Jump to content
HenoxBaTeH

Какво е подходящото масло за Accord '04 2.4

Recommended Posts

Някой може ли да ми каже какво масло е добре да се сменя на accord 2004 2.4 190 коня на 80 000 км ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Хонда препоръчват 0W-20 до 5W-30 и точно такова масло е добре да се налива и да се сменя на 8-10к км "

И аз съм на 80000, но 2,0 155 к.с сега ще минавам на motul 0w30 да видим как ще е .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже какво масло е добре да се сменя на accord 2004 2.4 190 коня на 80 000 км ?

 

Същото, което и на всеки друг километраж. Между 0W20 до 5W30 с кратки интервали - до 10 000км. С времето става особено важно да не сипваш дебело масло, понеже това само влошава проблема със запушващите се маслени пътища. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди дни налях Mobil 1 ESP 5w30. Имам подозрения че поляка дето я купих от него е слагал някакво по плътно щото е по евтино. Сега ще видим пие ли го

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди дни налях Mobil 1 ESP 5w30. Имам подозрения че поляка дето я купих от него е слагал някакво по плътно щото е по евтино. Сега ще видим пие ли го

Сега Мобил-а ще отмие боклуците останали от предното масло, при мен предния собственик е слагал Мотул 10В40 и Кастрол-а( 5В30 Еdge) който му сложих  на първа смяна поизчисти остатъците от полусинтетиката. Сега съм с Мотул 0В30 ,за 14500 км съм долял 0,3 лт,смяната я правя на 20 000 км както препоръчват он Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че препоръчителния интервал е на всеки 10000км. Аз поне така правя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вярно е, че Hоnda препоръчва смяна на маслото на дизела на 20 000 км., но това е при идеални условия (извънградско, продължителни преходи, без спортнен тип шофиране и т.н.). По мое мнение добре би било да се сменя на 10 - 12 000, а и един колега се оплака във форума, че турбото тръгнало. И той спазвал предписанието и сменял маслото на 20 000 км. Всеки решава сам за себе си.

 

PS. Сега погледнах в наръчника на акорда и там е дадено, че при дизела без сервизна книжка смяна на маслото е на 10 000 км или 1 год, горивен филтър на 30 000 км, въздушен филтър - 30 000 км. При интензивна експлоатация смяна на маслото се препоръчва на 5000 км или 6 месеца.

 

 

Редактирано от pendoc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми зависи и какво масло се слага,при тоя хубав и скъп Мотул е грехота да го сменявам  на 10000км,освен това карам доста магистрала и от февруари 2013 до сега съм му направил 45 000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

45 000, и явно му предстои още пердах...Супер! :punk: По правило и италианците редовно бият такъв рекорд без да им трепне окото  :) Това си е жив тест, не пробег! :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко да е скъпо това масло. Аз за 5w30 Mobil 1 esp дадох около 100лв 5л туба. Не е толкова скъпо. 45000км е множко. Грижете се за колите си и те да се погрижат за вас. Да не ви остават някъде на пътя че тука гледам постоянно Форд и френски боклуци са отстрани на магистралата аварирали и чакат пътна помощ. То само малоумници може да се излъжат да си купят такива боклуци. Турбината на дизела обича прясно масло. Не се лъжете да пренебрегнете сервизните интервали че после е лошо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На дизела преди няколко дни сложих Yacco VX1500 0W30 - с такова си беше преди това и съм много доволен...6л излезе около 127 лева. Гледам да сменям на 10-12000 или 1 година.

Редактирано от demonized

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де .. някой ще може ли да ми каже на Motul 5W30 какво точно да ъде че има 1000 вида ? Някой който си е слагал мотул да каже плс :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, ako държиш на 5W30 според мен това:

Motul 8100 Eco-nergy 5W-30 Fuel Economy Petrol and Diesel fully synthetic engine oil

Ако акорда ми беше с К24 бих използвал Eco-nergy 0W-30.

Поздрави!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми зависи и какво масло се слага,при тоя хубав и скъп Мотул е грехота да го сменявам  на 10000км,освен това карам доста магистрала и от февруари 2013 до сега съм му направил 45 000 км.

 

Виждам, че е стар поста, но така и така сигурно още не си го сменил... Както казваш щом е скъп Мотул, а не евтиното оригинално масло на Хонда - давай през 50 000, няма к'во да се обърка :D

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми зависи и какво масло се слага,при тоя хубав и скъп Мотул е грехота да го сменявам  на 10000км,освен това карам доста магистрала и от февруари 2013 до сега съм му направил 45 000 км.

Сериозен ли си колега?Жалко за колата,на това му казвам аз добра грижа....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
По горе съм написал,че правя смяната  на 20 000 км,може колегита да четат преди да правят коментари за грижите които полагам за колата.
Само за сведение съм минал вече 60 000 км от февруари 2013 и освен масла и филтри съм сменил една ролка на алтернатора при Омбре .
Направо му се реве на акорда от мене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...