Jump to content
Hondurass

На колко км пристигна Вашата нова Хонда

Recommended Posts

Здравейте колеги, нов съм във форума, не съм карал кола на тази марка, но имам планове в тази насока и искам предварително да проуча някои въпроси. По принцип планирам да купя ново CR-V, живот и здраве. Никъде не намерих информация на колко км идва една нова Хонда. Има сравнително стари теми в други форуми, където км варират 7-12-25 км, в зависимост от дилъра и какво точно е правил, как я е регистрирал и т.н.

 

Та на колко км дойдоха Вашите нови Хонди?

 

Надявам се да не съм успял да наруша правилата на форума още с първия пост, ако е така, моля да ме извините.

 

Поздрави! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за хонда не знам, ама имам преки впечатления от мазда(от миналата седмица). Колата пристигна на 16км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-малко от 20км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

не знам защо ти е интересно това, но мога да обясня донякъде откъде са тези километри. Първите идват от тестовото трасе на марката, което е няколко километра, да кажем 2-3. Оттам колата се превозва по море със специализирани кораби (аз работя на такива), като не рядко дори и за сравнително къси разстояния, тя се претоварва на няколко кораба, Обикновено размерите на един такъв параход са 200м дължина и понякога се налага да се направят няколко "тегела" по цялата дължина и ето ти ги километър - два ако не и повече. Отделно по време на престоя на колите в междинните пристанища по пътя им до крайна дестинация те много често се групират по партиди или по дестинация. Терминалите за обработка на колесна и верижна техника много често са огромни - капацитет  5-10к единици и нагоре. Оттам също се навъртат едни километри. Обикновено новите автомобили идват с 2 или 3 литра гориво. Много често ми се налага да доливаме гориво на някои именно поради този пробег...

И накрая ако дилъра я регистрира - и там още няколко. Според мен около 20 км е нормално. Друг е въпросът ако те интересува дали не е "издевателствано" над автомобила по време на този пробег. Само за информация при Хонда това е възможно - те не "пътуват" в сервизен режим както някои други марки, имам предвид електронно ограничаване на оборотите и скоростта. Случвало ми се е често

разтоварване на Тойота в стил - палене, първа прекъсвач, втора - на първия обратен ръчна и надолу по рампите......

Дано съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега, благодаря за полезното обяснение. Да, интересува ме дали не издевателстват над тях по време на превоза, макар че нищо не може да се направи по този въпрос очевидно. А кои марки се превозват в авариен режим? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох абсолютно същия коментар във форума на vw, прекъсвач, ръчка... Никак не ми харесва тази мисъл :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

СРВ-то пристигна на 6 или 8 км(помня, че беше едноцифрено). АСХ-а когато го взехме беше на 6 км точно.

АСХ-а имаше инструкции да не се форсира над 3000 оборота първите 1000 км, а при СРВ-то нямаше такова изискване.

И двете бяха на резерва.

 

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня поста на Танасчо.В завода се правят тестове около 30 мин на празен ход.Това е информация от нашо момче в завода в Канада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

стил - палене, първа прекъсвач, втора - на първия обратен ръчна и надолу по рампите......

 

TE заради това Те няма да си купя нова ХОНДА :spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз се чудя, как може да има такива безумни теми?!?

Нищо лично към автора, но....

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я взех на 217 000 със сменен двигател, обаче пък в резервоара имаше 20л , че и газ и бяха сложили.

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Това с ръчкането за БГ ли става въпрос или на доковете?

 

За кои марки е сигурно и не са слухове само?

 

Потресаващо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се учудя, ако това се случва почти навсякъде :D Хората не са много различни, дали в БГ или навън :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...