Към съдържанието

Civic 5D VIII I-VTEC автоматик - проблем I-SHIFT

• Не можете да пишете в тази тема
27 отговора на тази тема

#1 toni_nikolov

toni_nikolov

Новак

• Новак
  • Pip
  • 8 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 5D VIII 1.8 I_VTEC Executive
  • Място:гр. София

Публикувано 30 юни 2015 - 09:07

Здравейте колеги,

От 3 седмици съм собственик на Honda Civic 5D VIII 1.8 I-VTEC Executive с автоматични (полу-автоматични - I-SHIFT) скорости.

Колата е много приятна, в това число всичките й екстри, но има проблем, който не мога да установя от какво се получава.

Първо, когато взех колата, ми направи впечатление, че този автоматик не е като другия, който съм карал. Колата откровено се "замисля", преди да превключи на горна предавка и се получава едно придърпване.

Закарах я в сервиз и помолих да ми сменят маслото в скоростната кутия. Те го направиха, но също така ми обясниха, че това придърпване и губене на мощност при смяна на предавките е съвсем нормално за подобна "полу-автоматична" скоростна кутия.

От сервиза ми казаха, че колата е в абсолютно изправно състояние и не трябва да обръщам внимание на подобни детайли.

От известно време обаче се появи един нов проблем, който съвсем зачести в последните няколко дни.

Първо, когато колата е загасена и превключа на неутрална, за да запаля и се чува едно удряне в скоростната кутия - сякаш е била зацепена до момента и сега нещо пада.

Второ, след като запаля колата и преключа на задна или на автомат, т.е. "напред", колата започва много да придърпва на ниските обороти, дори да не подавам газ, а да я оставя тя сама да си върви, колата придърпва и сякаш иска да закасне - подобно на "изпускането на съединителя" при колите с ръчни скорости. Въпреки всичко, колата не гасне, но е голяма мъчение защото много "рита" и цялата кола се тресе. Щом оборотите се вдигнат, това не се усеща.

Трето, когато тръгна да спирам - на световар, напривер, и намалявам скоростта рязко - колата започва отново да се тресе и да "рита", точно както при проблема с потеглянето.

Четвърто, често, преди запълване на таблото се изписва грешка "System prufen" (на немски), но тя изчезва веднага след запалването.

Накрая, от време на време, оборотите на колата много играят. Дори на място, оборотите падат и се вдигат.

Можете ли да ме ориентирате от какво се получява този проблем, а също така да ми препоръчате добър сервиз, при който имат опит с Хонда?

В сервиза, който ходя аз, разбират много, но не от конкретна марка, а поправят всякакви автомобили и имам чувството, че подобни по-специфични проблеми, не могат да ги решат.

Чух добри отзиви за сервиз Омбре, който се занимава и с Хонда. В същото време, отзивите от официалните сервизи на Хонда са доста лоши.

Поздрави!

• 0

#2 Dragijev

Dragijev

scouse

• Член
  • PipPipPip
  • 435 Мнения:
  • Място:София

Публикувано 30 юни 2015 - 10:50

Привет, колега. Това което описваш са симптоми на тръгнал съединител на i-shift кутията. При мен положенеието беше абсолютно същото. Придърпване на ниските обороти, замисляне, нежелание да потегли без подаване на повече газ. Ремонтът е около 700лв, на мен ми смениха съединителя точно в Омбре. Тъй като колата я купих с "тръгнал" съединител, след смяната разликата се усети драстично. За грешката при палене - може да е от съединителя, може и от нисък ток на акумулатора да е, това ще ти го кажат на диагностиката. 

Поздрави

• 1

#3 Slayer

Slayer

5 DOORS

• Член
  • PipPipPip
  • 319 Мнения:
  • Кара:Civic MA9 D15Z3
  • Място:Варна / Тетевен

Публикувано 30 юни 2015 - 10:55

Провери имаш ли спирачна течност в казанчето на превключвателя, ако да по всяка вероятност кутията трябва да се преобучи.
След динамично преобучение (в движение , а не статично на място) горепосочените симптоми изчезват.  - става с оригинална диагностика.
Може да има нужда и от ъпдейт на софтуера.

