Jump to content
ibarnev

Пробег на ориг.масло Хонда 0w30

Recommended Posts

Здравейте!Интересува ме, според вас това масло на колко хиляди километра е нужно да се сменя....Замислих се, защото след неколкократно смяна на масло и в Бултрако и в Юбико и в Бургас(Апостолов-сервиз Хонда) , навсякъде ми слагат стикер с пробег 20 000 км.Разбира се, че това е от една страна е добре, чисто финансово

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 По книжка го дават 20к или 1 година, независимо магистрала или градско. 

Няма да навреди да си го сменяш на 15к. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата се кара предимно в градски условия, на къси разстояния, без да е достигната работната температура, с чести тръгвания и спирания и т.н. се препоръчва смяна на 10000 км или 6 месеца. Написано е в ръководството за експлоатация.

Поздрави и успех!

Редактирано от NikiG
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен зависи от гледната точка.

Ако ,купиш нова кола и знаеш,че ще я караш 5 години ,то смяната на 20к е ок ,защото и над 200к да си минал едва-ли ще има проблеми.

Ако, купиш обаче употребявана кола на "реални километри"  и НЕ знаеш,колко дълго ще я караш ,то тогава ,колкото по на малко изминати километри го сменяш ,толкова е и по-малка е вероятността да си имаш проблеми с двигателя....... :thumbs1:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 За това предложих смяна поне на 15. Странното е че в мануала който гледах нямаше разлика между магистрално и "севере", а думите на НИКИ Г определено са по логични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко струва смяната на маслото в фирмен сервиз?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това предложих смяна поне на 15. Странното е че в мануала който гледах нямаше разлика между магистрално и "севере", а думите на НИКИ Г определено са по логични.

Гледал си грешния "мануал". В сервизната книжка така пише. 

А колко струва смяната на маслото в фирмен сервиз?

200 кинта е 6л масло във фирмен сервиз, ако си взимаш от общите поръчки излиза към 140. Аз си нося мойто масло там. Филтрите (маслен, въздушен, купе) са общо 80-100лв + труд 20-30лв. На всеки всеки 2-3 смени (но не повече от 40 000км) се сменя горивен филтър, още 80лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mалко "доказателствен материал" с стил като за италиански блондинки.

Странно, досега не бях виждал Хонда да фаворизира/рекламира производител на масла.

Бардал са премиум марка не отстъпват на възхвалените Редлайн и Амсойл.

DOC200215.pdf

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е маркетинг и реклама.Ако бяхме малко по-глеми европейци (поне колкото италианците), такива теми нямаше да има.Бедни и жалки сме и за това робуваме на една купчина ламарина - която всъщност трябва да ни служи.nag,е казал всичко много точно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Емич, не вярвам и да си "европеец", да не ти пука кога и какво масло си сложил в колата си, дори и да можеш да си позволиш ремонта или покупката на друга кола ей така.

Предполагам, винаги ще искаш да е нещо качествено и свежо (поне според теб).  А относно сервизната книжка, не бях виждал до сега еднакви километри и за това се подведох. В общия случай са на половина км. при градско и времето е съкратено и то на 2. Явно има грешка в тази.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 .......Предполагам, винаги ще искаш да е нещо качествено и свежо (поне според теб). .....

Естествено, а и никога не съм бил мърляч, но такова ми е съзнанието и възпитанието.

Обаче ми се искаше, все повече хора в България, да могат да си позволят закупуването на нови автомобили-които да си ги поддържат качествено, а не да набиват луди пари ,по разни "мъртъвци", с презумпцията да ги карат до гроб.

 

 

.....да можеш да си позволиш ремонта или покупката на друга кола ей така.....

То това, би било прекрасно и не познавам такъв ,който не иска това, обаче за сега действителността е друга за жалост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези 20к може би за другите държави където е малко по-качествено всичко, освен ако не купувате нова кола сменяйте на на 10-12 да не излезне някои ден много по скъпо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...