Jump to content
boiskii

Смяна автостъкла София

Recommended Posts

Привет! Трябва да сменям челно стъкло на Сивик 6 хеч - японка. Пускам тази тема с цел проучване къде да отида, т.е. къде са най-малко шарлатани според вашия опит? Предполагам се досещате какви може да са опасенията ми от монтажа - последващи течове, надиране на боята около стъклото и последваща корозия и т.н. Не изключвам и мизерии от общ характер от немърливост на персонала. Принципно се старая да не ходя по сервизи и да си правя всичко сам по колата, но тук специално нямам нито опит нито инструменти.

 

Какво стъкло да НЕ слагам? Марки, народност и т.н. Ще гледам да е двупластово и с тъмна ивица в горния край, като фабричните. 

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай при Кобра... покрай голямата градушка слага доста стъкла... никой от приятелите ми не се оплака от тях... Аз се наложи да отида при квартален майстор, тъй като на тях вече им бяха свършили стъклата, докато дойде моят ред...

Редактирано от Gugoj

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти съм ходил в Кобра, защото само те имаха европейски стъкла. Сменях съответно предно ляво и предно дясно стъкло. И двата пъти ми изпочупиха щипките на корите на вратите и трябваше да си купувам и да ги сменям после. Тъпото е, че няма много алтернативи - може би фирма Мустанг, но не знам как работят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо се сетих. Какво се случва със стикерите на старото стъкло - ГО, ГТП и винетка? Свалят ли ги или трябва да вадя дубликати? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мустанг:

 

 

Имаме налично турско стъкло на 175 лв. с монтажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошата новина е, че досега не съм чул за перфектно сменено стъкло. Какво е перфектно сменено стъкло и защо няма такова животно у нас:

1. Да е добре уплътнено, да няма никакви хлопания и тракания.

2. Всички лайсни отстрани да са си както са били преди това.

3. Кори, уплътнения, рамена, да няма остатъци от лепила, отпечатъци от пръсти по тапицерията отвътре.

 

Моето предно стъкло също е издраскано и е за сменяне. Само калпавия монтаж ме спира да го направя. Просто не вярвам на никого, защото няма как да го направят както е било преди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си прав, но идва момент, в който щеш не щеш стъклото трябва да се смени. Мойто се пукна от камъче на АМ Тракия. За отрицателно време направи пукнатина около 35см на външния слой. И понеже като теб не ми се искаше да го сменявам при някой шарлатанин, реших да пробвам с лепене. Изкара 2 месеца и се отвори нановo даже почна да расте...вече е към 40см сигурно. В БГ не ме притеснява да си го карам, обаче като тръгна да излизам навън не бих рискувал.   

 

Почнах даже да заглеждам инструменти за сваляне на стъкла. Намерил съм и едно ново оригинално стъкло в Германия за 115 евро. Остава да се хвана сам да си го сменя. :D

 

Майтапа на страна, ще мина през Кобра тия дни да видя какво ще предложат. Свързах се с и някои по-малки фирми и мобилни групи. Избора е тежък. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези ми предлагат полско стъкло Nordglass към 160лв. с монтажа. Някой да е чувал нещо за тях? Подвизават се в Люлин  някъде около Орион и Макдоналдс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не се отваря линка, но предполагам, че са тези който се намират в "Люлин"-9 мр. на ул. "Никола Генев".

Те работят с европейски /Полски -Nordglass/ стъкла, и имам двама познати който си ги сменяваха там и са доволни от качеството на стъклата.

Когато беше голямата градушка, при тях беше голям панаир, беше със записване, чакане по една седмица, недоволни клиенти които искаха да стане на момента  - затова и може да срещнеш негативни коментари за тях.

Но като цяло сега нещата са нормални и могат веднага да ти го сменят.

Преди 2/3 месеца , закарахме служебната кола на един приятел, които беше счупил челното стъкло и трябваше да се направи на момента, за да не се разбере във фирмата където работи.Въпреки че я закарахме 15 минути преди да им свърши работното време,  момчетата излезнаха разбрани и големи пичове, хванаха се и смениха стъклото след работното им време,като отказаха категорично да вземат парите за почерпката, които моя приятел искаше да им даде.

Иначе европейското стъкло, е за предпочитане пред китайското в "Кобра".

Та това е от мен. 

Редактирано от Emicha

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не са същите или поне телефона не съвпада.

