с кутията.
  • 1
CR-V ll K20A4 Auto
Civic IX R18Z4 Black Edition
Pajero Pinin GDI ECO Super Select

#14 Sami

Sami

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 01 май 2017 - 13:34

По окачването имах предвид, да. Утре пак ще ходя да гледам други цр-в та и трябва да взема решение накрая. Благодаря ви за отговорите.
На 2 обяви, които утре ще ги гледам, продавачите написали "без нотариално прехвърляне", не знам какво ще рече, някой да има идея?
  • 0

#15 goga

goga

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 276 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2005г. 2.2 i-ctdi ЕХ
  • Място:Шумен

Публикувано 01 май 2017 - 14:29

Значи, че ще ти я дадат с фактура, договор направо на твое име и после ти ще си я регистираш, което означава гражданска, еко такса, номера общо около 500,00лв.
  • 0

#16 Sami

Sami

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 03 май 2017 - 15:35

Здравейте, и аз вече съм горд собственик на цр-в от фейслифта. Вчера го докарах в нас, 190 км. никакви проблеми, даже напълниха резервоара до капачката, даде ми разход маалко над 7л. Сега ми предстои да я обслужа, вие какво двигателни масло ползвате, 5-30 ще и сложа. Поздрави.
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com