Възможно е и съединителя да е заминал, както казва колегата по-горе, но това е последния вариант. Първо пробвай по-лесните и по-евтини варианти.
Успех

• 1

#4 toni_nikolov

toni_nikolov

Новак

• Новак
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 30 юни 2015 - 13:44

Привет, колега. Това което описваш са симптоми на тръгнал съединител на i-shift кутията. При мен положенеието беше абсолютно същото. Придърпване на ниските обороти, замисляне, нежелание да потегли без подаване на повече газ. Ремонтът е около 700лв, на мен ми смениха съединителя точно в Омбре. Тъй като колата я купих с "тръгнал" съединител, след смяната разликата се усети драстично. За грешката при палене - може да е от съединителя, може и от нисък ток на акумулатора да е, това ще ти го кажат на диагностиката. 

Поздрави

Много ти благодаря, колега! И аз имам подозрения за съединителя.

Имаш ли представа дали има начин да се установи дали съединителя е за смяна, без да се разглабя, защото мисля че трябва да се свали скоростната кутия, за да го сменят?

Идеята ми е, че ако не е от него, може да не си играят майсторите да разглобяват и сглобяват 2 дни.

Провери имаш ли спирачна течност в казанчето на превключвателя, ако да по всяка вероятност кутията трябва да се преобучи.
След динамично преобучение (в движение , а не статично на място) горепосочените симптоми изчезват.  - става с оригинална диагностика.
Може да има нужда и от ъпдейт на софтуера.

Възможно е и съединителя да е заминал, както казва колегата по-горе, но това е последния вариант. Първо пробвай по-лесните и по-евтини варианти.
Успех

Колега, кое е това казанче?

Също така, чувал съм за това обучение. Вече в няколко форума, в това число и не само български прочетох за смяна на софтуер и обучение. Знаеш ли сервиз, в който извършват подобна услуга и имаш ли представа за каква сума?

• 0

#5 Dragijev

Dragijev

scouse

• Член
  • PipPipPip
  • 435 Мнения:

Публикувано 30 юни 2015 - 13:50

Прави се компютърна диагностика. Не помня точно какви бяха стойностите за това ти давам примерни. Между 300 и 700 ако е показанието за съединителя(не знам точно какво се измерва) значи е в норма, ако е над 700, му идва времето. Моята преди да я взема в ЮБИКО ми правиха диагностика и стойността беше 720... и с оглед на поведението на колата, след като я взех я карах 2 седмици и смених съединителя. Ъпдейтнаха ми софтуера и ми  го обучиха на ново след смяната. Мисля, че разпечатката от диагностиката ми е в жабката, ако искаш мога да ти я снимам да видиш за какво говоря.

Този пост е редактиран от Dragijev: 30 юни 2015 - 13:51

• 1

#6 toni_nikolov

toni_nikolov

Новак

• Новак
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 30 юни 2015 - 14:08

Прави се компютърна диагностика. Не помня точно какви бяха стойностите за това ти давам примерни. Между 300 и 700 ако е показанието за съединителя(не знам точно какво се измерва) значи е в норма, ако е над 700, му идва времето. Моята преди да я взема в ЮБИКО ми правиха диагностика и стойността беше 720... и с оглед на поведението на колата, след като я взех я карах 2 седмици и смених съединителя. Ъпдейтнаха ми софтуера и ми  го обучиха на ново след смяната. Мисля, че разпечатката от диагностиката ми е в жабката, ако искаш мога да ти я снимам да видиш за какво говоря.

Не се занимавай! Ще отида в сервиза и там ще знаят какво да измерят и как да го разчетат.

Според теб, направо към Омбре ли да ходя или предо това до Юбико за диагностика, а след това и за обновяване на софтуера?

• 0

#7 Dragijev

Dragijev

scouse

• Член
  • PipPipPip
  • 435 Мнения:

Публикувано 30 юни 2015 - 14:43

Директно при Омбре за всичко Sent from my LG-D855 using Tapatalk
  • 1

#8 toni_nikolov

toni_nikolov

Новак

• Новак
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 30 юни 2015 - 16:06

Благодаря ти!

• 0

#9 Dragijev

Dragijev

scouse

• Член
  • PipPipPip
  • 435 Мнения:

Публикувано 30 юни 2015 - 22:01

За нищо, пиши какво е станало след диагностиката. 