 

http://olx.bg/ad/smyana-i-prodazhba-na-avtostakla-na-prevozni-sredstva-na-adres-ID3HUQM.html

 

 

Иначе междувременно проверих и при тези:

http://www.automagic-bg.com/

 

155лв. за Нордглас с монтажа.

 

Ще говоря и с тези, които си споменал.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Аз съм доволен от Мустанг (сервиза е близо до нас, което беше още един плюс). Смениха ми челното стъкло (преди 2-3 години) без никакви забележки- и нямам никакви проблеми с него.

Колега boiskii- ако те интересува къде е сервиза- пиши ми на л.с.

Поздрави 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идната седмица ще се сменя при Gold Glass Group, тези за които Emicha спомена. Saint-Gobain 232лв. Ще пиша отзиви по-натам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпо стъкло си избрал - не ми говори нищо марката, но сигурно си разпитал, пък може и да е по-качествено?

Сега си спомням , че те предлагаха и по-скъпи стъкла, /почти на двойни цени от масовите/  и сигурно са били на този производител, но в повечето случаи хората избираха по-евтиния вариант. 

Естествено всеки се съобразява с парите и слага това което му харесва.

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото се осведомих от гугъл, едни от най-качествените стъкла в Европа са Pilkington (Англия) и Saint-Gobain (Франция). И двете марки се ползват за фабрично вграждане на доста автомобили. И двете ми ги предлагат за 232лв. с монтаж и 2г. гаранция за течове, шум и т.н. Избрах Saint-Gobain защото доставката ще пристигне по-рано от тази на Pilkington. Мисля, че няма голямо значение коя от двете ще е. Не знам дали е скъпо, принципно стъкло рядко се сменя, в най-добрия случай никога, но реших да не рискувам точно с него. Намирам го за важен елемент от безопасността и комфорта при шофиране. 200лв. за челно стъкло е нищо в сравнение с такова от същата марка за по-нов автомобил, там сумата отива на 500-1000. В случая съм доволен, че карам сравнително стар и по-нисък клас автомобил. :) Така че цената ме устройва стига всичко да стане както трябва.   

Редактирано от boiskii
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Колега, може би си прав, че не трябва да се прави компромис с челното стъкло.

На мен ми поставиха турско (казаха ми, че били по- добре от китайските). Наскоро камъни направиха 3-4 точки (ямки) на стъклото- за сега не се е пукнало въпреки силните удари. 

Та и по- евтино да е или по- скъпо- все един ден ще му дойде краят на това челно стъкло.

Поздрави

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко месеца по-късно да споделя, че нямам никакви ядове със стъклото. Нямам забележки и към монтажа. Хората си свършиха кадърно работата. 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си доволен и всичко е тип-топ.

Принципно не обичам да давам препоръки, кое е добро или лошо, защото  винаги ще има доволни и недоволни, а и  винаги има първи път, но да сме живи и здрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,от Мустанг ми предлагат Pilkington за 155 лв.,а при тези http://www.glassgoldgroup.eu/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%BB%D0%B0-%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%81-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2

пак на Pilkington е 232лв на Nordglass е 165лв.

Имате ли идея от къде идва разлика от 77лв. за една и съща марка.

Като цяло поне по тел. тези от Мустанг ми се сториха по-ОК,а и според тях ще им е нужен час и колата е готова.Също така ми казаха че стъклото е със сенник,останалите не споделиха нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм много доволен от Кобрата на Военна рампа,  сменихме на Е30-та и на Сканията ни стъклата, работят бързо и качествено :)

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента нямат налични.Следваща доставка на 28.10. и то само китайски,което не ме блазни особено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развитието до момента:

Разбрах от къде идва разликата,просто служителите в Мустанг предпочитат да си бъркат по носовете и да приказват каквото им дойде.

Тази сутрин се обадих в централният им склад в Пловдив,от там ме осведомиха че имат САМО турски стъкла в сервизите си в София.Аз се обадих в сервиза им в Красно село,там разбира се ми казаха съвсем друго нещо,а именно само Pilkington за 155 лвл с монтаж само за час.След работа отидох до въпросният сервиз,където монтажник може би на средна възраст доста учуден ме попита дали със сигурност съм разговарял с този сервиз.След 5 минутно чудене и ровене в компа каза че въобще няма никакви стъкла за моята кола.ШАХ С ПЕШКАТА.В този момент се появи доста по-възрастен видимо алкохолизиран индивид„които явно слушал нашия разговор смотолеви че ми е казал по телефона че има защото съм бил искал за Сивик 5 врати.Категорично заяви че за 3 врати няма без дори да седне пред компютъра.Тръгнах си без да се разправям повече с въпросният малоумник.Тъй като разговорите ми се записват от телефона от който проведох двата разговора,ги прослушах и никъде не става въпрос за 5 врати,освен в пияната чутура на онзи.Обадих се отново в централният им склад в Пловдив и познайте,оказа се че вече освен турски имат и китайски стъкла,като в сервиза в които бях имат налични турски.Поредният абсурд в нашата мила родина.На всичкото отгоре пича от склада ми вика "Е АЗ КАК ДА ТИ ПОМОГНА ПО ТЕЛЕФОНА,НА МЕН МИ ПИШЕ ЧЕ ИМА И ТОВА Е.МНОГО СЪЖАЛЯВАМ"

