Jump to content
MetalHEARD

Започващ проблем с газов инжекцион!

Recommended Posts

Имам проблем със следното-като подам малко повече газ или рязко като настъпя-започва да мига между бензин и газ и след като превключа ръчно-се оправя до сл. Път!Сигурно е нещо по газовото-но в момента съм в Банско и ще бъда там до края на зимния сезон-та ако знаете свестен газаджия в околност от 100-на км-ще съм благодарен да споделите!Страх ме е да не ми вдигнат разхода и разбутат газовото!Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кажи какъв ти е газовият инжекцион? По принцип този проблем се появява при много газови уредби, когато не и стига газ и превключва на бензин, тогава започва да мига и писука, т.е., че е превключила автоматично на бензин. Отиди при някой да ти настрои газовата уредба, защото по тези признаци мисля, че е бедна смес. Поздрави и пиши ако има някакво развитие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получава се и когата са ти задънени и филтрите на газта! Най вече, тоя на редуктора / изпарителя! Това е там, където ти влиза газта в -редуктора /изпарителя! Ако не си ги сменял скоро,твърде вероятно е да е от това!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имаше същия проблем, но беше с Рено Меган. Като я изфорсира превключваше сама на бензин. Оказа се задръстен филтър, но той ми обясняваше, че бил някъде при бутилката, а на тези 2-та, които са при двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа KRING е от Благоевград и може да свърши работа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всеки-писал в темата!Ако някой може да предложи колега или свестен газаджия - със някакви координати-ще бъда много благодарен(става въпрос наистина за региона-например Благоевград е супер)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на колегите за филтъра. Това също е възможна причина...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да наистина питай колегата KRING .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато ти правят настройката на инжекциона да премахнат автоматичното прехвърляне газ-бензин,повечето уредби имат тази опция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато ти правят настройката на инжекциона да премахнат автоматичното прехвърляне газ-бензин,повечето уредби имат тази опция.

 

И като го премахнат, и някъде тръгне да изпреварва насреща кола, и точно се изравнил с изпреварвания му свърши газта какво прави тогава? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кръстим се :D .Аз имах проблем като имах малко газ,понеже съм с кръгла бутилка на мястото на резерванта.Газта се лашкаше и засмуквапе само пара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 На двете ми хонди е премахната тази опция и дертове нямам,това нещо се включва не само когато свърши газта а и в градско като се изнасяш  бързо от кръстовищата. Много често не се забелязва кога се е включило и бензина заминава,но всеки сам преценя за себе си от какво има нужда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Имам проблем със следното-като подам малко повече газ или рязко като настъпя-започва да мига между бензин и газ и след като превключа ръчно-се оправя до сл. Път!Сигурно е нещо по газовото-но в момента съм в Банско и ще бъда там до края на зимния сезон-та ако знаете свестен газаджия в околност от 100-на км-ще съм благодарен да споделите!Страх ме е да не ми вдигнат разхода и разбутат газовото!Благодаря!

 И колега, ще ни осведомиш ли има ли някакво развитие по случая ... реши ли си проблема по някакъв начин и ако да, по какъв?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 На двете ми хонди е премахната тази опция и дертове нямам,това нещо се включва не само когато свърши газта а и в градско като се изнасяш  бързо от кръстовищата. Много често не се забелязва кога се е включило и бензина заминава,но всеки сам преценя за себе си от какво има нужда.

Газаджията ти е проблема ми се струва.Моята се изключва само като нямам газ ;) а не е като да не я вкарвам в лютеницата по кръстовищата. Мога даже и на газ да си паля ама зимно време замръзва изпарителя. :( 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ СЪМ РЕШИЛ ПРОБЛЕМА -във вторник или сряда-вече колегата Kring се свърза с мен и ще уточним подробности-после обезателно ще пиша!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички и за много години!Вече имам работеща нормално Хонда!Та-така-поред!

Първо по заръка на колегата KRING-сменихме 2-те филтърчета(които си бяха за смяна)!По негово предположение-той каза,че трябва да се види дали е от тях проблема или е от изпарителя!След смяната на филтрите-положението се подобри незначително!Та - оставаше да е изпарителя!Днес отидох при KRING и за кратко време той изчисти изпарителя и там каквото трябваше и след всичко закачи компа и провери всичко!Колата работи отлично!Мога да препоръчам колегата-за всеки,който е в региона,защото е много точен и внимателен,работи умно и евтино!(И не прилича на повечето майстори-като горила,но с цигара в уста-като Ну ПОГОДИ :yes: )

Абе-проблемът е решен и KRING е много точен!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз да попитам горе-долу след колко хиляди километра се е получил тоя проблем ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички и за много години!Вече имам работеща нормално Хонда!Та-така-поред!

Първо по заръка на колегата KRING-сменихме 2-те филтърчета(които си бяха за смяна)!По негово предположение-той каза,че трябва да се види дали е от тях проблема или е от изпарителя!След смяната на филтрите-положението се подобри незначително!Та - оставаше да е изпарителя!Днес отидох при KRING и за кратко време той изчисти изпарителя и там каквото трябваше и след всичко закачи компа и провери всичко!Колата работи отлично!Мога да препоръчам колегата-за всеки,който е в региона,защото е много точен и внимателен,работи умно и евтино!(И не прилича на повечето майстори-като горила,но с цигара в уста-като Ну ПОГОДИ :yes: )

Абе-проблемът е решен и KRING е много точен!

А аз мога да препоръчам на колегата KRING  да се премести някъде по в централна България да е удобен на всички :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Drone-Откак я бях купил преди година и 2-3 месеца до сега(около 45 к. км)-бях сменял веднъж филтрите и не съм поглеждал към изпарителя(освен случайно :yes: )Преди това е била италианка и предполагам,че също не са правили профилактики!Та проблемът е около тези навъртени от мен километри и Х в Италия!

Айде-със здраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф и мен почнаха да ме подлудяват филтрите.В събота се надявам да намеря време да ми ги сменят в сервиза в който сложих ГИ-то.Чека почна да ми святка доста често :( Бедна смес и детонации.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе що не си ги сменяте сами ами ходите по сервизи бре, две скоби са кво толкова. Ама е хубаво да сменяте и филтърчето на течната газ в клапана на газта преди изпарителя че и там за 20 тина хиляди става пълна гняс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и двата ще ги сменя много ясно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...