• 0

#10 toni_nikolov

toni_nikolov

Новак

• Новак
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 17 юли 2015 - 16:05

Колеги, да обновя статуса на Хондата. Бях сигурен, че е съединителя и закарах колата в сервиза на приятел, тъй като там не ми взимат надбавка на частите, а ми ги дават на дилърска цена.

В същото време, труда им е евтин, а са сервиз на BOSCH.

След като седя в сервиза 2 седмици, майсторите така и не направиха нищо. Свалиха скоростната кутия - 2 пъти и викат "съединителя е като нов". Уж я били гледали на компютър, но дотам.

Днес вече не издържах. Взех си колата и отидох в Омбре.

В четвъртък имам записан час. Ще ви пиша, като имам подробности.

• 0

#11 Dragijev

Dragijev

scouse

• Член
  • PipPipPip
  • 435 Мнения:

Публикувано 17 юли 2015 - 20:34

Доста несериозна работа ми звучи. Сигурен ли си в сервиза? Sent from my LG-D855 using Tapatalk
  • 0

#12 Slayer

Slayer

5 DOORS

• Член
  • PipPipPip
  • 319 Мнения:

Публикувано 20 юли 2015 - 07:35

Колеги, да обновя статуса на Хондата. Бях сигурен, че е съединителя и закарах колата в сервиза на приятел, тъй като там не ми взимат надбавка на частите, а ми ги дават на дилърска цена.

След като седя в сервиза 2 седмици, майсторите така и не направиха нищо. Свалиха скоростната кутия - 2 пъти и викат "съединителя е като нов". Уж я били гледали на компютър, но дотам.

Попитай ги за динамичното обучение на i-shift-a. Повярвай ми , знам какво говоря :) Успех

http://hondafitjazz....0000001345.html

Този пост е редактиран от Slayer: 20 юли 2015 - 07:39

• 0

#13 xaxo

xaxo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 300 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 8gen 1.8 i-VTEC EXecutive, R18A2

Публикувано 20 юли 2015 - 07:40

Дай повече инфо за това динамично обучение - какво представлява, ефект ... Така загатнато не носи полезност. В Бултрако ми гледаха кутията преди месец, казаха че е в добро състояние и с последния софтуер. В такъв случай удачно ли е да минава динамично обучение.
  • 0

#14 Slayer

Slayer

5 DOORS

• Член
  • PipPipPip
  • 319 Мнения:

Публикувано 20 юли 2015 - 07:53

Наново се обучават точките на контакт на съединителя, но в движение.
При придърпване при потегляне ефекта е поразителен. Много често след зимни условия се налага.
Има и статично обучение с HDS, но динамичното дава желания ефект, а именно - спиране да придърпва при потегляне и по-малко замислчне при смяна на предавките с повече газ.
Иначе по-подробно това прави, но в движение, защото само така може да си усети точките на сцепление. При динамичното обучени, HDS, ти казва кога да превключиш ръчно и запомня позицията на контакт на съединителя.

i-SHIFT System Learning (Dynamic Mode)
i-SHIFT system learning (Dynamic Mode) is learned through the following steps with the HDS.

1. Shift change actuator position learning.

1. Synchronizing position learning.

1. Clutch contact position 1 learning.

1. Clutch contact position 2 learning.

1. Clutch friction learning.

1. Clutch contact position 3 learning.

• 0

#15 toni_nikolov

toni_nikolov

Новак

• Новак
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 20 юли 2015 - 08:56

Доста несериозна работа ми звучи. Сигурен ли си в сервиза? Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Поне до скоро бях сигурен. Това е сервиз Валпе, който е представител на BOSH.

Трябва да отбележа обаче, че напоследък имат много работа, а и колектива се подмени почти изцяло. Това е оказало негативен ефект върху качеството на работа.

Попитай ги за динамичното обучение на i-shift-a. Повярвай ми , знам какво говоря :) Успех

http://hondafitjazz....0000001345.html

Като отиза в Омбре, сега в четвъртък, със сигурност ще ги попитам.

Трябва да отбележа, че малко ме изплаши един от служителите, защото ми каза "не е трябвало да я купуваш с този i-shift", но после дойде Сашо, който подходи досто по-дружелюбно и каза, че ще я погледнат и може да не е сериозен проблема.