И аз много ги съжалявам,и не разбирам как толкова некомпетентни и нагли същества са от 1994 год. на пазара.

Бесен съм.

Ако модераторите преценят да ми преместят мнението в недоволен или където преценят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години съм сменял на астра в Кобра- Пловдив, pilkington за 155лв., уж оригинално. Огледай го хубаво. Погледни през него за изкривяване на видимостта. Мисля, че оригиналното няма сенник , поне за астрата беше така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Малко офф, но...

Имайте предвид, че не винаги бързият монтаж (за час-два-три), който предлагат и с който привличат клиенти е добра опция. Аз лично, никога не съм сменял стъкло, но 4-5 мои колеги/приятели са си патили от такава смяна " като на поточна линия". Казват, че ако лепилото/силикона (или каквото там слагат при монтажа) не изсъхне наистина добре (ден-два), вероятността за проблем след това не е малка. След първото, дори леко усукване на купето (при по-голяма неравност, дупка, качване на бордюр, оставяне под страничен наклон), нещата може да се прецакат и при по-голям дъжд отнякъде протича. 

 

Точно поради тези причини аз се отказах да сменям стъклото на стария Акорд (не беше счупено/пукнато но поиздраскано). А пък 2-ма авери предпочетоха монтаж на място, за да не мърдат след това колата 2-3 дни, а не да ги изгонят от сервиза веднага след монтажа. 

 

Успех и дано нямаш ядове след смяната ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега,дано наистина нямам че като ги гледам какви са профита всички настръхвам.

В крайна сметка се разбрах с един пич от Люлин за понеделник Nordglass (полско) за 175лв.,пък да видим.

След монтажа ще напиша сервиза и отзиви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, преди 2-3 месеца и аз минах през тази процедура. След много четене и чудене се спрях на тези  http://www.sps-autoglass.bg/bg/3/kontakti.htm

Надявам се да съм бил полезен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Малко офф, но...

Имайте предвид, че не винаги бързият монтаж (за час-два-три), който предлагат и с който привличат клиенти е добра опция. Аз лично, никога не съм сменял стъкло, но 4-5 мои колеги/приятели са си патили от такава смяна " като на поточна линия". Казват, че ако лепилото/силикона (или каквото там слагат при монтажа) не изсъхне наистина добре (ден-два), вероятността за проблем след това не е малка. След първото, дори леко усукване на купето (при по-голяма неравност, дупка, качване на бордюр, оставяне под страничен наклон), нещата може да се прецакат и при по-голям дъжд отнякъде протича.

 

Точно поради тези причини аз се отказах да сменям стъклото на стария Акорд (не беше счупено/пукнато но поиздраскано). А пък 2-ма авери предпочетоха монтаж на място, за да не мърдат след това колата 2-3 дни, а не да ги изгонят от сервиза веднага след монтажа.

 

Успех и дано нямаш ядове след смяната ;)

Аз бях от тези с бързия монтаж на стъкло pilkington на другия ми автомобил не хонда. Изкара ме от сервиза 1ч.след поставянето, като пръскаше с пулверизатор с вода по краищата на стъклото. Вънка росеше и като го попитах не е ли проблем дъжда, а той каза че било по добре и че лепилото втвърдявало по-добре. Беше преди 3 години и се улучи време с много дъжд,което беше добър тест. До сега никакви проблеми с течове и шумове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седмица след смяната проблеми НЯМА.Доволен съм от обслужването и от крайният резултат(след почти 3 дни обилни валежи няма теч,а видимостта е перфектна).Понеже се местят или правят ремонт на офиса(не разбрах точно) трябва допълнително да мина да си взема гаранцията на стъклото и монтаж.

Като цяло съм доволен.

Сервиза е http://автостъкла.com/

Препоръчвам го.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...