Към съдържанието

Honda Civic Hybrid

• Не можете да пишете в тази тема
53 отговора на тази тема

#41 barsi

barsi

Задволанен малоумник

• Член
  • PipPipPip
  • 2161 Мнения:
  • Кара:Ф18б2 , Б18Ц4
  • Място:София-Перник-Дупница

Публикувано 07 май 2016 - 23:44

С риск да ме наречете пак закоравял традиционалист ще споделя опита ми с Приус хибрид, произведен 2014г. 

Бившия ми шеф има такава. Собственик е на фирма за био храни и явно за това си я е купил. Еми- няма такава недомислица. 
Ако това е бъдещето на автомобилостроенето ще си купя колело някой ден. 

Като управление е кръгла нула тази кола. Люля ужасно. Супер тромава е и дава разход от порядъка на 9.5 бензин в София. 

Голяма е, не е просторна. Обезшумяването е като на трабанче. Интериора е отвратителен. Седалките са ужасни, назад няма видимост. Направих му на тая кола към 400км. Само на мен ми имаше доверие да я карам. Той самия я караше като крадена- такъв му е стила. 10 птп-а за 1.5г и сигурно ги е увеличил. Моя беше честта да ходя от Дружба до Люлин да й записвам часове за ремонта и да оглеждат какво трябва да поръчват. Ревеше им се на хората като ме видеха. 
Та по същество. Скоростен лост отсъства. Има някакво лостче, което, за да го включа трябваше да съм като иконома от Страшен филм със " силната ръка " . 
Когато има ток в батерията, даваше на околовръстното с 90 към 4/100 . После отива на 9 близо. На 140 е страшно. Буквално. Колата е нестабилно, разходомера показва 12 и имаш усещането, че се намираш в двигател на изтребител. Смяна на платна с тая скорост е ъпсурд, ако искаш да е агресивно. При потегляне от грешна лента с пълна газ гредата е страшна. Колата тамън потегля и се намесва тракшъна и всичко приключва. Няма копче за гасенето му. Зарадвах се, че има камера и се заврях в една пряка да си купя цигари в тъмното. И нова греда- камерата няма нощно виждане. Екрана черен, огледалата малки, добре, че поне и аз не я ударих. Колата е кошмарна, честно. Поне фарове имаше до някъде. Донякъде, защото имат лупи, но не и ксенон. А за накладките- последно колата беше на 20к и му бяха казали да отиде в скорошен етап за смяната им, че са към нулата. Единствения и плюс е, че можеш да натовариш 20 чувала с храни без особенни затруднения, ако не се удариш в капака на багажника. 
Предишната му кола беше дизелов ярис- много по готина кола с разход от 6,4 в София по комп и колонка, направена с много повече замисъл. 

Имам молба- ако има някой от София или района с хибриден сивик да ми драсне едно лично- ще се радвам да го огледам и да ме повози 1-2км. Бях леко раздвоен дали такава или акорд 6та и взех акорда. Но и сивика ми е симпатичен като дизайн. 

• 3
... Голф 3 е сиромашко возило (нещо като автомобил), което никога няма да те остави на пътя, а ако ти направи фасон то във всяко село ще намериш по един "ладов майстор" който да го оправи срещу 20лева.

#42 MFG

MFG

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 53 Мнения:
  • Кара:UFO 2.2 i-ctdi
  • Място:София

Публикувано 12 май 2016 - 10:39

Здравей ,
Ако батерията не работи, колата може да се кара само на бензин. Естествено мощността на колата ще бъде по-ниска, а пък разхода по-висок. Ако батерията работи нормално, мисля, че не можеш да избираш да караш само на бензин. 
Батерията струва към 5000 лв., ако не се лъжа. За китайска батерия нямам инфо, търси...

• 1

#43 MFG

MFG

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 53 Мнения:

Публикувано 12 май 2016 - 10:39

Наскоро закупих Ходан сивик 2007 хибрид бих искал да знам дали може да се кара само на бензин със сменена батерия.

Въпросите са ми каква е цената на батерията и дали като се изтощи батерията може да се кара само на бензин.

Също дали може да се поръча китайска батерия ако е по евтина

Здравей ,
Ако батерията не работи, колата може да се кара само на бензин. Естествено мощността на колата ще бъде по-ниска, а пък разхода по-висок. Ако батерията работи нормално, мисля, че не можеш да избираш да караш само на бензин. 
Батерията струва към 5000 лв., ако не се лъжа. За китайска батерия нямам инфо, търси...

• 0

#44 Lightnet

Lightnet

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Място:Plovdiv

Публикувано 31 май 2016 - 18:40

Здравейте,

знаете ли къде в пловдив може да се иде и да се провери маслото на скоростната кутия на сивик хибрид 2008-ма.

Скоростната кутия на хонда сивик хибрид била с безстепенна трансмисия.

• 0

#45 Lightnet

Lightnet

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Място:Plovdiv

Публикувано 01 юли 2016 - 19:51

Някой с хонда сивик хибрид 2008-ма от Пловдив?

• 0

#46 diomid

diomid

Новак

• Новак
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 22 август 2016 - 12:45

Здравейте. Имам въпрос относно Honda Civic 1.3 hybrid IMA 2004г. (около 150 000км) Предлага ми я един познат. Тъй като досега не съм имал собствена кола, карам само служебна Дачия Сандеро 1.5 Dci, съм в голямо чудене какво да правя. Моля да ме посъветвате относно техническото обслужване на колата: какви са най- честите проблеми. Как е със стартирането зимата? Основното ми притеснение е, че не открих много информация за цената на батериите (само тук във форума), а един колега със Акорд ме наплаши, че скоростните кутии са проблемни. От изразените по- рано мнение не супях да разбера, ако батериите се прецакат, мога ли да я карам само на бензин. Накратко казано, дали ще се набутам, ако я взема или както си мисля, да и направя една диагностика и тогава да реша. Колата на външен вид (включително и салона) е изключително запазена и изкушението е голямо. Благодаря предварително на всички за изразените мнения! 