• 0

#16 Dragijev

Dragijev

scouse

• Член
  • PipPipPip
  • 435 Мнения:

Публикувано 27 юли 2015 - 09:59

Колега, новини за колата ? 

• 1

#17 toni_nikolov

toni_nikolov

Новак

• Новак
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 28 юли 2015 - 14:31

Колега, не съм писал, защото чакам нов "прием" в Омбре.

Миналата седмица закарах колата, но Сашо ми каза, че проблема е странен за него. От една страна се води, че трябва да се настрои съединителя и сякаш предната настройка не е свършена като хората, от друга страна, компютъра "казвал", че съединителя е за смяна.

Той си беше играл цял ден и накрая каза, че това няма да стане без смяна на съединителя, но не е предвидил време за подобна услуга.

В крайна сметка, очаквам днес или утре да ми звънне, за да ми потвърди кога ще пристигне съединителя, защото същият се доставя с поръчка. Най-рано около 10.08 го очаквам, като планираната цена е 700 лв.

• 0

#18 Slayer

Slayer

5 DOORS

• Член
  • PipPipPip
  • 319 Мнения:

Публикувано 20 август 2015 - 14:07

• 1

#19 free_style

free_style

Новак

• Новак
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 5D VIII 1.8 I-VTEC Executive

Публикувано 25 август 2015 - 15:44

Колеги, най-накрая мога да ви пиша новини за колата, тъй като вчера я взех. :punk:

Закарах колата в сервиза, след като ми се обадиха, че съединителя е пристигнал. От Омбре ми казаха, че са необходими 2 дни за монтирането на същия, както и обучаването му.

На втория ден отидох до сервиза и Влади (баш майстора) ми каза, че монтирането е приключило, а в момента компютъра си прави обучението.

Неприятното дойде на третия ден, когато отново Влади ми се обади и ми каза "обучението не може да завърши" (аналогично както със стария съединител, който беше за смяна). Този път обаче проблемът с обучението се появявал на много ранен етап и основното е, че колата не можела да си намери неутралната скорост.

След доста ръчкане, Влади беше установил, че единият електромотор в "черната кутия" при скоростите не се движи, но ми каза, че не е изгорял, защото му е подавал ток и си работи без проблеми.

Какво ли не пробваха, за да го подкарат. В това число, пробваха да сменят компютъра с друг, но, уви, отново същия проблем. От Влади разбрах, че дори до Бултрако я е карал, за да пробват там, с техния софтуер да я обучат, но все същото.

В крайна сметка, Влади открил, че електромотора е зацепен ръчно. На теория, тази "черна кутия" дори не трябвало да се отваря защото била капсулована.

Оказва се, че в Австрия, предния собственик е разбрал, че съединителя е заминал, но е изкал да не го сменя, защото там е доста скъпо. В резултат са направили тази магария с електромотора.

Според Влади това било аналогично на това да си обтегнеш жилото на съединител на нормална кола, за да "изкара още малко", с разликата обаче, че това е можело да бъде фатално за колата и по-специално тази "черна кутия", цената, на която, като нова, е фантастично.

Влади е настроил наново електромотора и обучението е преминала успешно.

В момента колата е супер. Карам я от вчера и сякаш е нова кола - върви по-добре и е сменя скоростите плавно, от тресенето и следа няма, като тръгна да паля неутралната не мига вече.

Казаха ми само, че ще трябва да се покара поне 100-200 км, за да улегне новия съединител. В момента, само задната яко чука като превключиш, но ми казаха, че и това ще се нормализира след въпросното улягане на съединителя.

• 3

#20 Dragijev

Dragijev

scouse

• Член
  • PipPipPip
  • 435 Мнения:

Публикувано 25 август 2015 - 15:59

Потвърждавам за задната и при мен като "улегна" и вече не се чува  ;) Честито и дано не ти се налага да сменяш повече съединител : )

Този пост е редактиран от Dragijev: 25 август 2015 - 16:00

• 0

#21 Dragijev

Dragijev

scouse

• Член
  • PipPipPip
  • 435 Мнения:

Публикувано 06 януари 2016 - 13:44

Да изтупам малко темата.

