Jump to content
dido0o_

ремонт ел.рейка на хонда сивик.

Recommended Posts

Колеги нека обърнем внимание на този неприятен проблем.И всеки който се е справил с него да драсне два реда.Как,къде и колко.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във варна ремонтът е 260лв със една година гаранция.Но аз моят сивик го взех с рециклирана рейка в добрич някаде неискам да правя реклама или анти реклама.Но на тия селски пътища една година и вече потропва и затова ако някои е измислил алтернативно решение ще съм много благодарен,както и всички настоящи и бъдещи собственицина хонда сивик 7ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангел от Добрич ли ти рецилира рейката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангел от Добрич ли ти рецилира рейката?

Когато е купих продавача се похвали че е рециклирал в добрич каде точно незная.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там ще е !Аз се записъх за следващия четвъртък там и като ти прочетох темата и ми омекнаха краката!Отлагам ремонта на рейката откак съм купил колата и никой досега не даде място с ремонт дето после няма хлопане и вече се реших на нашия майстор в града !Оби ми надеждата и ентусиазма направо -че и доста пари ще струва ама точно щяло да се разбере след ремонта -6 месеца дава гаранция ,после пак 250-300лв така ли като при теб-бахти и филма с тази рейка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това говоря и аз,не казвам че в добрич не ги правят както трябвя може да е дефект или неправилна експлоатация но с тия пътища...предпочитам да си купя частите и сам да се мъча защото неми се дават по 300лв всяка година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата че аз имам обичайните заподозрени части -купих ги от сащ с общите поръчки преди 2 години и чакам някой да се похвали с успешен ремонт някъде и да ида ама няма такива хора .Хора сменяли стандартните части се оплакват че пак хлопало малко веднага след това -тука нашия майстор каза че трябвало да се правят някви втулки с нестандартни размери и не знак кво още ,ама щом твоята така бързо се е разлопала .......Абе решил съм вече и съм записан така че ще я правя и ще пиша резултата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега можеш ли?да пратиш някоя снимка на тия части да се види за какво става вапрос.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E чак пък сега снимки ,пък и не знам как се качат тука .Има описани частите в темата за 7 генерация и номера на детайлите-прочети я и ще видиш кои са .Главния мизерник е пластмасовия слайдър от който излизат кормилните щанги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес от сутринта съм я оставил да правят рейката и одеве се обадиха че е готова ама късно е и утре ще ходя да я взема сутринта колата .Значи цял ден не ме свърта на едно място и тая вечер няма да спа докато не си я прибера и пробвам.Утре като я взема ще пиша как е !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко взех колата.Не е както хлопаше преди ,ама го има пак леко :dry: .Волана ми се струва прекалено стегнат .Това е -очаквах да не чувам нищо вече ама това е положението.Дано поне да не се разхлопва повече от това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е стегнат волана нещо не ти е в час да знаеш ... без да искам да те плаша,но на моя сивик волана се върти страшно леко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е 6, чак пък такава философия да е не вярвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе в понеделник отивам пак да видят кво тропа пак-210 лв ремонт и не искам да има тропане !Какво ще тропа друго амортисьори и накрайници на 2 месеца са !Сега се чува едно клоб-клоб като карам -какво ще е друго!Спирачните апарати са бетон биалетките не правят така !Майстора  се ядоса като му се обадих че пак хлопа ама аз за тия пари работя 3 седмици-аз кво съм виновен незнам.Да бях станал и аз автомонтьор !Значи спре ли хлопането вече ще направя курбан !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе кво ще ти се ядосва,като не си е свършил работата.Отивай и въобще не го жали

 

пп.Аз ще правя рейка но след месец някъде.Лично аз ще я правя и ако има нещо което реша че трябва да се подобри от заводския му вариант ще го споделя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ми почна че можело да е от амортисьорите или други работи,ама гумите от двете страни прихлопват едно еднакво и само рейката ги свързва -демек вече оста в рейката може и да не трака ако са правили втулки нови  ама слайдера който му дадох да смени  явно хлопа  в леглото си -само с него свързвам това глухо клоп-клоп!Усещам че няма да се разберам ама не знам какво да правя!Дадох парите с изричното увещаване че няма да хлопа нищо ,аз иначе и така можех да си я карам и да сложа за 210лв бензин примерно :dry:Отделно че явно рейката е пренатегната щото трудно се върти волана.

