Jump to content
Virgil

ГИ на англичанка

Recommended Posts

Здравейте колеги. Скоро поставих газов инжекцион на моят сивик комби. Компютърът и другите неща, които са по окомплектовката са марка Versus. проблемът е следният,още след като поставиха газта започна да свети чека,и се започнаха настройки, донастройки,и вече така два месеца. На диагностиката дава постоянно бедна смес. Иначе върви добре,и гори нормслно. Увеличиха поледно жегльорите от 1.7 на 1.8 и пак нищо! Откачам акумулатора чекът гасне,карам максимум ден и половина и пак светва. Някой може ли да даде някаква идея как да реша проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква грешка дава компютъра на колата,четен ли е?И тая ламда сонда емулирана ли е по някакъв начин.Нормално е да дава бедна смес според мен щото караш икономик предполагам Д15З8, тя сондата заспива като задържиш на едно положение,нали така се реализира икономията.Поне така мисля,да ме поправят ако греша!

    Ако не знаят какво правят,иди в Септември-там съм чувал добри отзиви от човек който газифицира Хонди.Явно твоите хора не са на ти с Хондите.Другия вариант е да отидеш на гости при Маркони в Русе с предварителна уговорка,че поне знае какво да направи.Повярвай ще си заслужава много повече от колкото да се занимаваш с олигофрени които освен автокалибрация не знаят друго.Аз също го бях решил,но продадох колата така или иначе.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркони не е чувал за марка Версус...пак научих нещо ново.Колко е системното или диференциалното налягане на тоя Версус?

Допиши си номера на двигателя в подписа или под аватара,че аеродеци има доста...

Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха,аз също не съм чувал,ама аз не се занимавам с газови инжекциони... :) Имах впредвид,че ще знаеш какво да направиш ,че човека да не се кахъри за колата си,а да си я кара безпроблемно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми технологично знам какво да направя ,ама поне информация и някоя снимка на монтажа би ми била от полза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика е 90 коня 1.4 2001 година. ГИ е полски,на всичко така пише Versus,ама те са вносители. По принцип слагат КМЕ,ама така пише, знам ли! Колата няколко пъти я карам да я закачат на тестер,и все това излиза-бедна смес. Иначе ламбда сондите й работят добре,едната е малко по-бавна,но всичко е в нормите. За налягане немога да говоря,тъй като съм доста бос по темата. Ако в документите,които имам пише,ще ви пиша допълнително. С относно снимки,да снимам как изглежда в момента,така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е окомплектовката,иначе от колата утре ще кача

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих им упътването.На 1 бар налягане искат 1,5мм дюза.Това,което ми говориш ти за 1,7-1,8мм. ми говори ,че хората не са наясно с нещата или си само на автоматична калибрация,без настройка с хонда тестер или движение.Възможно е да не са спазени ъглите на разпробиване на пълн. колектор и дължината на маркучите..

 

П.П.Инжекциона е индийски,ако ти се занимава ,ще ти изровя оригиналната програма на хинди :)

Редактирано от Markony
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм в шах! Индийски! На автоматчна съм най-вероятно. Лошото е че сега пак съм в изходна позиция,и нямам представа,какво да им говоря като отида. Или пък къде да ходя за такава настройка? Идея? Какво да им кажа,или искаш да видиш първо и снимки на монтажа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A дюзите и те ли са индийски?

Или са някакви други?

Редактирано от Ivo Lenkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.versusgas.in/index.html

 