От извесно време имам доста проблеми със скоростната кутия.

Проблемите се изразяват в това, че колата притриса (както притирасше когато е за смяна на съединител).Притрисането е при превключване от 1ва на 2ра, понякога и от 2ра на 3та. Има го и при сваляне на предавка (От 4та на 3та с повече газ в ръчен режим). На диагностика съединителят е ок( реално новият съединител е на около 13К км). Та от няколко месеца ходя по сервизи през седмици. 1во при Омбре(той сменя съединителя) - той ме прати в Бултрако за смяна на софта и пренастройка. В бултрако уж смениха софта и направиха обучение - ефект нулве. Обратно при Омбре - той ме праща пак в Бултрако за рекламация. Звънях и в ЮБиКо - и те ме пратиха пак в Бултрако. Та отивам в бултрако за рекламация - хората ме приеха без протести и направиха ново обучение - ефект пак НУЛЕВ.

Та седя и се чудя вече какво да правя и чета из нета. Попаднах на следния бюлетин http://hondakarma.co...667/live?page=1 като има доста колеги от CIVINFO форума, който са минала през него. Лошото е , че при мен сценарият е точно каквато е описана причина за повреда в бюлетина. Колата е била оставена (от сестра ми ) паркирана на наклон, с включена задна. При даване на контакт изписва грешка в скоростната кутия и отказ за превключване от задна на нулева - лостът заяжда в позиция R. След час мъки и разкачане на акумулатора успяхме да освобим от задна. Реално след тази случка са ми и проблеми с притрисането. Вчера звънях в бултрако и те поеха ангажимент да се свържат с Хонда Англия за становище, дали ще мога да мина за ремнот по този бюлетин, защото колата ми е 2007, а не от изброените 09 - 11г.

Ще пиша като има развитие, пък дано и да е полезно инфото за някого.

Поздрави

• 0

#22 toni_nikolov

toni_nikolov

Новак

• Новак
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 19 февруари 2016 - 12:25

Да изтупам малко темата.

От извесно време имам доста проблеми със скоростната кутия.

Проблемите се изразяват в това, че колата притриса (както притирасше когато е за смяна на съединител).Притрисането е при превключване от 1ва на 2ра, понякога и от 2ра на 3та. Има го и при сваляне на предавка (От 4та на 3та с повече газ в ръчен режим). На диагностика съединителят е ок( реално новият съединител е на около 13К км). Та от няколко месеца ходя по сервизи през седмици. 1во при Омбре(той сменя съединителя) - той ме прати в Бултрако за смяна на софта и пренастройка. В бултрако уж смениха софта и направиха обучение - ефект нулве. Обратно при Омбре - той ме праща пак в Бултрако за рекламация. Звънях и в ЮБиКо - и те ме пратиха пак в Бултрако. Та отивам в бултрако за рекламация - хората ме приеха без протести и направиха ново обучение - ефект пак НУЛЕВ.

Та седя и се чудя вече какво да правя и чета из нета. Попаднах на следния бюлетин http://hondakarma.co...667/live?page=1 като има доста колеги от CIVINFO форума, който са минала през него. Лошото е , че при мен сценарият е точно каквато е описана причина за повреда в бюлетина. Колата е била оставена (от сестра ми ) паркирана на наклон, с включена задна. При даване на контакт изписва грешка в скоростната кутия и отказ за превключване от задна на нулева - лостът заяжда в позиция R. След час мъки и разкачане на акумулатора успяхме да освобим от задна. Реално след тази случка са ми и проблеми с притрисането. Вчера звънях в бултрако и те поеха ангажимент да се свържат с Хонда Англия за становище, дали ще мога да мина за ремнот по този бюлетин, защото колата ми е 2007, а не от изброените 09 - 11г.

Ще пиша като има развитие, пък дано и да е полезно инфото за някого.

Поздрави

Колега, сякаш описваш това, през което преминавам и аз.

1. Отидох в Омбре и ми смениха съединителя - след 300 зора, защото имаше някакъв проблем

2. Проблемът с придърпването и недоброто сменяне на скоростите остана

3. Омбре ми смениха софтура - проблъмет изчезна за 100 км и се появи пак - пратиха ме в Бултрако за пълно преинсталиране на софтуера

4. След това преинсталиране, колата отново се оправи за не повече от 100 км и пак се появи познатия проблем

5. В Омбре ми казаха, че е от компютъра, най-вероятно

6. Поръчах нов компютър от Англия - той дойде, но от Омбре нещо не могат да го обучат

Сега вече не знам какво да правя.