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,въпросният Ангел е най-големия некадърник при който си могъл да отидеш.Провери всички тампони,ако не вече амортисьори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма то окачването ми е проверявано и преди този ремонт!Амортисьорите са нови на 2 месеца .По слух така имам усещането че пак е от рейката!Може ли да бъркам :|

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тоя Ангел и аз нямам добро мнение от познати. Рейката не ти я е направил както трябва най-вероятно. В тоя слайдер е цялата работа, а за трудното въртене най-вероятно ти я е претегнал. Слайдера се сменя на място без да се сваля рейката !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз му дадох чисто нов слайдър  и толкова пари да ми вземат и пак тропа!Освен това забелязах че болтовете на външните накрайници са завити с гайки с гумената щуротия против развиване вместо тези с които ги купих дето са на дупки и се пъха шплендт против развиване!Знам за това понеже с мой човек сменяхме амортисьорите и накрaйниците преди 2 месеца!Тез обикновените гайки с гумения пръстен стават ли за там мама му стара-що заводски не са сложили такива и защо ги е сменил?Почвам вече мноооо да се ядосвааааам!Japanese сигурно се кефи на ядовете ми -недей бе човек ,че не се знае утре на твоята глава какво ще дойде.

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Два дена обмислям от какво може да е това глухо прихлопване от двете страни -да не са нещо тампоните на стабилизиращата щанга или де да знам какво вече.Те само със смяна ли се диагностицират.Може майстора да е прав и да не е от рейката вече а  с течение на времето да се е разхлопало и нещо друго но да не съм го усетил на фона на тропащата рейка.Какво ще кажете колеги,на седма бензинка ,кой какво е сменял по окачването от едно такова пластмасово ще кажеш хлопане -което свързвам със слайдера ама ако го изключим него!Едно такова клоб клоб се чува най-вече при малки неравности ,при големи нищо не чувам.Който има идеи да пише тази вечер че утре като ида пак там да съм подготвен с някакви идеи ,че иначе човека си е наумил че амортисьорите ми щом са от евтините значи е от тях-сигурен съм 100% че не са те !Моля давайте каквито и да е идеи ,ще съм благодарен на всеки помогнал.Утре вече ще е късно като ида и да ми истърси някоя небивалица и това ще е !

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си вътрешните тампони на стб.щанга, те хлопат така глухо, видимо нищо им няма но като хванеш щангата и я разклатиш странично ще чуеш същия звук, така беше при мен на задната стб.щанга но то и от пред е същото. Те са евтини и да ги смениш не е загуба, по 4-5 лева са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На волана усеща ли се това хлопане или само го чуваш? Амортисьорите наистина могат да хлопат. Не е задължително да са изпуснали (виждал съм го с очите си). Удара се предава най-силни нагоре по стеблото. Слагаш ръка върху ботуша и клатиш колата. Ако са те, ще ги усетиш.  Ако луфта е в стабилизиращата щанга си мисля, че трябва до се чува и при по-остри завои.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, чува се при бавно каране и леки неравности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да отида в по-голям сервиз дето си имат отделно хора само по ходовата част.Качих ги хората караха после и преглед и 100% казаха предницата е бетон ,пък амортисьорите специално ги накарах да ги тестват по всякви начини и за тях са категорични че са перфектни.Казаха че може в рейката да е останал минимален луфт и така ще се кара ,щото повече не мисля да я свалям,сега така или иначе е по-добро положението от преди ,дано да не се разхлопва повече от сега както е .Като им казах че Ангел я е правил стана весело ,викат ми що не каза отначало ,те си му знаели номерата -прави на някой рейката ,дава му гаранция ,ако отидеш за рекламация ти се казва че не е от рейката и нещо друго хлопало и толкова!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Одеве се връщам от работа и срешам един авер ,споделих му мъката си ,вика карай при един негов човек .Отиваме там човека ни кара да клатим колата и вика предна лява биалета е за смяна!Абе викам днеска хората провериха всичко и няма грешка!Тя вика не хлопа както обикновено но я усетил че не е както трябва !Давай сменяй му казах като си сигурен !Като си тръгнах ,значи сякаш в друга кола се качих -тишина -няма нищо!Бахти и биалетката и чудото!Тургам пепел за приказките за Ангел -направил е рейката човека-дано дълго време да държи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес значи когото не съм видял или срещнал -него не съм почерпил!Страх ме е да карам колата по тез шибаните наште улици да не се раздрънка нещо пак,малеееее!То и това не е работа ,толкова пари и да треперя сега при всяка неравност да не чуя чук от някъде !Усетих се че докато карам само слушам за шумове от предницата и пътя даже не гледам -просто не мога да повярвам ,все едно карам чисто нова кола -карал съм нови коли служебни и знам какво е !

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...