Към съдържанието

Смяна на амортисьори!

• Не можете да пишете в тази тема
11 отговора на тази тема

#1 Didko85

Didko85

Новак

• Новак
  • Pip
  • 8 Мнения:
  • Място:Габрово

Публикувано 21 август 2014 - 16:12

Здравейте! Преди два месеца си купих Honda Civic 1.6 ES от Германия. Там в обявата пишеше ,че е със спортно окачване но се оказа ,че са сменени само пружините! Реших все пак да я взема на риск ,въпреки ,че ме предупредиха ,че може да имам ядове с окачването! От два месеца си я карам по нашите "гладки" пътища и нещо взе да ми почуква и полопва отпред  :|  Оказа се ,че ми заминават предните амортисори и ми препоръчаха да разгледам какви има и какви ще е най-добре да сложа ,тъй като най обикновените по магазините най-вероятно ще заминат набързо ,набързо!

• 0

#2 Didko85

Didko85

Новак

• Новак
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 22 август 2014 - 18:26

Извинявам се ,че не се уточних! Може ли някой да ме посъветва какви амортисьори да си взема , и от къде!

• 0

#3 Civic ZC

Civic ZC

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 959 Мнения:
  • Кара:Civic 6-th sedan ZC LPG,Лого D13B7 LPG
  • Място:Plovdiv

Публикувано 22 август 2014 - 18:46

Монро от Тех-Ко или Каяба от Косер са приемливи варианти.

• 0

The power of dreams....HONDA forever! 

#4 Didko85

Didko85

Новак

• Новак
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 22 август 2014 - 22:19

Благодаря ти много ;)

• 0

#5 Shpeer

Shpeer

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 309 Мнения:
  • Кара:Силова установка
  • Място:София-Белград

Публикувано 25 август 2014 - 17:21

Не мога да дам съвет какво да си вземеш , но мога да кажа аз какво си взех и какво стана .  Преди година си взех амортисиори задни от'' Косер'' на ''Каяба ''  Два задни за моя сивик 6-та , резултата е че едния протече много другия не толкова но е тръгнал и това за 15 тина хил.км , струваха май към 230лв двата и меко казано съм недоволен . Който не вярва мога да му ги покажа .

• 0

#6 kvd74

kvd74

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1301 Мнения:
  • Кара:D15Z8
  • Място:Североизточен Перник

Публикувано 25 август 2014 - 19:22

Срещах нови оригинални на Хонда в продавалника за 280лв.предни,иначе от 50000 км.съм с Токико за 230лв.и работят.

• 0

#7 mar_tod

mar_tod

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1286 Мнения:
  • Кара:дизелов Акордеон
  • Място:Абсурдистан

Публикувано 26 август 2014 - 07:09

Не мога да дам съвет какво да си вземеш , но мога да кажа аз какво си взех и какво стана .  Преди година си взех амортисиори задни от'' Косер'' на ''Каяба ''  Два задни за моя сивик 6-та , резултата е че едния протече много другия не толкова но е тръгнал и това за 15 тина хил.км , струваха май към 230лв двата и меко казано съм недоволен . Който не вярва мога да му ги покажа .

Напълно ти съчуствам . :(

Аз от тези вече и течност на чистачки няма да си взема .. :angry:

Преди по малко от година взех от тях горна и долна помпа за съединителя на CRV и преди 2 дена колата с потънал педал и течността  в казанчето на горната помпа черна като катран ..

• 0

#8 K_ski

K_ski

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 181 Мнения:
  • Кара:седан D16z6, D15b2, и други японци.
  • Място:Стара Загора, Велико Търново.

Публикувано 26 август 2014 - 15:22

Вземи си оригинални от някой манияк който ги е свалил за да сложи спортни. Ако намериш здрави трудно ще ги повредиш гледай да са "Showa" 

• 0

#9 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1665 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V
  • Място:София

Публикувано 26 август 2014 - 16:33

Ее колега не ме отчайвай :( И аз съм с каяба от косер само задни,но се надявам да издържат повече :D 

• 0

#10 kvd74

kvd74

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1301 Мнения:
  • Кара:D15Z8
  • Място:Североизточен Перник

Публикувано 26 август 2014 - 20:26

Срещах нови оригинални на Хонда в продавалника за 280лв.предни,иначе от 50000 км.съм с Токико за 230лв.и работят.

Вземи си оригинални от някой манияк който ги е свалил за да сложи спортни. Ако намериш здрави трудно ще ги повредиш гледай да са "Showa" 

Точно Шова бяха тези за които споменах.

• 0

#11 gabara

gabara

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:
  • Кара:civic седан vti
  • Място:Ямбол

Публикувано 26 август 2014 - 22:09

Kaqba Exel G.На две хонди  бях с такива и се държаха много добре.

• 0

#12 Didko85

Didko85

Новак

• Новак
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 07 септември 2014 - 17:24

Много ви благодаря за съветите :) . Лошото при мене е ,че съм със спортни пружини.В сервиза ми казаха че ако сложа обикновени с тия седемнайски дето тежат по "50" кила парчето окачването пак ще замине бързо. А пък комбинацията от спортни пружини и НЕспортни амортисьори клони повече към варианта да заминат бързо амортисьорите. Особено пък ако не са оригинални. Засега не съм си купил никакви. То и някой като се качи в  хондичката и вика "А кво се прайш нищо и няма" , но мен ме дразни как поначукват по някои дупчици! 

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com