Записах си час за Бултрако, защото се надявам те да изкажат някакво второ мнение и да ми дадат идея.

• 0

#23 mad_witch

mad_witch

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 97 Мнения:
  • Кара:метлата си
  • Място:Казанлък

Публикувано 22 август 2016 - 13:23

Здравейте!

Не мога да публикувам тема в раздела за техническите въпроси и моля да бъда предварително извинена,че я публикувам тук.  Сутринта колата ми запали много трудно и светна ето тази лампа:

Прикачен файл  хонда.jpg   11,49K   15 Брой сваляния

Преди да я закарам на майстора си, който в момента не е в Бг, ако някой знае какво значи....

(приемам само добри новини:)))

• 0

#24 tonywoolf

tonywoolf

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 362 Мнения:
  • Кара:Accord 2002, 2.3iSE, F23Z5, CL3, automatic | Jazz 2003, 1.2 i-DSI
  • Място:Бургас

Публикувано 22 август 2016 - 13:32

Google

Check i-Shift transmission.

П.П. Новината едва ли е добра, така че не се отнася за теб.  ;)

Този пост е редактиран от tonywoolf: 22 август 2016 - 13:33

• 1

car.jpg

#25 icko_stanev

icko_stanev

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 288 Мнения:
  • Кара:civic 7 1.7 cdti 4ee2

Публикувано 22 август 2016 - 13:42

Явно е проблем със скоростите:

If this indicator comes on and stays on while driving (in any gear position), there may be problems in the i-SHIFT control system oroverheating of the clutch system.

If  his happens, avoid rapid acceleration, frequently shifting, and driving at high speed, and have the  vehicle checked by your dealer as soon as possible.
You will also see the symbol (символът от картинката на колежката) or this symbol with a ‘‘CHECK SYSTEM’’ message in the multi-information display (see page 108).

If this indicator comes on while driving due to the clutch system overheating, it goes off when the clutch system temperature comes down.

If this indicator goes off while driving to your dealer, you can continue driving normally. The symbol/message in the multi-information display also goes off along with the i-SHIFT system indicator.
If the gear position indicator does not show the appropriate gear position, you cannot continue driving. See on page 578.
You should also have the dealer inspect your vehicle if this indicator comes on and goes off repeatedly in normal driving.

Този пост е редактиран от dindin: 23 август 2016 - 18:36
Като пастираш гледай поне да е леко за окото.

• 0

#26 xaxo

xaxo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 300 Мнения:

Публикувано 22 август 2016 - 17:05

Лампата реферира към i-shift кутията, но един страничен въпрос искам да задам. На снимката колата е само на контакт. При запален двигател имаше ли хидравлика на волана? Sent from my LG-H815 using Tapatalk
  • 0

#27 mad_witch

mad_witch

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 97 Мнения:
  • Кара:метлата си

Публикувано 23 август 2016 - 08:09

Малко трудно ми беше да го въртя, но не невъзможно.  ( за мен НЕвъзможни неща няма:))) При запален двигател лампата не свети.

• 0

#28 xaxo

xaxo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 300 Мнения:

Публикувано 23 август 2016 - 17:50

Според мен за втори път ти се проявява един и същи проблем - http://forums.hondab...showtopic=99884 , но може и да греша.

Ако и има нещо на кутията, според мен няма да ти даде отражение в паленето на мотора, поне не съм чел за такава връзка, а изчетох доста. И ако все пак проблема е в кутията, масово се срещат отзиви, че лоста засява в позиция N и е невъзможно да превключиш на D или R, нещо за което ти не споменаваш.

Колко време не беше карала колата преди въпросното палене и всъщност след запалване имаше ли проблем с включването на скоростите? При повторно палене повтори ли се пак всичко отново?

Аз бих тръгнал да търся проблеми по токовете - състояние на акумулатора, алтернатора, нетипични консумации и т.н.

Ще е интересно и полезно да споделиш какво е излязло.

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни