Jump to content
mad_witch

Заключен волан

Recommended Posts

Здравейте!

Не можах да публикувам нова тема в "технически въпроси",а на тази мястото май не й е тук(, за което се извинявам). От известно време ( дори и през лятото) , когато запаля метлата ,за да стигна до работа( понякога без моята работоспособност) ми се появява лампичка за заключен волан. Изобщо не мога да го движа. Няколко пъти трябва да загася и запаля колата,за да се отключи. Проверяваха ми хидравликата, смених акумулатор - НИЩО! Някакви идеи?Благодаря предварително:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би няма отговор, понеже не става ясно каква е метлата. Поне се надяваме метлата да е метафора за кола и колата да е Хонда, че иначе съвсем я втасахме... Аз до сега не съм виждал лампа за заключен волан на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такива съм виждал на нисан и митсубиши  каква е метлата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сложа този линк http://blog.autocredit.bg/kakvo-znachat-simvolite-sveteshhi-na-tabloto/, ако може да кажеш кой от символите се показва, защото за първи път чувам за индикатор за заключен волан и ми е много любопитно как изглежда.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Метла"-та е сивик 8-ма генерация. Наричам я така,защото с метли се "телепортират" вещиците :)

 

gOsh,  разгледах символите(много благодаря). За моя пише:"Проблем със сервоусилвателя на волана. Ниско ниво на хидравлична течност или електрически проблем при електроусилвателите".

 

От няколко дни усещам ,че климатроника не постига за желаното ( от мен :) ) време желаната температура .

Имам два варианта:1.Някой да ме насочи към причината и следователно разрешаване на проблема  и 2. Да отлитам на юг :)

 

 

 

Ще сложа този линк http://blog.autocredit.bg/kakvo-znachat-simvolite-sveteshhi-na-tabloto/, ако може да кажеш кой от символите се показва, защото за първи път чувам за индикатор за заключен волан и ми е много любопитно как изглежда.

Редактирано от mad_witch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

предполагам сивика е втората половина на 2006-та... Проблема е познат, като неизрядно работещ EPS (Electronic power steering) control unit. Има няколко теми по въпроса, като повечето хора споделят, че се оправя след замяната на въпросния модул с нов, което обаче струва ... доста.

Някой от мненията са, че това е един вид защитен механизъм на серво усилвателя в случай, че не се осигурява достатъчно захранващ ток, така че системата да сработи нормално. Лично на мен, това не ми се вярва много, но е факт че повечето такива оплаквания се появяват зимно време и то веднага след палене, т.е. още докато тоците не са се стабилизирали. Някой дори препоръчват проверка на алтернатора дали захранва колкото трябва.

На мен също ми се случи веднъж преди 2 седмици, а след това, до момента, съм нямал проблеми.

Палиш колата, светва лампата, волана не че е заключен ами си без серво, т.е. много трудно се движи. Оправя се чрез рестарт на двигателя.

За щастие никъде в нета не срещнах мнение, че това е възможно да се случи в движение, понеже тогава нещата биха били доста по-сериозни. Въпреки това, дори и да шофираш в това положение, не можеш да навредиш на автомобила (за това и светлината е жълта, а не червена), просто е тегаво без серво и съществува опасност от произшествия.

 

Изпратих запитване до Бултрако по въпроса (понеже за сивиците, произведени до края на Април 2006г. е имало сервизна акция точно за този проблем), поисках и оферта за отремонтиране извън сервизната акция, но все още нямам отговор от тях.

Редактирано от xaxo
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...