Jump to content
butaloto

Въпрос относно газификация на HR-V..

Recommended Posts

Закупих наскоро hr-v 2000-та година първа регистрация. Мотор 1,6 (105коня). Колата е с газ, но как стои въпроса с тези машини? Кои са им слабите места? Един колега ми каза, че на тея модели им горяли клапаните от газта, вярно ли е това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея какви са им слабите места :D Не горят клапани,ако се регулира на 15-20000 километра. 

 

Моята като я взех нямаше амортисьори.Смених ги и 4те .След това съм сменял само 1 лагер на главината отпред,тампони на стаб. щанга,термостат,бубина и кабели за свещи.

Сега ми предстои смяна на втулки отзад на напречната щанга.

 

След смяната на амортисьорите вози доста твърдо :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тая Д серия мотор по скоро ще и изгорят буталата ама не и клапаните :) Кажи на колегата ти да си кара Голфа и да не ти пълни главата с празни приказки :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на Слави СR-V. Моята навъртя над 70 хиляди км. без да даде износване на клапаните. Не съм убеден че е необходимо реглаж през такъв кратък пробег. Но ако това ви дава успокоение.......! По-важно според мен е реглажа да се прави от човек с доказан професионализъм. Аз лично се напатих от нахвалени майстори. Успех на всички през новата 2015 г.!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не е до успокоение,а до това,че прекъсваше и като беше студена играеха оборотите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е с газ от 60 хил км. Правя и реглаж на клапаните на 20 хил. и си мърка. Те се усещат като се разтропат и след реглаж всичко си е 6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те, по принцип се натягат, само при теб се разтропват  ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сивика ми с д15 също се олабваха....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от газовата уредба и монтажа, карам 50хл на газ и не съм пипал нищо дори и клапани. Може да се по смеете но скоро смених филтрите които се заменят на 30 и на 10хл просто при поставянето никой не ми е казал, сигорно още щях така да си я карам ако не ми правеше номера казанчето с маслото за смазване на клапаните. Уредбата е BRC.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...