Като гледам май да .Тук има софтуер и клкулатори,упътване всичко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То всичко хубаво, ама немога да разбера,как да кача снимки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам,малко като се пооправи времето да се разберем да скоча до Русе да пипнеш малко газта. Ако до тогава не се батсляса нещо де,че нали при продължително каране на бедна смес-резултатът е ясен! И се зачетох в една от темите по-долу,и май май ще махна мазилното! А между другото да знаете някой в Пловдив да направи един реглаж на клапаните? Ще съм много благодарен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по добре да отидеш при тези хубавци да си оправят бакиите?Къде ще ходиш до Русе?След като не могат,свалят,връщат парите и търсиш някой читав да свърши работа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колега,ти вярваш ли че в днешно време някой ще го направи това? Вярно има и читави хора,ама те предварително ще знаят да се хванат ли да действат или не! Такава е шибаната действителност! Хаха Взимат ти парите,шута и после само нерви и притеснения!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Носи ракия!Клапаните ще ги оправя ,докато режеш краставичките :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха нямаш дерт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти ,сега като си чета поста излезе ,че съм некъв алкохолик.Това Даньов и Иванов ден трябва да ги разместят малко в календара :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахах само лееко,така! А иначе да знаеш сериозно, че при първа възможност ще те навестя. Днес обаче смятам да отида до гаранционния сервиз,и да видим този път с какво ще ме излъжат! Според мен има нужда от донастройка,но само до 2500 оборота,защото само тогава се появява проблема с чека. А последно време почти винаги на празен ход,на място. И понеже много настояват,че щом не искам да свети ще се наложи да подменят жегльорите с още по-големи,ще попитам само,защо тогава производителят ги дава да бъдат в рамките на 1.4-1.6,а моите са вече 1.8 и резултатът е никакъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Комисия за защита на потребителите!Обърни се към тях и ще видиш каква песен ще запеят.Всеки трябва да си плати,дал си пари,не си получил това което искаш,сега е ред на сервиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих при газаджията и му казах,че Markony ми е пратил сайта на производителите, и общо взето малко преиграх,ама само за да си получа моето! Казах че производителите са казали че колата има нужда от донастройка, а тези ахнаха,че съм стигнал,чак до там. Притесниха се, защото те са представители за България и може да има последствия за тях. Искаха пак да правят автокалибрация,но им казах,че на другия ден не ми се ходи пак,ама ако толкова държат да си я правят и после да видим какво ще стане. След калибрацията закачихме един лаптоп в колата и тръгнахме да видим какво е станало, и се видя, че пак е бедна сместа, и се почна едно каране около 30 километра и настройки в движение, според стила на каране. И сега да чукна на дърво,проблем няма 4-5 дни. Голямо БЛАГОДАРЯ за помощта и съветите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Юнак!..Ще ги научиш как трябва да се работи...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре от къде ги намирате тия квартални газаджии, които продават полско индийски неща ? Да беше питал преди да слагаш. В пловдив има читави майстори ;) И за клапани има читави :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми,ей на намираме ги! Както го описваш излиза,че съм някой мазохист дето му е кеф 20 пъти за едно и също нещо да ходи! Плюс това са вносители за България, така че едва ли са квартални,но няма да навлизам в подробности. Знаеш,че цената също е от значение, а при съвременните ГИ не мисля,че има лоши,все пак постоянно нещата се доизпипват и подобряват. А полски или индийски какво значение,все пак там са толкова паплач, и не карат от вчера на газ и метан,тя гаранцията си върви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакво значения няма.Електрониката е правена в Тайланд.Като гледам софтуера ми прилича на Ловато/Тамона ама от преди 5 години.Системата е съвместима с Валтек-Рейл-АЕБ.Толко се объркаха нещата с ОЕМ производителите ,че и те не знаят с китайка ли си лягат или тайванка....Важното е да има подръжка и малко фабрични дефекти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре от къде ги намирате тия квартални газаджии, които продават полско индийски неща ? Да беше питал преди да слагаш. В пловдив има читави майстори ;) И за клапани има читави :D

Не виждам защо, трябва да упрекваш човека.

Хвалените майстори лесно се намират, но понякога има други фактори, които влияят.

Говорим за автомобил на 15 години с пазарна цена колкото висок клас ГИ със система за мазане - при това положение, разликата от 5-6-700лв определено има значение. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега я пробвай като откачиш акумулатора и като го сложиш и не ти свети чека като тръгнеш да караш я поизрежи малко и ако светва тогава може да е от ламд сондата аз го имах този проблем ходих на три сервиза ...........то не бяха свещи то не бяха кабели и нищо и ..............накрая сам си видях че ми се  е прекъснал кабела на ламд сондата свързах го и от тогава всичко си дойде на мястото но и като ми светеше пак си вървеше добре но може да съм имал по голям разход на гориво .

Редактирано от richy74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...