• 0

#47 iso_eu

iso_eu

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1136 Мнения:
  • Кара:HONDA
  • Място:99

Публикувано 22 август 2016 - 16:29

diomid

Основния проблем е че не можеш да я караш само на ток т.е. един нормален сивик 1.8 същото купе или 1.6 англйския вариант с 5 или 3 врати е много по дборе,  инъче ще караш тежко купе с 1.3 двигател ....и ще изпреварваш по магистралата само надолу :plane: ако пък искаш малък двигател икономичен и читав си за Хонда Джаз - перфектната машинка !

И кой ще ти поддържа хибридната система в БГ ?

Основния проблем при Хонда хибрид е охлаждането на батериите и късият им живот плюс липсата на каране само на ток.

Ако търсиш истински хибрид се насочи към Тойота или Лексусаэ - наистина са хибридни и се движат на ток.

Този пост е редактиран от iso_eu: 22 август 2016 - 16:38

• 0

#48 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 3783 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, CR-V R20A2, Prelude F20A4
  • Място:Русе

Публикувано 23 август 2016 - 08:19

Вчера чаках пред банката и се заприказвах с един бакшиш.Колата беше Инсайд.Човека сподели ,че не я заменя за друга марка,Ама го грабнаха от стоянката и не можах да го разпитам.Климатика му работеше нон стоп...явно не го бъркаше :)

• 0

На тарикати без град, модел, номер на двигател не отговарям, не давам съвети и не поглеждам лични съобщения!

О8935177О9

#49 Krasi-mir

Krasi-mir

#SHSRD8...#

• Член
  • PipPipPip
  • 2473 Мнения:
  • Кара:у лЕво
  • Място:Willand UK / Момин Проход Сф-О

Публикувано 23 август 2016 - 08:59

Абонирам се за темата, че нещо взеха да ми се въртят мераци за чисто нов хибрид, а не знам нищо за тях.
  • 0
CR-V ll K20A4 Auto
Civic IX R18Z4 Black Edition
Pajero Pinin GDI ECO Super Select

#50 iso_eu

iso_eu

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1136 Мнения:
  • Кара:HONDA
  • Място:99

Публикувано 23 август 2016 - 09:45

За чисто нов хибрид на Хонда не знам, не съм се интересувал.
Но Тойота Приус може да върви на ток само, Като хибридна система са ОК особенно последните модели. При Хонда се подпомага бензиновия дригател когато прецени компа, но примерно при тръгване от място се движи на бензин и евентуално на ел.двигател.
И аз бях се засилил за хибрид на Хонда за жената щото кара само градско...но се спрях с мерака.

Този пост е редактиран от iso_eu: 23 август 2016 - 09:46

• 0

#51 MFG

MFG

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 53 Мнения:

Публикувано 23 ноември 2016 - 13:13

Ето тук можете да видите как работи системата на Хонда Сивик Hybrid: http://world.honda.c...technology/IMA/

До колкото знам, някъде между 30 и 50 km/h, тази Хонда може да върви само на ток (известно време, мн. малко).

Ел. мотор е 20 коня и единствено подпомага двегателя когато е нужно, нищо повече не прави!

При повреда в IMA системата (което е доста често при този модел), колата може да функционира и без нея. Естествено разхода ще е по висок с около 0,5 л. до 1л. на 100 км. Като цяло средния разход е между 5 л. и 6 л. на 100 км. при този модел.

Аз не виждам никакъв смисъл от тази система, то човек по-добре да си вземе 1.4 или 1.5 v-tec пак със същия разход.

Батерията е около 5.000 лева (в дилъра). Почти сигурно е ще трябва да се смени много скоро. Не знам дали има фирми които ги рециклират, едва ли в БГ...

За мен тази кола въобще не си заслужава, особено пък втора ръка! 

Този пост е редактиран от MFG: 23 ноември 2016 - 13:17

• 1

#52 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1758 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V

Публикувано 24 ноември 2016 - 16:05

Май системата на тойота е дооста по-напред. Сега почнаха на всички модели да я слагат. От LandCruiser до Ярис. Точно как работи нямам идея :D 

• 0

#53 Grudinio

Grudinio

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 55 Мнения:
  • Кара:Accord 7th gen 2006 2,2 CTDi N22A1
  • Място:Бургас, Пловдив

Публикувано 08 януари 2017 - 00:08

Темата е доста интересна и има много за говорене. На мен ми е интересно дали има някакви облаги за хибридите както за електромобилите. Например: безплатна синя/зелена зона, по-евтин или безплатен данък и прочие. Нека ,който има такава кола, сподели опита си в тази насока :).
  • 0

#54 svetlio777

svetlio777

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Кара:honda civic hybrid
  • Място:pazardjik

Публикувано 08 юли 2017 - 11:45

diomid

Основния проблем е че не можеш да я караш само на ток т.е. един нормален сивик 1.8 същото купе или 1.6 англйския вариант с 5 или 3 врати е много по дборе,  инъче ще караш тежко купе с 1.3 двигател ....и ще изпреварваш по магистралата само надолу :plane: ако пък искаш малък двигател икономичен и читав си за Хонда Джаз - перфектната машинка !

И кой ще ти поддържа хибридната система в БГ ?

Основния проблем при Хонда хибрид е охлаждането на батериите и късият им живот плюс липсата на каране само на ток.

Ако търсиш истински хибрид се насочи към Тойота или Лексусаэ - наистина са хибридни и се движат на ток.

Може да се кара само на ток!!!  

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com