Jump to content
moondevil

Civic 6 ген

Recommended Posts

Здравейте колеги спря да ми работи контрола на въздуховода. Сменям от предното стъкло да духа на краката но не се променя. Някой имал ли е този проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз имам подобен проблем, само че със силата на духане. На 1 и 2 не духа , а на 3 и 4 е ок. И аз се чудя от какво може да е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса на moondevil - провери дали ти се отваря клапата, дали не ти е счупена врътката или нещо друго.
 

По въпроса на Денислав - изгоряла ти е "пружинката" или иначе казано резистора. Съвет от мен, в България нов е доста скъп, а стар не си заслужава.
Моят ми костваше 12 лева с доставката. Внимавай с кабелите на въздушната възглавница!!!

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=Honda+Civic+1998&LH_PrefLoc=1&selvel=Honda~Civic~1998~-~-&_sop=2&selfil=2%2C3%2C1&_osacat=23022&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1311.R1.TR2.TRC1.A0.H0.XHonda+Civic+heat.TRS0&_nkw=honda+civic+heater+resistor&_sacat=0

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дали не може да се замени със керамични резистори, или пък да се пренавие от кантал със същият диаметър?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се направи с кантал, но не се гледа диаметъра, а съпротивлението на навивката, някъде във форума ги пишеше стойностите.

Тук:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=10598&page=2&p=1057193454&do=findComment&comment=1057193454

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно степените на парното, прави се успешно и с парче реотан от старите печки Елва(не кварцовите). Запоява се перфектно и по-евтин метод за ремонт едва ли има.

 

По другия въпрос за посоката на духане, най-вероятно се е счупила пластмасата която фиксира на бронята на жилото за панела

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диаметъра е важен, за да не цъфне скоро пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дали не може да се замени със керамични резистори, или пък да се пренавие от кантал със същият диаметър?

 

Англичанката на баща ми я направихме с гореспоменатите резистори (бяха изгорели 1-ва и 2-ра степен). Вече втора година не са мръднали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма и да мръднат. Реално вътре изглеждат по същият начин като фабричните - намотка, само дето са със керамично покритие, което ги пази от прегряване. Ако се налага замяна, биха били по удачният вариант, вместо да се поръчват оригинални, недостатък може би е по-големият габаритен размер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Има ли някъде тема с картинки като за неразбиращи като мен как да си оправят сами първата и втората степен на парното? За трети път се прецаква, а след сервиз трае от 1 до няколко месеца.

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се направи с кантал, но не се гледа диаметъра, а съпротивлението на навивката, някъде във форума ги пишеше стойностите.

Тук:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=10598&page=2&p=1057193454&do=findComment&comment=1057193454

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...