Jump to content
stm

Смяна на крушки от таблото и управление климатроник CRV-2

Recommended Posts

Здравейте,колегиЦР_В 2 ,2002година не свети посредата километража,не е осветена много добре зоната между километража и оборотомера .Също колата е автоматик не свети и когато е на положение 1Как се сваля таблото и с какви и колко крушчици е. Не знам дали да не се хвана да сложа диоди с бяла светлина....,на старрото црв добре се получиСущо не свети цялата средна "врътка" за управлението на климатроника.Там какво е положението-как се демонтира,какви са крушките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не видях да се похвали за новата придобивка, а уж 7 местен ван търсеше. :yes: Врачанската ли взе? За съжаление не мога да ти помогна с крушките, но ще се радвам в друга тема да споделиш впечатленията си и разликите със старото CR_V и най вече по отношение на возията и  шума от двигател и гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не видях да се похвали за новата придобивка, а уж 7 местен ван търсеше. :yes: Врачанската ли взе? За съжаление не мога да ти помогна с крушките, но ще се радвам в друга тема да споделиш впечатленията си и разликите със старото CR_V и най вече по отношение на возията и  шума от двигател и гуми.

Аз взех седем местния ван,но се оказа пълен боклук.....Сто пъти съжалих за хондицата която продадох .....Една седмица обикалах и търсих по нов и хубав 7 местен ван нищо пълни кенефи....В крайна сметка сега имаме по- стар седем местен ван предимно използващ се от жената и аз отново с Цр-в Яд ме е само колко добре си бях направил старата хонда и сега пак наново ....Така че положението ми е повече за ядосване отколкото за хвалене....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Ето тук сме коментирали как се сменят крушките, ако нещо не стане пиши пак;

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=93720&hl=

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Ето тук сме коментирали как се сменят крушките, ако нещо не стане пиши пак;

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=93720&hl=

 

 

ОК Благодаря

 

Разбрах , че могат да се поменят с диоди и като гледам снимките е станалао много добре !-Ще правя и аз така

Разбрах също и как се демонтира централната конзола с "врътките " на климатрмоника

 

Не разбрах следните две неща ;

 

1.Как се сваля таблото (т.е. километража с оборотомера) кое след кое и как се сваля така че да не откъря някоя щипка или болче

 

2.На това табло -моето е автоматик не ми свети позиция 1 - там с каква крушка е и трябва ли да ссе отваря цялото табло , ако да как се прави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За свалянето имаше две винтчета на самото табло(отпред на таблото), като преди това трябва да си свалил кората под волана, ако не греша. Моята е с ръчни скорости и нямам такива светлини за скоростите. Но лошото, е че всички светлини са светодиоди, които са запоени към таблото и не могат да се сменяват, или поне аз не разбрах как...

Аз го свалях, защото ако сте забелязали, на таблото няма индикация, за къси светлини, има за габарити и за дълги, но не и за къси (зеленото фарче), но след като свалих таблото с уредите и му махнах задния капак, установих на светлината от слънцето, че въобще не съществува тази индикация за къси светлини, а не че ми е изгоряла крушката.

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

.......Аз го свалях, защото ако сте забелязали, на таблото няма индикация, за къси светлини, има за габарити и за дълги, но не и за къси (зеленото фарче), .....

 

Интересно...при мен си има индикация за къси светлини /зеленото фенерче-както казваш/.

Може би е така, защото моята е феисова?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се наложи да правя това преди известно време. Смяна на крушки на таблото и смяна на крушки на климатика!И за двете научих как става от клипчета в youtube. Съветвам те да погледнеш там, има достатъчно и не е сложно. За крушките на таблото си мислех че се сменят в едно с пластмасата (фасунга), свалих една и тръгнах по магазините, убих се да търся, няма такива. Оказа се че крушката се вади и си купуваш балончето само. За крушките на климатика е подобно, те са с едни дълги крачета и се пресукват на фасунга. Два размера са, 3мм и 5мм. Няма ги по магазините за авточасти, търси по магазините за електронни компоненти, Конрад, Елимекс и пр. Виждам от Варна си, ако се нуждаеш от помощ пиши. Да уточня, моята е американско изпълнение, при другите може да е различно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и още нещо. На таблото отвътре има две щипки които го придържат да не скърца, Като развиеш винтовете и го издърпаш внимавай да не ги изгубиш. Щото при мен имаше чуденка половин час (туй ся от де падна..........)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

.......Аз го свалях, защото ако сте забелязали, на таблото няма индикация, за къси светлини, има за габарити и за дълги, но не и за къси (зеленото фарче), .....

 

Интересно...при мен си има индикация за къси светлини /зеленото фенерче-както казваш/.

Може би е така, защото моята е феисова?

 

 

Emicha1, и моята е фейслифтова и това ме учудва, че няма. А за зеленото фенерче, имам в предвид, че трябва да е същото като за дългите, синьото, само че зелено. А аз имам само една индикация за габарити, две фенерчета, зелени, които гледат наляво и надясно. Странна работа. И в книжката гледах, няма. Я дай снимка на твоята със светеща лампичка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

..... А за зеленото фенерче, имам в предвид, че трябва да е същото като за дългите, синьото, само че зелено...... 

 

 

Не сме се разбрали нещо.

Да точно две зелени са - но те са комбинирани за габарити и къси, а за дългите е синьо.

Аз лично, не виждам смисъл да има отделно за габарити, отделно за къси и отделно за дълги.

Не знам да има и такава кола, която да има три отделни светлини на таблото.

Тук просто са го измислили така - една обща индикация за габарит и къси и една за дълги.

То добре че има и тази зелената, защото наблюдавам, че във все повече коли я икономисват и слагат само за дългите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На много коли има една за габарити, една за къси и една за дълги, аз лично за пръв път видях на мойта Хонда да няма за къси. Проблема, е че може като си разсеян през деня да включиш само габарити и да не пуснеш късите светлини, защото и при габарити и при къси свети само това за габаритите. Няма значение, да не спамиме повече, въпроса, е че тези свтлини не могат да се сменяват, защото са светодиоди и за запоени към платката на таблото, имам в предвид тези които са при уредите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми даде слената информация :

- колко броя са крушкие на таблото на ЦР-В 2 ген ?

 -всичките еднакви размери ли са , еднакво мощни ли са ?

- с фасунги ли са и дали се завиват от задната част на таблото ?

-стрелките с отделни крушки ли са ?

Нужно ли е някакво по-серизоно разглобаване на самото табло за някоя напъхана отвътре ?

Редактирано от stm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, въпросните крушки барабар с фасунките които колегата Петър Неделчев не е успял да ги намери ги има на Вюрт: http://www.wuerth.bg/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3.html на страница 38 от каталога. Предполагам, че цената ще е доста по-солена от тази на алтернативите от другите магазини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...