Jump to content
ruil4o

Да го измия ли?

Recommended Posts

Здравейте,

Скоро закупих Акорд 97, 1.8i  Имам някой проблеми с колата, но скоро ще ви питам за тях.

 

Сега ми се иска да измия двигателя, защото изглежда, че никога не почистван! Засипан е с дебел слой прах, почти всичко е в един цвят - СИВ! /прикачих сними по-долу/

Притеснява ме твърде многото електроника около двигателя. Няма ли да се намокири нещо и да се повреди? За кое да кажа да се внимава, да не се мокри много,много,  или да не го пипам и да го оставя така - мръсничък?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш с въздух под налягане първо за да махнеш повърхностния слой, като ит препоръчвам да си затвориш въздуховодите към купето отвътре, после със спрей за почистване и парцали. Не съм мил двигател никога и нямам идея, но би следвало ако силна струя мине от близско разстояние през някой датчик, клаксона, или други не добре защитени елементи, да ги повреди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мии смело в мивка която знаят как.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз съм си мил двигателят многократно.Преди тов аси взимаш обезмаслител Меглио или нещо от сорта пръска обилно и изчакваш една цигара време, някъде може да се наложи с четка или парцал да потъркаш.И с водоструйката миеш като гледаш да позаобикаляш буксите  и най вече радиатори (да не искривиш някой ламел).Принципно ако всичко ти е ок букси ,кабели капачки не би трябвало да имаш проблем.Също така не пръскай във въздуховодите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка кола. която съм купувал, първо измивам двг. Запушвам с парцали входа на възд. филтър, пръскам с обезмаслител и после с водоструйката...И на бензинов и на дизелов двг не съм имал проблеми. Едно време на дъртите двг се налагаше да отворя и подсуша делкото, но съвременните двг са добре защитени...

Само споделям опит...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскам  с меглио навсякъде след което го измивам целия без грам притеснение
P.S. два пъти годишно мия двигателя и досега не съм имал проблем  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мил съм двигател на една италянка безконтактно с водострука. Двигателя лъсна, само че след време по болтове и други метални крепежни елементи изби малко ръждичка. Явно препарата е агресивен и скапва защитното покритие. Та както каза фена, измий го, но някъде, където си разбират от работата. 

 

И честито за придобивката. На Акорд 5 ли се спря? То и аз от мераци за Акорд 6 та кацнах на Сивик 6. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Така и не намерих читав Акорд 6. Случайно ми попадна 5ица. Изглежда пазена и поддържана и я взех. Ще изкарам зимата, но пак ще търся 6ца... Че ако събера повече пари, може и 7ца ;)

 

А иначе за мръсният двигател. Пробвах с Меглио, но праха е толкова наслоен, че не става нищо! Ще го мия при някоя автомивка, само да намеря правилната ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D

post-11665-0-88015600-1443379587_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...